JADIM

JADIM

Jakub Hlaváč

okres Pezinok
Obyčajný filmový fanúšik, hrajúci si na recenzenta

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 26.9.2020  20:15

Spočiatku ma to slušne zaujalo a uznával som vysoké hodnotenie. Postarší film so zaujímavým prostredím internátnej školy s pomerne mladým Robinom Williamsom, u ktorého sú Dobrý Will Hunting a tento film priame dôkazy, že sa hodil aj mimo komédiu. Avšak po cca prvej polovice filmu to stratilo všetko kúzlo, keďže sa tam už nič zásadné nedialo, celkom sa upustilo od témy školy a okolo Spolku to išlo tiež iba tak letmo. Veci, ktoré sa tam riešli neboli nijako zásadné, ani spolu veľmi nesúviseli a mňa moc nezaujímali, ale niekoho to baviť môže. Plusové body hlavne za prvú polovicu, pár svetlých momentov z tej druhej a sympatického učiteľa :) 5/10 (Videné 22.9.2020, Originálne znenie)

• 19.9.2020  19:03

Je to extrémne divný film. No aby aj nebol, keď všetky postavy sú minimálne niečim divné a hlavne tí dvaja chlapci, ktorých správanie je na hranici mentálnej retardácie, čiže celkom zaujímavý základ pre komédiu. Divný film s jednoduchým dejom však automaticky nemusí znamenať zlý film. Taktiež zaujímavý humor, ktorý môže byť pre niekoho nechutný, mňa však také baví. Najčastejšie a najlepšie boli tie erekcie a Kevinova predstavivosť. :D Ten ich mix znie tiež dobre. Jediné, čo sa mi zdalo nechutné bolo to pučanie jebákov, to keď vidím, tak sa mi vždy prekrúca žalúdok. PS: Film sa celkom preslávil v našich končinách, keďže na ČSFD má takmer dvojnásobný počet hodnotení ako na IMDb. 6,5/10 (Videné 18.9.2020, Originálne znenie)

• 16.9.2020  21:32
    Frčíme (2020)

Keď som o filme nevedel skoro nič, tak som sa na neho extrémne tešil, ale v kinách ho prestali dávať hneď, ako začali. Povedal som si, že počkám, kým kiná otvoria a pozriem si to vtedy a keď už ich otvorili, tak ma na to akosi prešla chuť. Väčšina PIXAR filmov ma zaujme od prvej sekundy, tu som však musel chvíľu čakať. Uberalo sa to správnym smerom a má to naozaj inteligentný scénar, ale v nejakých scénach to pripomína skôr priemerné a bezduché animáky. Ako animák je to OK, nesklamalo ma to, ale ako Pixarovka to trošku kríva. Onward sa do histórie zapíše ako nenápadná a prehliadnuteľná Pixarovka, z ktorej rozhodne kult nebude. 7/10 (Videné 14.9.2020, SK dabing)

• 14.9.2020  23:11

Nebolo to úplne najhoršie, pozerať sa na to, ako multiotecko filantropuje a pomáha svojím nič netušiacim deťom, za ktorých splodenie zinkasoval 24 000 dolárov (samozrejme aj za tie nesplodené). Je to jednoduchý film, ktorý sa jednoducho začne, jednoducho pokračuje a úplne obyčajne skončí, ale má to dostatočne šialený nápad a pár vtipných momentov a to z neho robí obstojnú oddýchovú komédiu, ktorá nie je tak bláznivá, ako by človek na prvý pohľad povedal. 5/10 (Videné 12.9.2020, Originálne znenie)

• 13.9.2020  21:28
    21 gramů (2003)

Povedal by som, že som sa na začiatku sústredil dostatočne, ale asi tomu tak nebolo, lebo som sa v tom proste stratil. Veľa postáv, často nič nehovoriacich situácií a nejaké tie prepojenia. Keď som sa v tom už ako tak zorientoval, tak už bolo neskoro a nedokázal som sa vcítiť do problémov postáv. Nemám nič proti filmom, ktoré je dobré pozrieť si viackrát, ale vadí mi, keď je to priam nutné. Zrejme mám svoj podiel viny, ale proste vyššie s tým hodnotením v tejto situácií ísť nemôžem. Po opätovnom zhliadnutí (ktoré bude netuším kedy), má tento film potenciál kľudne aj výrazne lepšieho hodnotenia, ale momentálne to inak nejde. 4/10 (Videné 7.9.2020, Originálne znenie)

