Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nadprumerne inteligentni lide maji tezky socialni zivot,. Zvlast neohrabany zoufalec Leonard, nepristupne jizlivy Sheldon, uchylak Howard a stydlivy ind Rajnesh, kteri pracuji v laboratori. K tomuto zjisteni posleze dospeje nova sousedka Penny. Vtipne a veru originalni. Prvni sezona: 80%, druha sezona: 70%, treti sezona: 65%, ctvrta sezona: 60%, pata sezona: 60%..

Někdy v dubnu (2005) (TV film)

V neprospech tohoto lacine vypadajiciho, necitlive a nechytlave natoceneho televizniho dramatu o tragickych udalostech roku 1994 v Rwande mluvi mnou drive videny a od prvniho do posledniho zaberu adorovany Hotel Rwanda. Nerad to delam, ale nemuzu IMHO jinak viz muj komentar k posledne zminenemu snimku. 50%

Darwinova noční můra (2004)

Zrucne natoceny a podany dokument vypovydajici o jednom z mnoha problemu v dnesni Africe. Jedinou muskou tohoto dila je zbytecne dlouha stopaz. Kdyby to tvralo hodinu, dostavil by se mozna segestivnejsi efekt a nezacalo by se omylat to same dokola, coz kazdemu po hodine musi chca nechca dojit. Smutna pravda dnesniho sveta. 80%

Východní přísliby (2007)

Reziser silenec (David Cronenberg) se znovu pousti do sveta kriminality a bez nejakeho silneho pribehu nataci syrove a hutne drama z londynskeho podsveti, kde hlavni slovo maji rusky mluvici jedinci. Daleko stravitelnejsi a pristupnejsi nez minule Dejiny nasili. Herci exceluji v kazde sve roli v cele s (uzasny Viggo Mortensen). Necekane prijemne prekvapeni. 85%

Agent Orange (2004)

Varovani: petiminutova oranzova romance pri ktere oci dostanou poradny zahul. Neustale prehravani znovu a znovu zivotu nebezpecne. 65%

Komplic (2007)

Talentovany mladik Chris Pratt (Joseph Gordon-Levitt) s velkymi prisliby do budoucnosti si zpacka zivot pri jednom vylete autem s kamarady. Nasledky tragicke nehody nedavaji Chrisovi mnoho moznosti na normalni zivot, coz si nemysli jeho novy kamarad Gary, ktery se ho snazi zlanarit k jedne akcicce, jez veru nevypada ferove. Male drama o nelehkych zivotnich rozhodnuti psychicky nalomeneho cloveka se potyka s pomalu odsypajicim tempem postradajici herecke osobnosti. Zadne viditelne zavahani tymu okolo bez debat nadejneho rejzi (Scott Frank) a urcite hodny sirsho zajmu, ale me se jednoduse nedostal pod kuzi. 60%

Odvlečen (2007)

Politicke drama zobrazujici nepredstavitelne machinace s lidmi a metody muceni, ktere by meli byt podle mezinarodniho prava zakazany a ne praktikovany. Americka reakce na 11. zari byla ruznoroda, ale je jasne, ze arabske casti obyvatel nebo jejich potomku kdekoliv na svete se dotkla nejvice. Obrazek si kazdy udela sam, at uz se jedna o fikci nebo skutecnou udalost. Na druhou stranu americane priznali podobne praktiky, po dlouhem zdrahani, verejne. Zajimave tema s dobrymi herci je potopeno v premnozenem poctu osob pred kamerou a housti pateticky nafilmovanych a nefunkcnich scen, coz pri pomalem tempu a caste zmene lokalit kazi plnohodnotny zazitek. Dalo se vyzdimat daleko vice. 55%

Přehlížený (2007)

Remeslne i scenaristicky odflaknuta a herecky mizerna ducharina, protoze pribeh plny teenageru o dusi mladika pronasledujiciho pachatele, ktery stoji za jeho zmizenim ma predem odhadnutelny prubeh i zaver, ktery ma za ukol trapne moralizovat, nema nejmensi cenu shanet ke shlednuti. Existuje spousta lepsich kousku a dokonce i v poli serialu. 35%

Dannyho parťáci 3 (2007)

Treti navrat hvezdneho hereckeho ansamblu opet paktuje vykradacku. Tentokrat je to za ucelem pomstit jednoho ze svych clenu, ktery se zhroutil po vykutalenem tahu Willyho Bankse (padouch Al Pacino). Vetsi odvazanost by v duchu ''divaku bav se'' neuskodila. Napraveni reputace se po minulem nezdaru nekona a tudiz, i navzdory nekolika svetlych okamziku, je 55% presnym oznacenim prumerneho pocinu.

11. hodina (2007)

Je dosti podivne videt takove mnozstvi nizkych hodnoceni, kdyz vezmu v uvahu, ze se jedna o dokument na dane tema. Nevim, co vsichni cekali, ale ja byl spokojen a ekologie je tema, o ktere by se vsichni meli zajimat, at uz pro sve logicke opodstatneni nebo vedecky dokazana fakta. Proc nepoustet takove veci ve skolach? Ja bych hlasoval pro. Komu se to libilo, doporucuji The Story of Stuff. 90%