Mravenčí polepšovna (2006)

Pre deti tu je svižný (úplne obyčajný) dej a lákavá animácia so zaujímavým vzhľadom prostredia. Pre starších (hlavne pre mňa) tu je aspoň nejaká interakcia ľudí, hlavne tá konšpiračná babička. Pre rodičov a to najmä ochrancov tých najmenších živých stvorení tu je aspoň ten pocit, že si z toho deti vezmú nejaké to morálne ponaučenie, že je nepekné ubližovať stvoreniam iba kvôli tomu, že sú menšie ako my. Ak má však vaše dieťa určité psychopatické chúťky, tak by som tento film neodporúčal, môže to spôsobiť opačný efekt. 5,5/10 (Videné 15.2.2020, CZ dabing)

Moon (2009)

"To nejtěžší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám." Podľa začiatku Obsahu filmu na ČSFD to vyzeralo na poriadnu psychologickú drámu o astronautovom trápení sa nad samotou, ale nakoniec z toho vyšla ničím špeciálna one man show, ktorá funguje hlavne vďaka zápletke, ktorá prišla dosť neskoro a mimo toho to bolo v podstate iba čakanie na zápletku a potom čakanie na záver, aj keď musím priznať, že to čakanie sa dalo prežiť. :) 5/10 (Videné 29.1.2020, Originálne znenie)

Inkognito (2015) (pořad)

Typický obraz programu slovenskej televízie. Nápad to je zaujímavý a pár dielov aj pobaví, len je to stále dookola. Diváci v hľadisku smejú, neviem na čom, ale keby mi zaplatili, tak by som sa asi smial aj ja.  5/10

Vánoční prázdniny (1989)

Rodinná komédia o tom, čo všetko sa môže (ne)pokaziť pri príprave vianoc v širokom kruhu rodiny. Dejová linka je úplne obyčajná a ničím špeciálna. Momenty celkom o ničom striedajú naozaj zaujímavé a bláznivé situácie v podobe rozbíjajúcich vecí a divokých zvierat. Mierne cholerický otec so svojou uletenou rodinou s rôznymi charaktermi celkom sadli, ale že by som to mal nazývať vianočnou klasikou? To zas nie :) 6/10 (Videné 23.12.2019, SK dabing)

Velká vánoční jízda (2011)

Zo začiatku ma film ohromil peknou 3D animáciou, výbornými nápadmi a sem tam sa tu vyskytli aj nejaké vtipy, alebo gagy. Keď už však išlo do tuhého, tak film na originalite začal trochu klesať, animácia ma už až tak neohromovala a začali vyčnievať hlavne akčné scény. Záver tomu o niečo prilepšil. Avšak aj tento film sa dá považovať za slušný, novodobý, vianočný animák s ďalšou zaujímavou teóriou o Santovi a rozdávaní darčekov. Na vianočné obdobie celkom dobrá jednohubka. 6,5/10 (Videné 21.12.2019, SK dabing)

O dívce, která proskočila časem (2006)

Zaujímavá myšlienka, ktorá bola originálna tak akurát. Japonsko to s tou originalitou niekedy až moc preháňa. Animované Sci-Fi o cestovaní v čase? Prečo nie? Samozrejme s tou klasickou šablónou, kde sa musí z toho hlavná postava poučiť, ale aj tak to prinieslo pár zaujímavých, dokonca aj vtipných momentov. Ale čím ide film ďalej, tým sa viac preťahuje a na konci je to už úplne zmotané aj rozmotené zároveň. Animácia bola naozaj pekná, ale vadil mi častý výskyt bielej farby, v ktorej mi splývali titulky a po Japonsky toho moc nerozumiem :D 6/10 (Videné 1.12.2019, Originálne znenie)

Perfect Blue (1997)

Zvláštne dielo, ktoré vybočuje z davu asi tak, ako takmer všetky Japonské filmy, hlavne tie animované. Nejaké scény u mňa vyvolali veľmi divné pocity, k čomu ešte prispel ten Japonský dabing, ale asi to tak malo byť. Neskôr z toho bola taká motačka hlavy, že čo je film, čo je sen, čo je naozaj a nakoniec to, čo bol sen bola v podstate realita, alebo možno aj nie. A keď prišlo také malé rozuzlenie, tak som ani nevedel, či som to pochopil správne. Proste tak moc domotané a vyparadoxované, že to nemohli pochopiť ani samotní tvorcovia. Perfect Blue splnil účel zmätenia diváka, ale mňa to až tak nezobralo. Možno polovične :) 5/10 (Videné 29.11.2019, Originálne znenie)

The Siege of Jadotville (2016)

Ono je pekné natočiť film na pamiatku vojakom, ktorý bojovali za mier, ale tento vojnový konflikt nepriniesol nič špeciálne zaujímavé. Klasicky sa iba striela a občas sa rieši politika. Keďže sa tu nič špeciálneho, čo by film vyzdvihlo nestalo, tak tento film ostáva v priemere, s čím sa asi aj rátalo. Musím však uznať, že myšlienka bola zachovaná. 5/10

Toni Erdmann (2016)

Také viac menej nahliadnutie do rodinných vzťahov rozvedeného otca a dcéry, pričom sa jej otec snaží rôznymi spôsobmi vysvetliť, čo je v živote dôležité a čo by nemala zmeškať. Keďže je záver celkom predvídateľný, tak tu ostal mierne otvorený, keby sa však uzavrel, tak by to aj tak dopadlo tak, ako si všetci po celý čas myslia. Tonni Erdmann je spomedzi filmov s rovnakou myšlienkou (a že ich je :)) takou priemernou záležitosťou, síce bez klišé, ale zase tu nebolo nič špeciálne, vďaka čomu by film vybočoval z davu. 6/10

Vražda na jachtě (2019)

Veľmi obľúbení herci Adam Sandler a Jennifer Aniston vo veľmi priemernom filme, ale také niečo som aj očakával. Film dosť zhadzovali naozaj nelogické a nereálne fakty a bolo vidieť, že tvorcovia tam proste chcú dať niečo "zaujímavejšie", ale dosť nereálne a k danej situácií naozaj nelogické. Murder Mystery držia na priemere tí dvaja už spomínaní herci a ešte Sandlerove vtípky. Občas som sa celkom bavil, ale naozaj to mohlo byť lepšie. 5,5/10