Garfield 2 (2006)

Jednotka sa mi celkom páčila a čakal som, že podobne to bude aj u dvojky, ale to sa nestalo. Príbeh nebol veľmi záživný a ku koncu som sa celkom nudil. 4/10

Sexy Pistols (2006)

Dve ženy sa rozhodli, že budú vykrádať banky a to je asi všetko čo vám tento film dá. Keby hlavné hrdinky nevyzerali tak, ako vyzerali, tak by tento film len málokto dopozeral do konca. 4/10

Rodina na baterky (2021)

Príbeh rodinky dementov, pričom samozrejme tatko je najväčší z nich. Bezduché akčné prevedenie a ten nápad je ešte väčší extrém - pozor, aj softvér má city! Asi dvakrát som sa dobre zasmial. Ale vtipnejšie bolo rozhodne to, ako tvorcovia nevedeli nenápadne implementovať ich etatistické názory do deja, a tak to urobili zaujímavým spôsobom - Postava zrazu znehybnie, pozerá sa do blba a vyslovuje myšlienku, akoby bola niečím posadnutá. Ostáva mi iba dúfať, že PIXAR sa k takýmto výchovným metódam nikdy nezníži. 2/10

Gauneři (1992)

Zaujali ma iba začiatočné konverzácie a záver. Ostatné sú už iba zbytočné kecy. Môže to byť oranžový! Ale môže to byť aj zelený a rúžový, ale aj ty! Ja? Ja to nie som. Nie si to náhodou ty? Ja snáď viem, že to nie som ja! Potom také to, čo pri filmoch nikdy nepochopím a to je interná debata medzi postavami, pri čom nikto nevie, o čom sa bavia. Nikto tomu nemôže chápať a nikoho to nebaví. Dobré to môže byť tak na zaspávanie. A to nemyslím v zlom. Ja iba dúfam, že toto nie je všetko, čo Tarantino dokáže. 2,5/10 (Videné 9.1.2021, Originálne znenie)

Chicagský tribunál (2020)

S čoraz väčším počtom hodnotení chytám čoraz väčší pocit, akoby som videl iný film. Bolo to tak extrémne nudné! Nechápem, ako sa tak dlhú dobu môže riešiť tak jednoduchý spor medzi Demokratmi a štátom. Demokrati protestovali proti vojne, prišla polícia a bolo z toho obojstranné násilie. Toto sa reálne riešilo niekoľko mesiacov a tento film to rozoberal 2 hodiny, pričom je to prípad, pre ktorého zdokumentovanie by bohate stačila 40 minútová epizóda seriálu. Väčšina dialógov bola off topic alebo zbytočná. Ale ako tak pozerám na tie hodnotenia, vďaka ktorým to v rebríčku predbehlo rôzne iné úžasnosti, tak to asi úplne zbytočný film nie je. 1/10 (Videné 19.10.2020, Originálne znenie)

Greyhound (2020)

Muži poslúchajú rozkazy kapitána, ktorý sa snaží ochrániť čo najviac lodí a veľa sa strieľa a sú tam veľké vlny a výbuch! Nič iné tam nebolo! Žiadna atmosféra, napätie, alebo príbeh. Netreba pozerať viac, ako polhodinku, keďže za ten čas uvidíte všetko, čo sa vidieť dá. Tom Hanks je známy tým, že je kresťan a snažil sa to okoreniť nejakými modlitbami a Amenovaním, čo sa mi zdalo skôr divné, ako zaujímavé a kapitána to vykreslovalo človeka, ktorý vo svojom živote potrebuje autority a jeho autoritou je Boh, ktorý má akože rozhodnúť, či pomôže Nemcom alebo Američanom?!? Jednoducho sklamanie všetkých sklamaní. 2,5/10 (Videné 14.7.2020, Originálne znenie)

Fenomén UFO v tajných sovětských archivech (2011) (TV film)

Informačne je tento dokument na bode Ruského mrazu. Astronauti s menom skladajúcim sa zo 4 slov a 40 - 50 znakov (Kto vie, možno sa tam skrýva aj vysokoškolský titul) opisujú a to občas aj rukami, aké zaujímavé objekty videli počas svojich vesmírnych ciest a ku tomu aj pár záberov, kde je zrejme natočené niečo podobné. Trochu ma zaujali posledné minúty filmu, kde sa začal viac preberať mimozemský život, ale inak ma to vôbec nebavilo a to sa považujem za fanúšika mimozemských a paranormálnych dokumentov. 2,5/10 (Videné 17.3.2020, CZ dabing)

Ghost in the Shell (1995)

Také nemastné, neslané, až chaotické. Film ma dostatočne nezaviedol do deja, čo by pri politickej tématike mal. Akokeby bol odstránený úvod a začalo sa hneď zápletkou. O čo vo filme ide som zistil až ku koncu a kvôli tomu som nechápal veľa súvislostiam. Bohužiaľ, film bol taký, aký som ho očakával. 2/10 (Videné 14.11.2019, Originálne znenie)