Muž v pokušení (2009)

Urcit v popredi zajmu stoji a cely film si pro sebe kousek po kousku krade hlavni postava bohemsky vystupujiciho, ale v krizi se nachazejiciho Bena (Michael Douglas), ale to neznamena, ze by to bylo na skodu. Naopak silne herectvi a dobra podpora kolegu ve vedlejsich rolich davaji celemu deji stavu a smrnc. Starsi generace jeste nerekla sve posledni slovo a film jako je tento, moji myslenku jen stvrzuje a v budoucnu treba i znasobi. 75%

Bláznivá dovolená (1983)

Pul na pul. Stridaji se trapne momenty s temi povedenejsimi, ale malo bych jich nazyval vtipnymi. 60%

Jáson a Argonauti (1963)

Casem zestarly recky epos s nadhernymi kulisami, kteremu dominuji dobre triky (mistra Ray Harryhausen) a sednouci hudebni doprovod. Zbytek je bohuzel i v nekterych scenach smesny. 50%

Hideous Kinky (1998)

Uzasna (Kate Winslet) v pribehu zeny, ktera se svymi dvema dcerami opousti civilizovanou Anglii a vrha se do neznamych koncin Maroka, aby v zapomeni na trable nasla novou chut do zivota pekne znovu od piky. 60%

JCVD (2008)

Velmi originalni pristup jak zachytit na pul autobiograficky a na pul ve skutecnem filmovem pribehu jednu z akcnich hvezd konce minuleho stoleti JCVD. Kdyby podobny film natocili i ostatni akcni dinosauri (vyjimaje nadpomery uspesne cinneho Stallone), vubec bych nebyl proti. 65%

Na území žen (2007)

Carter se stehuje za svoji babickou, aby utekl od vzpominek na nedavno nestastne skonceny vztah. Jako spisovatel hleda inspiraci a dostava se do spolecnosti rodinky, kde matka Sarah s kterou se seznamuje, proziva tezke obdobi a jeji dcery se museji vyrovnavat s necekane nadeslou situaci. Prumerne drama zaujme, ale nedostane se, jak se rika, pod kuzi. 55%

Mučedníci (2008)

Kontroverzni snimek je preplnen nechutne drastickymi scenami za hranicemi nejbujnejsi fantazie. Jedine co se musi teto podivane pro otrle nechat, je dobra atmosfera. 30%

Paříž (2008)

Nevim proc nazvat tento film Pariz, i kdyz se jim pohybuje mnoho osubek nerozlucne spjatych s mym nejoblibenejsim evropskym mestem, ale nosna linka pribehu je nemocny muz se starostlivou sestrou po ruce. Nedotazeny film s mnoha otazniky. 60%

Nejlepší z Brooklynu (2009)

Tri policajti ve trech rozlisnych rolich a kazdy se topici ve svych problemech. Eddie (Richard Gere) je tesne pred odchodem do duchodu a nechce si posledni dny pred penzi zbytecne komplikovat, ale...Tango (Don Cheadle) pracuje v utajeni na pripade, kde neplechu delaji drogy a jejich dealeri. Jeho nadrizeni mu dostatecne nejdou vstric a on chce jit z kola ven, ale...Sal (Ethan Hawke) jako jediny ma rodinu a snazi se za jakoukoli cenu ziskat dostatek penez na nove bydleni, ale...Znaly divak si rekne, ze podobnych pribehu bylo natocenu mraky, ale ja rikam, ze jich neni dost a podobne dobrych jeste min. 70%

Fontána (2006)

Fontana je napadova smrst podtrzena vizualnim citem, kde je kazda myslenka skryta v poetickem podani dvou linek zivota prolinajicich se ruznymi casovymi obdobimi v rozmezi nekolika sta let, i pres tuto casovou smycku jsou si jejich duse tim padem i osudy opakovane podobne. Vice receno byt nemusi, ale videt musi. Potreboval jsem film shlednout trikrat, aby ve me zanechal pocit, ze jde o zasadni pocin s presahem a po skonceni jsem se v diskuzi dlouze zamyslel nad celkovym dojmem z deje, ktery neni pro kazdeho jednoznacny a tudiz vysledne shrnuti se ruzni. Je dobre vedet, ze velka cast si z filmu odnesla vic nez neco. Jen houst. Herci jsou mimochodem famozni. 80%