Hvězdný prach (2007)

Moc hezká podívaná. Zatoužil jsem jít hledat díru ve Zdi. Dodatek po čase: Přečetl jsem knihu, závěr ve filmu se mi líbil mnohem víc.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Filmovou adaptaci druhého dílu Letopisů Narnie považuji za podobně dobrou jako u prvního dílu - viz můj komentář k němu. Jen se mi trochu pletli vousatí Telmaríni, dvakrát se objevil někdo, koho už jsem pokládal za mrtvého. Mám pocit (už je to dlouho, co jsem Letopsy četl), že se autoři nedrželi tak věrně předlohy jako předtím, ale nevadí mi to. Jestli budou následovat i další díly, asi na ně už nepůjdu, protože knížky znám, a nelze tedy očekávat žádné překvapení. Výjimku možná udělám u Stříbrné židle, jsem dost zvědavý na Šklíblatíka.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Tento film se mi hodnotí těžko. Problém je v tom, že autor předlohy C. S. Lewis patří mezi mé oblíbené a jeho Letopisy Narnie považuji za velmi dobré křesťanské pohádky. Myslím, že i filmová verze prvního díl se povedla, řekl bych, že víc něž třeba některé díly Harryho Pottera. Jenže se nedokážu dost dobře na film podívat očima diváka, který o křesťanství a jeho symbolice moc neví. Z tohoto pohledu je i možná jasnější, proč má film v mezinárodní databázi lepší hodnocení než v naší. Po probírání ze všech stran mi vychází hodnocení kolem 70 procent. V komentářích se píše o podobnosti s Pánem prstenů, to je pravda, ale i v knížce podobné rysy najdeme. Mimochodem, Lewis a Tolkien byli přátelé.

Go (1999)

Hezky namícháno. Žádná mrtvola (i když jen o fous), jen pár rozbitých aut, jeden menší požár (kam vlastně zdrhly ty holky?), dvě prostřelené ruce (při prostřelování té druhé jsem se dost bavil) a multivele marketing namísto očekávaného grupáče. Copak se asi dělo na Silvestra?

Braindead - Živí mrtví (1992)

To je tedy opravdu maso. Nejlepší scéna je podle mne krmení zombies pudinkem, nebo možná kaší, těžko říct bez ochutnání :-). Trochu mě mrzel jen ten naprostý happy end, líbil by se mi aspoň náznak, že někdo z mrtvých "přežil".

Od soumraku do úsvitu (1996)

Když se objevili upíři, tak jsem si řekl, co to, k***a, je? A když maník řekl: "Byl jsem ve Vietnamu", začal sem se smát. Myslím, že Tarantino s Rodriguezem si z diváků dělají srandu. Ale hezky, to se musí nechat.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Oddechovka na jedno shlédnutí. Angelina a Brad jsou mladí, krásní a skoro neprůstřelní, kdo by chtěl něco víc?

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Černý humor mám moc rád a tady ho dostanete v nejlepší kvalitě. Jen co jsem se dodíval, pustil jsem si to znovu a vychutnal některé vtípky - swingující kostlivce, zprávy o počasí, zmetajícího hodináře atd.