• 9.9.2020  21:57

Celkom príjemne to hovorilo v náznakoch a proste nenudilo. Aj keď je to dosť jednoduché, občas nelogické a s nevýraznými postavami, ale odsype to a ja neľutujem, že som na tom bol v kine a už vôbec nie to, že som to videl a možno zhliadnutie niekedy aj zopakujem. 6,5/10 (Videné v kine, 5.9.2020, Originálne znenie)

• 4.9.2020  17:58

Väčšinu filmu uznávam ako obstojnú školskú drámu, ktorá má pár prešlapov a nelogík ako napríklad občasné správanie takmer všetkých postáv, ale dokáže celkom vtiahnuť do deja a udržať diváka pri tom, aj keď si myslím, že ak niekto videl viac podobných filmov, tak ho to veľmi nezaujme. Ja sám, ktorý podobný film ešte asi nevidel cítim, že to nie je nič špeciálne. Čo bolo však extrémne divné bol koniec. Spoiler - Viem, že mal byť šokujúci a viem, že je to podľa skutočnej udalosti (kto vie, čo konkrétne), ale aby niekto kto sa zastáva šikanovaného chcel vystrielať školskú jedáleň, čím si zničí život či už sa zabije alebo nie? To už je naozaj prehnané. - Koniec Spoileru - 6/10 (Videné 3.9.2020, CZ dabing)

• 3.9.2020  17:39
    Osvícení (1980)

Podľa reakcií som očakával desivý horor bez použitia nadprirodzeného prvku. Ani som nerozumel, ako by sa toto mohlo podariť a to sa prekvapivo nepodarilo. Nadprirodzené prvky tam boli a desivé to bolo možno 2x a aj to iba vďaka tým naprirodzeným prvkom. Myslím, že "psychopata" so sekerou sa (vo filme) nebáli ani ľudia v 80. rokoch, nieto už, aby naháňal hrôzu dnes. Atmosféru opusteného hotela obklopeného bielou krajinou dopĺňanú hudbou naozaj oceňujem a ten štýl sa mi naozaj páčil a vďaka tomu ma to celkom bavilo celých 146 amerických minút. Čo sa mi však nezdá je tá myšlienka ukrytá hlboko v tomto filme, ktorá vyzerá extravagantne, ale v skutočnosti je pomerne primitívna a nechápem, prečo nebola povedaná priamo vo filme. Pripadá mi to trochu nadhodnotené, ale zase nie moc. 7,5/10 (Videné 1.9.2020, Originálne znenie)

• 31.8.2020  22:06
    Jexi (2019)

U filmoch a seriáloch mám často problém s postavami typu Phil. Som proste rozmaznaný všetkými sympatickými postavami z kopec iných filmov, do ktorých sa dokážem vcítiť a ktoré robia (podľa mňa) správne rozhodnutia a niekedy sú mi podobní alebo majú aspoň pár rovnakých vlastností ako ja. To sú dôvody, prečo sa mi nedá pozerať napr. na Sexual Education, kde ma hlavná postava vyslovene irituje. Samozrejme musím pochopiť, že filmy nie sú iba o takýchto hrdinoch. Avšak u Phila to bolo celkom iné. Na jeho zvláštnosti som sa skôr zabával a bolo príjemné sledovať, ako sa mu za 80 minút svižným tempom mení život. Je to klasická schéma - človeka zmena nepríjemne prekvapí, potom ju začne využívať, potom to začne byť zlé, ale nakoniec sa to skončí tak, ako sa to má skončiť. Bál som sa, že to bude nudné, ale nakoniec som sa pár krát aj pobavil. 6/10 (Videné na Netflixe, 29.8.2020, Originálne znenie)

• 19.7.2020  11:21
    Vivárium (2019)

