Zelená kniha (2018)

Zelená kniha vsádza hlavne na atmosféru, ale celkom jej to aj vyšlo. Zbližovanie dvoch rozdielnych osôb tu už bolo, ale tu sa do toho pridali šesťdesiate roky, čiže úspech u väčšiny zaručený. Celé sa to nieslo v takej vtipnejšej atmosfére, aj keď to v podstate až tak vtipné nebolo. Najzaujímavejšie na tomto filme bolo to, že keď už to bolo celkom nudné a mal som to chuť vypnúť, tak tam prišlo niečo, čo ma donútilo to pozerať ďalej. Na jedno pozretie celkom zaujalo. 7,5/10

Šesterčata (2019)

Marlon Wayans bol skoro po celý čas na obrazkovke, keďže tu hral 7 postáv a musím sa priznať, že som si to všimol až pri záverečných titulkoch :D Tomu hercovi proste vynikajúco išla každá postava, a tak ani nebolo jasné, že všetko hral on. Film sa nesie v duchu bláznivých komédií a myslím, že mu to vyšlo. Veď čo sa môže stať pri hľadaní svojich príbuzných? Naozaj hocičo. 8/10

Maffiósso (1998)

Niekedy sa až čudujem, nad akými hovadinami sa dokážem pobaviť. Niektoré situácie ma rozsekali fakt extrémne a to tam nemuselo ani ísť o prepracovaný vtip o tých drsných mafiánskych snímkoch, ktorým ja neholdujem. Keby som ich sledoval, tak sa bavím ešte viac. Výborná paródia. 8,5/10

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Tomuto filmu zo špeciálnej štvorice venujem 100. komentár a 250. hodnotenie. Filmovú sériu Toy Story mám rád už od detstva a keď sa mi naskytla príležitosť vidieť po prvý krát tieto hračky v kine, tak som nemhol odmietnuť, lebo tento počin beriem ako veľkú filmovú udalosť. Veď predsa nové Toy Story nevychádza každý rok. Toy Story 4 je takým mixom všetkých predošlých troch dielov. Z Toy Story 1 to má novú hračku, ktorá sa snaží začleniť. Z Toy Story 2 to má zachraňovanie hračky ktorá je v zajatí. Z Toy Story 3 to má otázky typu "čo s nami bude ďalej" "dieťa nás už nechce". A celkovo séria Toy Story má svoju podobnosť so sériou Madagaskar a to hlavne preto, lebo hlavné postavy (v tomto prípade hračky, nie zvieratá) zažívajú v každom dieli nejaké to dobrodružstvo (v tomto prípade riešia problém), ktorý je každým dielom o niečo odlišný. A čo si o tomto filme myslím? Ako, film to nebol zlý, ale na Toy Story pomery to nebolo až tak úžasné, ako predošlé tri diely. Ale aj napriek tomuto môže veľa animákov závidieť kvalitu Toy Story 4, ešte keď je to už štvrtý diel. Tvorcovia si na tejto sérii dávajú veľmi záležať a preto aj nové diely vznikajú po tak dlhom čase. Koniec filmu bol dosť neistý a myslím, že by sa hodil ešte aspoň 1 diel, aby sa to poriadne zakončilo. 7,5/10 (Videné v kine, 14.8.2019, SK dabing)

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

NAJLEPŠÍ FILM ROKU 2001! (Dokiaľ sa nenájde lepší) K prvému dielu som prečítal aj knihu. Z filmu som doteraz videl iba útržky. Teraz ako som si to konečne celé pozrel, musím usúdiť, že film a kniha sú kvalitou na tom podobne, aj keď musím uznať, že kniha bola asi o čosi lepšia. Film obsahoval pútavý začiatok a celkom solídne pokračovanie s efektami, ktoré aj v dnešnej dobe stoja za to. Celkom dobrý úvod do Fantazíjneho dobrodružstva ságy Harryho Pottera. A to fantasy veľmi nemusím. 8,5/10 (Videné 13.8.2019, CZ dabing)

Madagaskar 2: Útěk do Afriky (2008)

Od Madagaskaru 2 som dostal to, čo som chcel a to bola znova dobrodružná jazda sprevádzaná celkom dobrým humorom, ale nebolo to až tak dobré ako prvý diel, pretože občas som sa nudil. Možno to priniesli nové vážne postavy, keďže v jednotke išlo iba o partiu zvierat zo ZOO a o bláznivých obyvateľov divočiny, ale celkovo som sa bavil. Prvýkrát som to videl ešte v škôlke, čiže to pre mňa má určité čaro, podobne ako aj jednotka a trojka. 7,5/10 (Videné roku 2010, SK dabing)

Red Dog - psí legenda (2011)

To, čo je Hačikó pre Japonsko, to je Red Dog pre Austráliu. Film oproti Hačikovi hral menej na city, čo mi veľmi neprekážalo. Zato obsahoval zaujímavý štýl rozprávania príbehu a dostavil sa aj humor. Krásne prostredie Austrálie, dobrá atmosféra a úžasný "červený" pes si u mňa vyslúžil lepšie 4 hviezdičky. 8,5/10 (Videné v TV, 18.11.2018, SK dabing)

Řidičák snadno a rychle (2015) (TV film)

Tak toto bolo zaujímavé a bláznivé. Film bez hocijakej vážnej postavy. Všetky postavy boli komické a na každej som sa dokázal pobaviť. Zaujímavý štýl príbehu, ktorý sa mi celkom páčil :D 8/10 (Videné v TV, 21.7.2019, CZ dabing)

Dům na konci ulice (2012)

Dal by som tomuto filmu 3 hviezdičky, pretože bol väčšinu času taky priemerný mysteriózny thriller, ale ten veľký obrat čo neskôr prišiel bol neuveriteľný.. Zrazu sa všetko otočilo o 180 stupňov a o niektorých postavách som úplne zmenil mienku. Už iba kvôli tomu obratu sa oplatí tento film pozrieť. 7,5/10

S Apollem k Měsíci (2019) (TV film)

Prvá časť opisovala, nejaké Apollá pred tým najhlavnejším Apollom 11. Boli opísané nejaké problémy a situácie ktoré predchádzali letu Apollo 11. V druhej časti sa viac zamerali na Apollo 11 a opísali ešte pár ďalších Apóll a taktiež bol poskytnutý bližší pohlad na Armstronga. Celkom dobrý dokument aj keď neviem, či som ja dobrý na hodnotenie dokumentov :D 7/10