Plush (2013)

Že ti Australani, ale uměj natočit slušný pornáč!

The Loved Ones (2009)

Slabinou tohoto filmu je nedostatečné hlubší propracování, nevidíme totiž, proč se z Loly stala růžová psychopatka, nakolik to má společného s jejím otcem, neuvidíme jako flashback, jakými hrůzami si musela projít její matka. Brenta poznáváme jako docela fajn kluka, Lolinu žádost odmítl nejmileji jak mohl, sám právě ztratil otce a za jeho smrt se cítí vinen, s vlastní matkou je si cizí (ona to neřekne, ale viní ho za smrt jejího manžela a jeho otce), zde zjišťujeme, že nedokážeme plně sympatizovat s Lolou, protože ten kluk už jedním peklem prochází. Ale Lolak ho unese a krutě mučí, nicméně se i najdou lidé, kteří Lole fandí a považují ji nejen za hlavní hrdinku, ale i pravou oběť. Ona je přece ta odmítnutá chudinka ne? T Proto na mě film působí jako laciná fraška, jenže opravdu skvělé je, že filmnrozdíl od jiných explotation horrors zná hranice a dokonce tu jsou dějové odbočky, takže nesouhlasím, abych film zařadila do kategorie filmů typu Martyrs, The Human Centipede, Srbskfý film apod. Tenhle film nemá snad žádnou hloubku, možná se jen snaží zobrazit utrpení, spojené s odmítnutím a následky, které by měl nést viník (v našem případě Brent). Jenže jsme viděli, že Brent už má tak dost těžlý život. Za normálních okolností bych film vynechala, upřímně... jsem ho zhlédla jen kvůli Xavierovi (proč ne?).

Deník nymfomanky (2008)

Tohle není erotický film o tom jak nymfomanie ničí vztahy a život, spíše utopisticko - nerealistické drama o tom, že hypersexualita, čili touha všechno kolem ojet, je naprosto normální a přirozená věc.

Adoration (2013)

Vztahové drama o dvou bff matkách a jejich synech. Všichni se dostanou do dost bizarní, ale přesto velmi romantické situace, která přes všechno dopadne dobře pro všechny zúčastněné. Situace se změní, když jeden nemá problém udržovat vztah se dvěma ženami, ale proč to musel schytat i druhý pár? Na konci v jednu chvíli oba ztrácejí své mladé rodiny, ale zároveň už nic nestojí v cestě jejich romanci, protože TAKHLE TO MÁ PROSTĚ BÝT. Konec.

Jedovatá víra (2019)

Nemusím tyhle filmy, které zobrazují náboženství, jako něco svazujícího, jako nástroj fanatiků a bláznivých fundamentalistů k ovládání druhých. Uctívání hadů jako oslava Boha je už samo o sobě naprosto mimo, protože jak přišel ďábel na tento svět? Přece v hadím těle. Ještě tu chyběl nějaký jablečný oltář a celá fraška by byla kompletní. Na druhou stranu, příběh byl docela dobrý, scénář špatný, herecké výkony párádní. Dějištěm je divoká příroda a nádherné záběry dokážou pozvednout úroveň. Nejvíce jsem byla zvědavá na hereckého nováčka Lewise Pullmana, který to snad někam dotáhne. Bohužel film není vcelku dostačující, což je škoda, protože už jen herecké obsazení slibovalo skvělý zážitek. Chtělo to jen upravit scénář, upravit banální příběh a mohlo to celé dopadnout úplně jinak.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

"A JSOU VŠICHNI V POHODĚ?" "HIPÍCI NEJSOU V POHODĚ TO VÍM JISTĚ, ALE JÁ JSEM V POHODĚ" Nemůžu si pomoct, tohle bylo více méně dokonalý. Furt nic, furt nic, furt nic a pak najednou BUM!

Bad Blood (2017)

Vincent Brody je úspěšný autor kriminálního románu, kde nejspíš čerpal z své vlastní minulosti. Někdo mu před lety zavraždil manželku a dosud nebyl dopaden. Navíc má dvojče Gilroye, ze kterého se vyklubal vražedný maniak. Vincentova přítelkyně Carrie je veterinářka, po té, co ji požádá o ruku spolu odjedou na romantický víkend (jak to tak bývá) na odlehlé místo. Gilroy je jim samozřejmě v patách a hodlá jim víkend překazit. Nápad vcelku dobrý, ale má to velké mezery. Mezi jednotlivými fázemi děje chybí přechody. Děj prostě skáče sem a tam. Nevadilo mi to přesné černobílé rozdělení, kdy Vincent je ten dobrý a Gilroy naopak zlý, ale vůbec nedostaneme objasnění proč je Gilroy takový jaký je, proč chová vůči Vincentovi t zášť. Třeba nějaký flashback z dětství by neuškodil. Samuelovo hraní místy dost vrzalo (zvláště, když hrál Gilroye) a chvílemi působil spíše komicky (kámo ten knírek je prostě strašnej). Postavy se chovaly nepřirozeně a nelogicky, jak vrah tak oběti. Mezi dvěma hlavními protagonisty chyběla chemie. Ale 90 minut není tak dlouhá doba, aby se to nedalo nějak překousnout.

Na nože (2019)

Sakra chlape, tohle byla detektivka podle mého gusta. Takhle se mají točit filmy.Stárnoucí Daniel Craig si trochu zopakoval Girl with dragon tattoo a ukázal nám, že i bez své 007 má stále ráži. Prostě paráda. Donut uprostřed donutu. Tady bych nedala 5 hvězdiček ale třeba i deset. Díky úžasnému internetu jsem předem věděla kdo je vrah a tak jsem od začátku tušila, jak to asi bylo, ale tohle.. A i Chris Evans odložil štít a fousy a jde mu to.

Žraločí invaze (2012)

Kreativita režisérů, scénaristů a jiných maniaků jak nacpat žraloky do neuvěřitelných situací s všelijakými lidmi za všelijakých situací je fascinující. Jednou je to banda zachránařů, uvízlých v budce, jednou je to banda studentů na ostrově a nyní prostě bnda random lidiček, jsoucích v blbej čas na blbým místě. Žralok plovoucí si v supermarketu, uječená blondýna s falešnými Gucci botami a jeden chlupatej malej čokl, který předvedl lepší herecký výkon než všeci dohromady. Ale co jste chtěli? Prostě nemáte nejmenší šanci natočit dobrý film se žralokem tímhle stylem.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Musím říct, že co se Edward stáhnul a vystřídal ho úsměvavý Jacob, bylo to fajn. Jinak upíři mají být řejněme "sexy", nebezpeční... chápete co myslím a tohle spíše vypadalo jak gothic předsedové pride marche.