Takéto radové výstavby, kde sú domy rovnaké alebo takmer rovnaké vyzerajú dosť esteticky a moderne a preto považujem nápad takejto nekonečnej štvrte ako "väzenie" za veľmi dobrý a na takú vizuálnu dokonalosť sa veľmi dobre pozerá. Myslím, že film mal čo ponúknuť po celý čas, kedy človek objavuje pravidlá a logiku fungovania tohto zvláštneho miesta, ktoré sa po celý čas tvári celkom nevinne, avšak každý hneď vie, že tu niečo nie je v poriadku. Ako je však na niektorých filmoch nálepka "Nevhodné pre deti", tak na tomto by malo byť "Nevhodné pre čínsku vládu", keďže by boli schopní toto prerobiť do reality, keby každému účastníkovi pridali ešte nejakú prácu. Proste ukážka života, kde za seba človek nerozhoduje sám, ale rozhoduje za neho niekto tam hore. Problém, ktorý s týmto filmom mám je divný pocit z neho, ale to je už iba pre tých, čo film videli čiže - Spoiler: Divný pocit z toho človek má hlavne kvôli tomu, že záver žiadnej postavy nedopadol nijako normálne, každá postava dopadla divne a keď si spomeniem na nejaké momenty z filmu, tak nemôžem nemyslieť na to, ako daná postava nakoniec skončila. - Koniec spoileru-------- 8/10 (videné 18.7.2020, Originálne znenie)

• 19.7.2020  10:59

Časová smyčka je populárna hlavne v nových filmoch, kde to tvorcovia vedia využiť potenciál a vyvoriť pútavý film (väčšinou komédiu). Bál som sa, že takýto postarší film toto nezvládne, ale našťastie som sa mýlil. Je to robené na jednoduchší štýl, ako sú moderné časové smyčky, ale aj tak to zaujme. Pravá komédia začala v momente, kedy začal Phil využívať tento opakujúci sa deň vo svoj prospech a zaujímavé je sa aj zamyslieť, koľko dní strávil na drobením jednej veci a celkovo koľko dní strávil v tomto dni. 9/10 (Videné 17.7.2020, Originálne znenie)

• 17.7.2020  10:50
    23 (2007)

Dopozerám tento film a pozriem sa na hodiny a čo tam nevidím, malá ručička na 11 a veľká na 12, 12+11=23. V digitálnom čase to bolo samozrejme 23:00. Potom sa iba pozriem na dátum, 16.7., čiže 16+7=23. A aby toho nebolo málo, tak sa ešte pozriem na počet hodnotení na tomto filme. 17 870, 1+7+8+7+0= no nič iné ako 23! Film som si pôvodne chcel pozrieť asi pred mesiacom a keby som tak spravil, tak by nič z tohto nevychádzalo. A potom sa z toho neposer! Aby som napísal aj niečo k filmu a nie iba o tom, že 23 je proste všade, tak musím uznať, že zo začiatku ma to veľmi zaujalo, čo tá kniha odhalí? Ale keď už pán Popper začal byť čoraz šialenejší a zábery z knihy preblikávali čoraz častejšie, tak už to nezaujímalo až tak, ale stále to malo niečo do seba. 7,023/10 (Videné 16.7.2020, CZ dabing)

• 16.7.2020  12:25
    127 hodin (2010)

Výborne zvládnutá One Man Show, ktorá nepolavuje ani na okamih a donúti diváka cítiť rovnaké emócie, ako náš "stroskotanec", či už sa jedná o pozitívne (začiatok), alebo veľmi nepríjemné. Aron Ralston sa dostal do takej situácie, kedy ide všetko bokom a rieši sa iba jeho prežitie a to v prostredí, kde ho neohrozuje nič živého, ani nič hocijako zásadného. Proste bojuje s kameňom, ktorý tam na neho milióny rokov čakal. 9/10 (Videné 15.7.2020, Originálne znenie)

• 15.7.2020  18:33
    Greyhound (2020)

Muži poslúchajú rozkazy kapitána, ktorý sa snaží ochrániť čo najviac lodí a veľa sa strieľa a sú tam veľké vlny a výbuch! Nič iné tam nebolo! Žiadna atmosféra, napätie, alebo príbeh. Netreba pozerať viac, ako polhodinku, keďže za ten čas uvidíte všetko, čo sa vidieť dá. Tom Hanks je známy tým, že je kresťan a snažil sa to okoreniť nejakými motlidbami a Amenovaním, čo sa mi zdalo skôr divné, ako zaujímavé a kapitána to vykreslovalo človeka, ktorý vo svojom živote potrebuje autority a jeho autoritou je Boh, ktorý má akože rozhodnúť, či pomôže Nemcom alebo Američanom?!? Jednoducho sklamanie všetkých sklamaní. 2,5/10 (Videné 14.7.2020, Originálne znenie)

