• Thriller

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

70-75% , samozřejmě že se to nedá srovnávat s předchozími etapami Indiana. Každý takový snímek v sobě má své kouzlo a po milión letech přijde pře-digitalizivaný nováček. Stejně např jako Matrix a další. Každopádně toto ... se povedlo. Nenudil jsem se a když, vymažu ten začátek kde Ford a Mads ... měli obličeje jako z počítačové hry, tak to vlastně bylo velmi povedené. Zavzpomínal jsem u toho. Legendární znělka, akční kousky ač postaršího ale pořád sympatický ho Indiana. Nedostal už tak obrovský prostor jako v předchozích filmech ale to ničemu nevadilo. Mad jako vždy miláček... fandil jsem mu ;-) ... a ten konec? Bylo to "zajímavé" příběhové překvapení. Indiana Jones , nezklamal... doporučuji všem fanouškům i nováčkům.

Infinity Pool (2023)

Naprosto chápu že tady někdo je schopný dát klidně i čtyři hvězdy.... U tohoto snímku se přesně potvrdí to že "tisíc tváří, tisíc názoru" ... já tady vymačkám tedy těch čistých 30% ... A to deset za násilné scény, které když už tam náhodou byli tak byli opravdu krvavé. Dalších deset za ze začátku zajímavý nápad než to přešlo do absolutní nesmyslné motanice a posledních deset za tu "zvláštní uchylnost" ... To je celé, barevné, blikající vsuvky byli úplně marný, příběh za půlkou filmu nedával vůbec smysl, brutality a hororové atmosféry se dočkáte opravdu minimálně. A to nejhorší... To obsazení, ty herecké výkony a doslova ani jeden z nich nebyl nijak zajímavý a sympatický... Horší bandu jsem takhle pohromadě snad nikdy neviděl.

Invalida (2023) odpad!

Moment!!! Tady to hodnocení a recenze napadl nějaký virus ne? Nebo to je jako myšlený vážně že tahle doslova sračka má takové hodnocení? Tak to je hodně cool no ... Tak já tomu dávám 5-10% a to doslova jen za cca jednu, dvě hlášky co tam řekl Godla. Jinak opravdu nevím co na tomhle dál hodnotit. Příběh totální bullshit, obsazení pro SK scénu asi super ale nic to nemění že všichni měli napsaný scénář jak pro dementy. Do toho všeho neskutečná nuda. Dokoukal jsem to jen pro to že jsem doufal že tam přijde něco co mi vysvětli to proč to tady je tak vychvalováno. Vysvětlení jsem nedostal ... Tak a já jdu na chvíli zase od komedií protože na tohle nemám fakt nervy. To je můj třetí odpad za historii mého hodnocení ... :D nedávám ho totiž jentak nezaslouženě.

Ještěr (2023)

Tenhle kousek jsem pouštěl hlavně kvůli recenzím a hodnocení zde na ČSFD. Byla to obrovská chyba. Moc tomu tedy nerozumím. Takhle, viděl jsem spousta kriminálek, thrillerů atd ... ale toto? Dostanete dvě hodiny se táhnoucího ničeho... Střídá se tu debatní kroužek, táhnoucí se nic a nuda. Takhle celé dvě hodiny, pořád dokola. Nezachrání to ani "sešlej" Timberlake ..  Ve chvíli kdy se příběh začne rozdělovat na milión nějakých absolutních nesmyslů se ztratíte. V půlce filmu nechápete nic a snažíte se něčeho chytit. Deset minut před koncem!!! Tam někdo někoho zastřelil.... A vy si jen položíte otázku... Kdože "zabil" tu ženskou na začátku?  Zřejmě jsem ta nejjednodušší lidská rasa když tu tak čtu ty kladné komentáře ale tohle byla neskutečně nudná srač** ... :-* ... 15-20% za hudební doprovod a občasnou místy pochmurnou atmosféru. Nechtělo se mi prostě dávat "odpad" proto tahám hovn* z bláta.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Tak toto ... Jsem opravdu nečekal. Nevím ani jak a čím začít ... Kdyby neexistovaly tři díly předtím dám tam ty čtyři hvězdy možná ... asi, nevím ... ale musím to nějak srovnávat a toto ... no z úcty k celé sérii dávám 60-65% ... jen nevím přesně jak tyhle procenta obhájit. Dovolím si ještě jednou povolit emoční uzdu: "co tohle jako kurva bylo" ... Tak a můžeme ... máme tu tři hodiny, jedna hodina z toho je jen žvatlání o nesmyslech, druhá hodina z toho jsou akční scénky, které opravdu nesahají akčním scénkám z předešlých dílů ani nad kolena. No a ta třetí poslední hodina to celé jakž takž zachraňovala. Je dobře že to skončilo tak jak to skončilo, nikdy bych nevěřil že toto napíšu ale je to tak ... Všechno co předtím fungovalo tady bylo jak prostě "nic" bez šťávy, fraška, nuda ... fascinující že lepší akci tady předvedli vedlejší postavy než samotný Wick ... Je to smutný vzhledem k tomu že celá tahle série byla tahák hlavně na té dokonalé akci ... njn ... Konec :) ;) z grácií? Pokud si nepustíte čtyřku a skončíte trojkou tak ano ...

