• Thriller

Charlie musí zemřít (2013)

Na jednu stranu super, vtáhlo mně to do příběhu a do celé té linie romantiky a vášnivé dramatické akce. Na druhou stranu to bylo "nudné" a nedokáže vás to celý film držet při životě. Zda to byl účel nebo ne, nevím. Obsazení bylo super o tom žádná. A taková ta pochmurná atmosféra s oblakem deprese hlavního protagonisty. OK. Dávám 60%

Joe (2013)

No nedávám jako úplně čisté tři hvězdy. Těch 50-55% , ono se to sakra snažilo a nebylo to úplně nejhorší. Jenže... No jinak, takže obsazení super. Příběh ušel. Jako tátu bych Nicolase určitě bral. No ale chyběl mi tu pořádný zápal těch emocí, to drama a celé takové to stupňování všeho. Drželo se to furt v nějaké střední linii. Často zde byli scény, který nedávali moc smysl ale z nějakého důvodu tam prostě byli daný. Konec mě dojetím nijak nepohladil. Udělat tomu takové to bum a bylo by to fajn ...

Kapitán Phillips (2013)

Film podle skutečné události. A přesně tenhle styl filmů nejde nemilovat, vždy se vžiju do té situace, představím si jaké to muselo bejt drama. A to drama dostaneme pak na plátně špičkově zfilmováné s úžasným obsazením. Tom jako vždy předvedl že mu můžeme věřit každý pohyb, slovo a gesta. Napětí by se zde dalo krájet. Když takovéhle kousky končí většinou je mi to moc líto a chtěl bych další dvě hodiny na víc. Tady se nebojím v žádném případě dát 90% tudíž čtyři a půl hvězdy.

Ledová archa (2013)

Možná, jestli si někdy toto pustím znova, více otevřu oči a hodnocení změním. Nyní to nechám prostě na čistých 40% ... Herecké obsazení naprosto v pořádku. Hudba naprosto v pořádku. Tečka. Příběh alá procházení vagónů (úrovní) je super nápad ale byl proveden jíž mnohokrát a lépe. Ty mezi mezery mezi tím jsou totiž neskutečná nuda. A v této dlouhé stopáží jich je dost. To byla a je asi ta největší chyba. Nudil jsem se a když už se tam začalo něco dít nebylo to až tak moc boom abych vnímal na stopro. Tenhle kousek, mov nezaujal. ;-)

Lesní duch (2013)

Tohle bylo povedené. I když bych samozřejmě radši místo démonů bral jednoduše nějakého psychopata. Tak to beru. V půlce filmu jsem jednoznačně věděl že dám čtyři hvězdy. Bohužel to začalo klesat a "zbytečný" prodloužený závěr se neměl vůbec dít. Perfektní kamera a úplně dokonalé masky a krev a brutalita tady je důrazná. To bylo moc fajn. Příběh tu není nijak extra hluboký. Určitě je opakující se z milionů jiných filmů. 60-65%

Michael Kohlhaas (2013)

Tady to procenta vyprsklo nahoru hlavně ze dvou důvodů... Za A Mads Mikkelsen a za B 16 století. To jsou dva jasný aspekty díky kterým si to hnedka ze startu mé srdce získalo. No a pak už to jen stoupalo a stoupalo. Příběh je zde jednoduší stejně jak ve filmu Spása. Bude se to celé točit o pomstě, jen tady to nebude tak jednoduše vykreslené jako již zmiňovaným filmu. Část role tu mají koně, celé je to postavené na jakési true scéně. Kdy člověk chce spravedlnost ale zároveň dokáže uznat kdy už toho bylo dost. Povedený kousek. 70-75%

Millerovi na tripu (2013)

Jedna z těch klasických USA komedií. Nepřinese to nic průlomového ale když na to dojde tak to v rámci možností pobaví svou pro někoho "trapností a pro druhého zase skvělým dobře podaným humorem" ... Tady to není ani tak moc dobrovolná rodinná dovolená. Prostě se to tak vše sešlo a nebylo jiné možnosti. Dávám mírně lepší průměr 55-60% :) své tempo si to drží, náladu vám to ... když už něco takového přímo hledáte, tak zlepší. Obsazení super, Aniston zde exceluje ... ;-)

Nevědomí (2013)

Rozhodně toto nepovažuji za čisté tři hvězdy... V procentech to hodí krásných ... 65-70% ... Ať je to fér určitě se najde spousta lepších sci-fi filmů. Každopádně tenhle kousek k ním nemá daleko. Herecké obsazení jak jinak perfektní. Jen Freeman nedostal tolik prostoru co by se asi očekávalo. Příběh je tady víceméně jednoduchý ale velmi kvalitně vytvořený. Nečekané zvraty tady nenastanou od základu tušíte jak a co bude a dopadne. Efektivně to bylo všecko krásné a koukatelné. Ač se to snaží tak slza neukápne ale ... Na krajíčku je. U téhle scény je vždy podstatný ten pohled na to , co by bylo kdyby to bylo ... ;-) a třeba někdy ale to už tu bude úplně jiná generace lidí, možná ...

Pařba na třetí (2013)

No a to je přesně to co mi nesedlo ... Já vím že po třetí opakující se příběh by byl zřejmě už nudný ale tím pádem třetí díl už nemusel být natočený. Protože ta zápletka co se dělá v předchozích dílech byla podle mně to co dělalo Pařbu, Pařbou. V třetím díle se najelo na jiný příběh se stejným obsazením. Stále je tam dost humoru a určitě vás to udrží při životě a nebudete zklamaný víceméně. Ovšem už mi to nesedlo tak jako legendární jednička a posléze dvojka. Zde už nemůžu jinak než dát pouhých 65-70%

Plán útěku (2013)

Waaau! Když spojité Stalloneho a Schwarzeneggera (tihle dva kluci si prostě notujou) do toho zakombinujete perfektní story a promyšlený nápad. Stane se Plán Útěku. Líbí se mi jak tam každý krok fungoval a dával aspoň nějakou logiku a nebyl to prostě jen přelezený žebřík nebo cesta potrubím. Tahle dvojka se navzájem doplňuje jako tomu bylo ve všech filmech kde spolu účinkovali. Jede si to svoje tempo a nenechá vás to chvíli v klidu. Tenhle film si prostě užíváte. Jasně našlo by se na druhou stranu i dost nestabilních scén ale je zbytečný to tady vytahovat když už teď vím že vás to prostě bude bavit. 70-75%