• 14.7.2020  23:16

Mám rád tie animáky, ktoré fakt, že sú animované využívajú aj inak ako to, že zvieratá môžu rozprávať a taktiež ma teší aj to, že takéto niečo robí aj niekto iný ako PIXAR. Toto bolo ešte dosť temné, až by som povedal, že na hranici desivosti - Keby to nebolo animované, tak by to určite bol horor. Niektoré momenty sú síce nič nehovoriace, opakujúce sa a celkom o ničom, ale po väčšinu času ma to bavilo a viac krát ma ten druhý a prvý svet dokázal príjemne prekvapiť. Tento animák si rozhodne budem pamätať ako netradičný kúsok. 7,5/10 (Videné 13.7.2020, CZ dabing)

• 13.7.2020  17:48

Veľmi príjemná a uveriteľná kombinácia komédie a drámy s dobre vystihujúcim originálnym názvom. Spoznávame tu sympatického Saliya, s ktorým sa prostredníctvom vtipných a aj vážnejších situácií zbližujeme až na toľko, že keď sa mu niečo pokazí, tak s ním dokážeme dokonalo súcitiť. Občas to malo aj trochu romantický nádych, čiže som čakal extrémne romantický a najpozitívnejšie možný záver, v ktorý som aj celý čas dúfal, čo sa však bohužiaľ nedostavilo a mojim vysvetlením je to, že tomu bolo tak, lebo je to komédia z Nemecka a nie z USA. 8/10 (Videné 12.7.2020, CZ dabing)

• 12.7.2020  17:47
    Sleepwalking in Suburbia (TV film) (2017)

Takéto niečo sa bohužiaľ bez prznenia logiky natočiť nedá. Ten muž ju nevedel dobehnúť? Každý má odomknuté zadné dvere? Je vlastne možné, že by niekto toto robil ako námesačný a nezobudil sa? Čo tomuto filmu musím uznať je to, že dokázal každú námesačnosť spraviť zaujímavou a jedinečnou. Dokonca aj tie konverzácie dokázali byť občas zaujímavé, aj keď niekedy dosť absurdné. Najviac ma zaujala scéna, kde sa námesačná Michelle bozkáva so svojou spiacou kamarátkou. 6/10 (Videné v TV, 11.7.2020, SK dabing)

• 27.6.2020  14:59

Povaha Willa Huntinga je veľmi zaujímavá a zamotaná. Je to zároveň sympatický chlapík s veľkým intelektom, ale taktiež to je niekto, kto dokáže vedome a nekompromisne ubližovať ľuďom okolo seba (hlavne Skyler). Na také scény sa veľmi príjemne nepozerá, hlavne vtedy, keď Willa už celkom dobre poznáte a zrazu spraví toto. Ale vydarené a často aj príjemné scény prevažujú. Niekto si môže myslieť, že tento "terapeutický" film je o ničom, keďže sa nič zásadne nestane, ale nie je to úplne tak. Je to film o zmene a životných prioritách, ktoré sa snaží Will Hunting s jeho terapeutom nájsť, nech už sú akékoľvek. 8,5/10 (Videné 26.6.2020, Originálne znenie)

• 26.6.2020  16:44
    Pozemšťan (2007)

"Keď vidím tie rituály, procesy, kľačanie, klaňanie sa oblátkam a vínu, hovorím si, toto som nechcel." Páči sa mi sebareflexia tohto filmu. Má to zaujímavý nápad a nevšedné prevedenie (preto sa to aj u nás nedostalo do kín), ale nie je to nič, čo by väčšinu bavilo sledovať dlhé hodiny, preto oceňujem zdravú stopáž. (Ne)výhodou Pozemšťana je to, že je konverzačným filmom. Takéto filmy ma fascinujú, keďže je to niečo iné, na čo som zvyknutý a človek sa postupom času začne cítiť, akoby bol súčasťou poslucháčov (aj keď sa nemôže nič opýtať). Blbé na týchto filmoch je to, že čítať titulky je akoby som čítal knihu a niekto mi do toho kecá, čiže som bol nepriamo donútený zvoliť dabing. Zaujímavé je to, že myšlienka 14 000 ročného človeka tu nie je nijako vedecky ani fikčne vysvetlená, proste je nám to hodené ako fakt, ale toto fungovalo aj u ďalších úspešných filmoch ako napríklad Zelená míľa a Večný svit nepoškvrnenej mysle a tu to samozrejme nebolo inak. A ešte k tomu tie myšlienky o kresťanstve... 10/10 (Videné 25.6.2020, CZ dabing)

