• Western
  • Pohádka

Soukromé pasti - Exmanželkou snadno a rychle (2008) (epizoda)

Zhruba na úrovni Bakalářů. Podle zdejšího hodnocení jsem čekala víc. Tereza Brodská standardní, Michal Dlouhý nemastný neslaný. Potěšila mě Jitka Molavcová, té tyhle role vyloženě padnou (viz Saturnin).

Casablanca (1942)

Dala jsem Casablance třetí šanci a potřetí zažila zklamání. Naprosto nevěrohodní "hrdinové", kterým ne a ne uvěřit (kam se hrabe toporný Rick Blaine na Charlieho Alnutta v Africké královně, kam se hrabe afektovaná Ilsa Lazslová na Paulu Antonovou z Plynových lamp), nezáživný příběh a k tomu všudypřítomná otravná hudba. Snad jen francouzský velitel v podání Clauda Rainse stál za to.

Král a žena (1967) (TV film)

Skvělé! Jeden z důvodů, proč se nedívat na současnou rádobyuměleckou tvorbu ČT.

Ovečky Boží (2019) (seriál)

Originální nápad, i když ne beze zbytku: Ignácovo znehybnění je jak vystřižené z Misery, vyprávění "pohádek nepohádek" připomíná závěrečné díly Harryho Pottera. Uznání zaslouží Essie Davis - při srovnání s její Phryne Fischerovou jsem těžko hledala styčné body, abych si ověřila, že jde o tutéž herečku. A to úžasné prostředí! Nevím, nakolik divokost přírody a ponurost kláštera odpovídá skutečnosti - filmaři dokáží leccos - ale ostrovní záběry i výběr architektonicky podivného kostela z pevniny mě nadchnuly. Hodnocení poněkud srážejí některé momenty ze závěrečného dílu.

Noční jezdci (1981)

Po druhém zhlédnutí (cca po deseti letech) zvyšuji hodnocení na maximum. Nemám, co bych vytkla - skvělá kamera, hudba, o hercích ani nemluvě. Žádná levná šmíra, která by se stěží uplatnila u ochotníků a která se zhusta objevuje v současnosti, ale herecká elita. Tady se velice vyplatila česko-slovenská spolupráce, protože málokterý slovenský film má obstojný zvuk. Že by zafungovala česká kontrola?

Stín (1999) (TV film)

Vykradená stejnojmenná povídka H. Ch. Andersena.

Slunečná - Sázka (2020) (epizoda)

Od sledování seriálu mě naštěstí odradila reklamní masáž s neuvěřitelně uslintanou písničkou a textem na úrovni láska-páska.

Popelka (2010) (TV film)

V porovnání se současnými českými "veledíly", jimiž nás ČT oblažuje především o Vánocích, jde o slušný počin. Ocenit je nutné především velmi dobrý casting - například Popelka je daleko půvabnější než většina současných českých "princezen". V průběhu děje dochází ale k několika lapsům, kromě už zmíněného nesmyslu, jak je možné chodit s useknutou patní kostí, mi vrtá hlavou, čím asi tak pobočník Petr natřel schody, na kterých Popelce uvízl střevíček a sám Petr se na ně málem přilepil. Ovšem vzápětí je princ bez potíží přejde - že by pohádkově rychleschnoucí tér? A ráda bych viděla člověka, který zachraňuje svou vyvolenou z hořícího domu a místo aby se s ní snažil co nejrychleji vypadnout, začne ji líbat. Popelka má poněkud nevyjasněný charakter, ale co už. Jak už jsem napsala - v porovnání se současnými českými "veledíly|"...

Čarovný kamínek (2019) (TV film) odpad!

Jestli si nějaká pohádka zaslouží hodnocení "odpad", pak tato. Amatérismus z toho čouhá po všech stránkách, herci jako by absolvovali skupinový rauš a o dějové lince darmo mluvit. A všechno to platí televizní diváci...

Čertí brko (2018)

Mám pocit, že kdyby šlo o pohádku zahraniční provenience, bylo by hodnocení daleko vyšší. Ale víte co? Já se bavila.

Časové pásmo bylo změněno