Kozub: Bez urážky! (2023) (pořad)

No ... Upřímně lituji všechny co si koupili lístek ... Původně jsem chtěl také ale nakonec z toho sešlo a počkal jsem si až na online variantu. A nelituji toho. Tohle byla po hodně dlouhý době snad ta nejhorší Stand-Up co jsem viděl. Kozuba pozoruji v komediích, scénách, skečích, poslední dobou sem tam i ve vážnějších filmech. Ale toto? Toto bylo jako co? :D tak zasmál jsem se přesně 2x ... Na konci jsem si zazpíval písničku a ende jako ... Vtipy, které jsem za život slyšel už tak stokrát od nespočet různých komiků. Opakující se hlášky co prostě ve dvou hodinách dvacetkrát slyšet nechcete ... klišé a trapnost místo legrace a zábavy.... opravdu nerad ale toto se nepovedlo! 25-30% za to málo co se tam dalo psychicky přežít.

Krev a zlato (2023)

Tematicky to jede v podobném směru jako film Sisu. Jenže ... Toto bylo o kus reálnější a celkově příjemnější a nejedná se tu o čistokrevné vyvražďování nacistů. Nedosáhne to na čtyři hvězdy ale těch 65-70% nahned. Jak už jsem zmiňoval podobně jak u filmu Sisu, hlavní scénář tu má zlato a nacisti. Do toho jednoduší a né úplně marný příběh. Libilo se mi tu hodně opravdu opravdových detailů, jako např krabička s nápisem "pervitin" nebo návod na zbrani, jak zbraň používat. Herecké obsazení nebylo vůbec nesympatické ale naopak, kord hlavní protagonista. Nečekejte nějakou komediální show, když nebudeme počítat nějaký ten černý skrytý humor. Drama/Akce. Jako celek? Nadprůměrná podívaná.

Láska natvrdo (2023)

To jsem se zase k něčemu nechal ukecat ... Tak narovinu... Za těch 15-20% můžu napsat jen to že je to blbost, nesmysl a nuda. Dvakrát se nad něčím možná zasmějete ale jen tak z lehka. Kamerou a obsazením to připomíná "muzikál ze střední". Příběh je tu absolutní blbost, která kdyby byla dobře podchycena byla by aspoň nějak zajímavá ale toto? Nevím ani co dál k tomu napsat. Z větší stránky je to nuda a trapárna na kterou budete chtít hodně moc rychle zapomenout.

Little Bone Lodge (2023)

Hodně jednoduché a hodně předvídatelné. Sami ve své hlavě si v průběhu filmu doplňujete příběh a s největší pravděpodobností se trefíte. Ale?! Bylo to hezky natočené, obsazení bylo víc než uvěřitelné. Ten závěr ač tušíte tak opravdu potěšil. Jinak je to taková ta jednodušší jednohubka když nemáte coby. Ovšem těch 60% to prostě hodí ... ;-)

Máme tu ducha (2023)

To je tak když začátek je komedie, pak se to přesune na drama a hned potom na akčňák a na úplný závěr dáme lavinu citů a romantiky. Cele to hodíme do šatů devadesátých let a zkusíme co na to lidi v dnešním století ... Tahle mišmaš duchařina se moc nepovedla... Bohužel to nezachránil ani David Harbour protože jeho hlavní role zde byla jaksi taksi "hluchoněmá" i přesto za toto obsazení a za vytvoření pocitu že jsem se vrátil před TV do dětských let kdy jsem vložil VHS do videopřehrávače, minimálně a maximálně za jednu vtipnou situaci a žádnou dramatickou situaci v dramatické scéně... a v neposlední řadě za rekord v mixu takzvaně všechny žánry v jednom ... Dávám 40% ;-)