• 26.6.2020  16:15

Celkom úctyhodná komédia, pri ktorej som čakal, že týpci budú využívať vírivku na cestovanie do rôznych dôb, ale nakoniec bola tá ich jedna cesta problém, ktorý sa stal pre divákov zábavou. Niekedy je film, ktorý sa odohráva približne v rovnakej lokalite lepší ako ten, v ktorom sa lokality často striedajú. 7/10 (Videné 24.6.2020, Originálne znenie)

• 16.6.2020  12:23

Prvý diel som pred pár mesiacmi bral ako vynikajúci objav a nečakal som, že dvojka sa bude kvalitou doťahovať na jednotku, ale stalo sa. Každou minútou to bol menej hororové, ale to mi naozaj nevadilo. Išlo tu hlavne o také vylepšenie dvojky pomocou rôznych dimenzií a taktiež došlo aj na pár pamätných scén z prvého dielu. Vytknúť sa tu dá hlavne to, že to dosť ťažilo z jednotky a niekto by mohol povedať, že je to to isté, ale keď sa na toto nebudete sústrediť, tak si tento Sci-Fi Thriler dobre užijete. Komediálna kompilácia spôsobov samovraždy bola geniálna. 8,5/10 (Videné 14.6.2020, Originálne znenie)

• 10.6.2020  13:51

Poriadne ukecaná Dráma, ktorá je tak stará, že nikto, kto sa na tomto filme podielal dnes už nežije. Okrem tej čiernobielosti tu však nie je nič, čo by naznačovalo vek filmu, keďže takýto príbeh by mohol byť sfilmovaný snáď v každej dobe. A to sa tento film spolieha iba na rozhovor dvanástich mužov v jednej miestnosti a na myšlienku boja proti väčšine s na prvý pohľad chabými argumentami. Jeden z tých filmov, ktoré nikdy nezostárnu, keďže niekde tie súdy fungujú stále rovnako. 8,5/10 (Videné 9.6.2020, Originálne znenie)

• 6.6.2020  12:39
    Vyvolený (2000)

Zaujímavé spoznávanie vlastnej vady, ktorá ani nie je vadou, lenže to dokáže dostať do naozaj zvláštnych a zaujímavých situácií. Síce bez svižného tempa, ale so silnými momentmi a zdravou stopážou. Páči sa mi, že sa to vydalo skôr dramatickou ako thrillerovou cestou. Samozrejme jeden z najlepších superhrdinských filmov. 8/10 (Videné 5.6.2020, Originálne znenie)

• 28.5.2020  22:05

Ževraj sa tento film neodporúča pozerať s depresiou, lebo po jeho zhliadnutí vraj budete mať ultradepresiu. Ale kto by ku takémuto filmu zasadal, keď má dobrú náladu? Moja nálada pri spustení filmu bola celkom neutrálna, možno mierne naklonená k tomu negatívnemu, ale kvalitný film dokáže vždy zlepšiť náladu, a tak to bolo aj tu (som asi jediný). Nie som si istý, či tento film dokáže odradiť od užívania drog, keďže to zlé svetlo hádzal hlavne na pichanie a nejaké oblbováky, ďalej to už bola iba naivita/debilita hlavných aktérov, ale možno to je posolstvo, že s drogami tá naivita/debilita príde a nedopadne to dobre. Čo u tohto filmu treba pochváliť je rozhodne strih a zaujímavé efekty - To dávkovanie drog a halucinácie ma neprestávali fascinovať. Jemne vytknúť môžem iba zdĺhavejšie čakanie na záver, ktoré však malo trochu niečo do seba. 9/10 (Videné 27.5.2020, Originálne znenie)

• 26.5.2020  19:10

Jason Statham ako najväčší hrdina v tejto "pohodovej" žraločej záchrannej akcie. Kvalitatívna nevyváženosť tohto filmu je zjavná a veľmi silná. Striedajú sa vynikajúce scény, ktoré som naozaj nečakal (minimálne nie v takej podobe) a zbytočné scény, ktoré film už iba naťahovali a to vzhľadom na stopáž naozaj nebolo potrebné. Možno to je Béčko, ale The Meg je kvalitou niekde inde ako tie x-hlavé žraločie filmy, ktoré parodujú samé seba a keď sa jedná o písmenové zaradenie, tak na niektoré ledva postačí abeceda. 6/10 (Videné 24.5.2020, Originálne znenie)

