Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Prvý diel Jumanji z roku 1996 bol dobrý. Nečakal som, že by ho mohla verzia z roku 2017 prekonať, ale stalo sa. Zo začiatku z toho vyžarovala mysteriózna atmosféra a neskôr sa to rozbehlo a bolo to akčné, vtipné a ani sekundu som sa nenudil. Hra Jumanji prešla zo stolnej hry (ktoré sa vraj ani v roku 1996 nehrávajú) na konzolovú hru pre päť hráčov. Film Jumanji: Vitajte v džungli je pre mňa za poslednú dobu asi najväčšie prekvapenie a veľmi prekonal moje očakávania. 10/10

Vybíjená (2004)

Spočiatku to vyzeralo tak priemerne, ale čím išiel dej ďalej, tým sa mi to páčilo viac a viac. Vynikajúca komédia s koncom plným napätia a veľa nečakaných záverov :) 10/10

Toy Story: Příběh hraček (1995)

Podľa animácie by ste určite netipovali rok 1995. Ja osobne by som tipoval minimálne o 10 rokov viac. Zo začiatku to môže vyzerať ako klasický animák, kde si hlavná postava žije svoj pohodlný život, ale potom sa do jeho života dostane niekto, kto mu ten pohodový život bude kaziť a hlavný hrdina ho chce preč, ale nakoniec sa budú mať radi. Ale však následujúce minúty ukázali, že toto nie je jediné, čo dokáže film ponúknuť. Perfektná animácia, výborný nápad a scénar docielili to, že sa na tento film budú pozerať ešte ďalšie generácie nielen detí :) Samozrejme druhý diel bol lepší, ale tento bol tiež výborný. 9/10

Captain Marvel (2019)

Na začiatku to vyzeralo tak, že celý film bude iba o bojoch na inej planéte, kde si iba budú hovoriť nejaké kódy a iné nezmysly. Ale následne pribúdalo viac a viac dobrých scén a tým sa zvyšovala moja mienka o filme. Až som na ceste z kina domov prišiel na to, že som práve videl 100% film :) 10/10

Pretty Woman (1990)

Spočiatku som si myslel, že to bude nuda, lebo to vyzeralo ako nejaký romantický film z 90tych rokov , v ktorom sa nič nedeje a nikoho to nebaví. Romantický film z 90tok to bol, ale rozhodne nie nudný. Aj napriek tomu, že sa tam toho akčne veľa nedialo, tak tento film dokázal pobaviť a zaujmúť a to sa cení. Takto by malo vyzerať veľké romantické dielo z 90tych rokov :)

Mrs. Doubtfire - Táta v sukni (1993)

Veľmi príjemná a zábavná rodinná komédia. Robin Williams svoju rolu zahral úžasne a zábavne. V TV film išiel dohromady skoro 3 hodiny, ale vôbec som sa nenudil, za to som sa úžasne bavil od začiatku až do konca.

Sousedská hlídka (2012)

Bavil som sa od začiatku až do konca. Bolo tiež vidieť dobré prepojenie medzi vážnymi a komediálnymi scénami. Boli tam aj scény plné napätia a tak trochu hororovej atmosféry.

Sám doma (1990)

Proste jedna veľká vianočná klasika, ktorú si človek dokáže pozrieť každý rok a aj napriek tomu, že dej pozná naspamäť a vie ako sa to nakoniec skončí, si film užije. Piatimi hviezdičkami vzdávam česť filmu, ktorý si dokázal aj po takmer troch desaťročiach udržať priazeň divákov a na vianoce určite nesmie chýbať. Aj napriek tomu, že najzaábavnejšia časť deja sa odohrala pomerne rýchlo a celkom na záver, tak film je ako celok veľmi špeciálny a záživný. Ani neviem, kedy som si film Sám Doma pozrel prvý krát, ale viem, že odvtedy ho pozerám každé vianoce :) 10/10

Přání smrti (1974)

"Jeho činy, nech sú akokoľvek nezákonné, ukazujú ľuďom nový prístup v boji proti kriminalite v uliciach." To, ako Paul Kersey priťahoval kriminalitu, hlavne keď už bol ozbrojený je síce nerealistické, ale určite to nepôsobí hlúpo. Myšlienka bola odprezentovaná výborne a do hlavnej postavy a jednotlivých situácií som sa dokázal vcítiť natoľko dobre, že mi každý jeho výstrel vyčaril úsmev na tvári. 8/10

Tajemství (2006)

Nemuselo to byť podané tak sektársky a mohlo to ísť viac do hĺbky a konkrétnejšie vysvetlovať, ale aj tak sa mi to úspešne vrylo do hlavy. Negativita prináša iba ďalšiu negativitu, pričom pozitívne myslenie sa vždy dobre zhodnotí. Už iba dúfam, že tu raz pridám piatu hviezdičku :) 8/10