• 20.5.2020  14:20

MCU a jeho Neuveriteľné začiatky s drahým Béčkom s názvom Hulk. Vedecky a "osobnostne" celkom odfláknuté. Ponúka to iba extrémne ozvučenú, multimiliónovú a poriadne ničivú akciu. 4/10 (Videné 19.5.2020, Originálne znenie)

• 17.5.2020  21:35

Extrémny minimalizmus, u ktorého sa čudujem, že to stálo až 3 milióny peňazí. Niekedy naozaj nie je potrebný film, kde sa stále niečo deje, menia sa lokácie a všade behajú ľudia. Niekedy k uspokojeniu stačí, keď sa doslova 90 minút pozeráte na pozerateľného Ryana Reynoldsa, ktorý sa celý čas snaží dovolať k pomoci. Ten nápad a 2 extrémne scény tento film posúvajú ešte vyššie a zaujímavé je, že film v USA zarobil ledva na zaplatenie výkupného, ale za to mal väčší úspech vo zvyšku sveta. 8/10 (Videné 16.5.2020, Originálne znenie)

• 15.5.2020  19:40

Má to svoje podobnosti s niektorými TOPovými filmami. Máme tu špeciálnu osobu, ktorá sa ocitne v špeciálnom prostredí a buduje si vzťah s ľuďmi, ktorých má okolo seba. Toto sme už videli minimálne v Shawshanku a Zelenej Míle. Dôvod, že to funguje aj u tohto predchodcu vyššie spomenutých je ten, že to je znova niečim špeciálne a odlišné od ostatných tak, ako sú ostatné odlišné od tohto. Tu je hlavne špeciálny Formanov štýl, kde na zaujatie diváka nepoužíva napätie, ale "iba" dramatické scény, pri čom niektoré trvajú relatívne dlho, ale aj tak bavia široké publikum. Voči takémuto spôsobu som celkom skeptický, ale samozrejme veľký filmár to vie spraviť veľkolepo, avšak neskôr som už trochu čakal na to, kým sa daná situácia skončí a nastúpi niečo zaujímavejšie alebo aspoň zaujímavý záver. Zaujímavý je ten pocit, ktorý som zažil po dopozeraní filmu, bol to o niečo lepší pocit, aký som mal pri pozeraní záverečnej cca. polhodinky, čiže je to film, na ktorý sa dobre spomína, ale nestaviam ho na takú úroveň, ako vyššie spomenuté a niektoré nižšie spomenuté v rebríčkoch :) 8,5/10 (Videné 14.5.2020, Originálne znenie)

• 12.5.2020  22:42

Nech si hodí diamantom každý, kto si nemyslel, že z tohto filmu bude typický horor, kde dom šikanuje svojich nových majiteľov. Žáner "Horor" a celé prezentovanie filmu pred jeho premiérou beriem ako konco-aprílový prank, ktorý ma nachytal. Vzišla z toho mierne Thrillerová Dráma, ktorá mi zvláštnym správaním pripomínala film Uteč z roku 2017 a všetci, čo to videli vedia, ako sa to skončilo. Ako Dráma to však fungovalo, aj napriek pár stupiditám a nelogických situácii. Celkom často sa tam niekto z ničoho nič objavil, akoby sa teleportoval (to mal byť ten horor?). No malo to celý čas čo ponúknuť a tie rozhovory ma naozaj bavili. Pri Netflixe úctyhodný štandart. Namiesto "Horor" tam však patrí "Dráma" :) 7/10 (Videné 12.5.2020, Originálne znenie)

• 26.4.2020  22:44

Bol som asi veľmi naivný, keď som po úvodnom predstavení očakával nejakú pridanú hodnotu. Táto Hollywoodska (priam až Bollywoodska) záležitosť je iba akčná prechádzka žoldiera s chlapcom po vystrieľanej ceste s pár pokojnými momentami, kedy títo dvaja oddychovali a rozprávali si nejaké životné múdrosti. Z (dajme tomu) kvalitnej akcie sa však jednoducho môže stať súboj, kde to už ani nevyzerá ako súboj dvoch strán, ale ako snaha všetkých zúčastnených na vybombenie sa navzájom a na vybombenie všetkého naokolo. 5/10 (Videné 26.4.2020, Originálne znenie)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9