• Fantasy

Zaklínač (2019) (seriál)

[1.Série] Mám z téhle první série smíšené pocity..některé epizody skvělé,některé hrozné a mdlé zcela mimo předlohu. Bojím se že seriál se bude potýkat v té nevyváženosti scénáristů protože každý chce něco jiného a jde to vidět. I přes změny je to parádní seriál sice zde byly výškrty či změny,které doslova zabolí,ale dá se to. Ovšem problémy jsou přetrvávající. Zásadní problém seriálu je zhruba druhá polovina série,postavy a jejich vývoj absolutně hází přes palubu a zcela to nevypovídá jejim charakterům - asi největší případ je Yennefer místo toho aby se chovala arogantně a byla paličatá - tedy Yen,chová se jako ublížená puberťačka. Jako první roky asi chápu,ale když doslova by měla mít za sebou 3 životy tak by se takhle chovat neměla. Když jsme u Yen..seriál zatím zcela ignoruje vytvořit vztah mezi Yen a Geraltem místo toho hned po Posledním Přáním ho pošle někam že se ji uráčil zachránit. Yen má v tomhle seriálu větší prostor než bych si přál a i přesto nejsou schopni vytvořit ten vztah co táhne celou ságu spolu s Ciri? Snad jediná co se chová jak se chová je Triss a to prohodila jen pár slov! No a že doslova Marigolda poslali někam je taky ty vado tah jak něco. Jednoduše řečeno seriál je i není dobrý. Technické stránky rozebírat nebudu holt první série. Ale hergot aspoň by mohla být Yennefer furt v černé a bílé nikoliv chodit furt módních šatech jak nějaká modelka. Hudba je vcelku dobrá..Henry je dobrej Geralt..Marigold super. Rozhodně musím pochválit dabing kde trpaslíci mají ten dokonalej Moravskej přízvuk a Marigold má otravnej hlas přesně jak ho má mít. Pan Dvořák jako Geralt znovu excelentní. Verdikt: Zatím dobrý seriál s plnou chyb na kráse,jen by se měl rozhodnout čím chce být a neřešit blbosti či naprosto neignorovat dobré pasáže. 80% Dodatek: Černej elf bylo to nejvíc divné co jsem v životě viděl. [2.série] Hele já už upřímně nevím, co říct. Ačkoliv mne první série naštvala, stále se mi docela líbila. Tohle už je prostě čiré znásilnění a strašná špatně napsaná fanfikce alternativního dějství. Jděte s tímto někam, drahý Netflixe a Lauro. 30%

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

Mám z téhle první série smíšené pocity..některé epizody skvělé,některé hrozné a mdlé zcela mimo předlohu. Bojím se že seriál se bude potýkat v té nevyváženosti scénáristů protože každý chce něco jiného a jde to vidět. I přes změny je to parádní seriál sice zde byly výškrty či změny,které doslova zabolí,ale dá se to. Ovšem problémy jsou přetrvávající scénáristi mají každý jiný nadhled. Zásadní problém seriálu je zhruba druhá polovina série,postavy a jejich vývoj absolutně hází před palubu a zcela to nevypovídá jejim charakterům - asi největší případ je Yennefer místo toho aby se chovala arogantně a byla paličatá tedy Yen chová se jako ublížená puberťačka. Jako první roky asi chápu,ale když doslova by měla mít za sebou 3 životy tak by se takhle chovat neměla. Když jsme u Yen..seriál zatím zcela ignoruje vytvořit vztah mezi Yen a Geraltem místo toho hned po Posledním Přáním ho pošle někam že se ji uráčil zachránit. Yen má v tomhle seriálu větší prostor než bych si přál a i přesto nejsou schopni vytvořit ten vztah co táhne celou ságu spolu s Ciri? Snad jediná co se chová jak se chová je Triss. No a že doslova Marigolda poslali někam je taky ty vado tah jak něco. Jednoduše řečeno seriál je i není dobrý. Technické stránky rozebírat nebudu holt první série. Ale hergot aspoň by mohla být Yennefer furt v černé a bílé nikoliv chodit furt módních šatech jak nějaká modelka. Hudba je vcelku dobrá..Henry je dobrej Geralt..Marigold fajn. Rozhodně musím pochválit dabing kde trpaslíci mají ten dokonalej Moravskej přízvuk a Marigold má otravnej hlas přesně jak ho má mít. Pan Dvořák jako Geralt znovu excelentní. Verdikt: Zatím dobrý seriál,jen by se měl rozhodnout čím chce být a neřešit blbosti či naprosto neignorovat dobré pasáže. 60%

Zaklínač - Před pádem (2019) (epizoda)

Čím víc se blížíme k finále tím horší to je...seriál rozebírá každou blbost,ale kašle na důležité pointy jako vztah Yen a Geralta,který očividně hodili někam do háje spolu s Marigoldem. Boha kdyby se aspoň Yen chovala jako Yen a ne jako ublížená puberťačka. Většinu z téhle epizody měli dát do první. 50%

Zaklínač - Touhy v láhvi (2019) (epizoda)

Tohle bylo zklamání...smrt Myšilova? Zabiják a psychopat Doppler? Co je tohle Hra o Trůny? +vyškrtnutí geniálních pasáží z povídky Poslední Přání? Jasně beru že některé věci musí změnit či zkrátit,ale nedát tam legendární první přání,kde Geralt jen tak něco plácl a znamenalo to "odejdi a vyhoň si ho" přeměnit na to že vyvolá znamení a odeženeho a bere se to jako přání? Nebo vyškrtnout legendární pošťuchování Geralta když s Yen mluvil v káďi změnit na společnou koupel? Či dokonce nelogičnost jak se dostali z vězení jen tak k domu včetně ignorování udělat scénu jak je Geralt v Yenn moci a dělá skopičiny? Ještě ani nezmiňuji drobnosti jako že džin vypadal jak blbej stín a že Geralt nepronesl hlášku že nesnáší portály..tohle jednoduše bylo zklamání co všechny nejlepší věci z povídky hodili někam pryč. 60%

Zaklínač - Zrádce měsíc (2019) (epizoda)

Tohle byla jízda..jasně holt né vždy to bude podle předlohy,ale ty změny nikoho zatím neurazí ba naopak furt umí navodit krásný pocit ze sledování. Povídka se Strigou patří k mé nejoblíbenější ze Zaklínačského světa a to jak zde byla prezentováno bylo WOW. Dá se říct že všechny vizuální a efektivní záležitostí byly zlepšeny a hudba konečna sedí do scén a má pád ne jako u pilotní epizody. Upřímně jsem strašně překvapen z tohohle seriálu. Už i Yen mi začíná se víc líbit a Triss s tou nemám sebemenší problém. Úžasná podívaná bezesporu zatím nejlepší díl. 100%

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

Musím říct že tohle se povedlo..jasně je tam pár odchylek,ale nic extra zásadního. Kouká se na to dobře,a akční sekvence jsou parádní. Samozřejmě teď něco k chybám. Vizuálně je to fajn,ale místy to bylo až příliš barevné a syté (vstup do věže) kde pak zbroj zaklínače vypadala docela zle. (Zatož Nilffgard ve tmě nevypadal zle) Další problém jsou efekty - místy opravdu skvělé místy hrozné. A teď ten největší mínus - hudba,je fajn,ale není to tak skvělé jako geniální soundtrack z her leč tam jeden zazní. Chtělo by to přidat bassy a víc epičnosti. Ovšem je to pilot,věřím že se vše ještě zlepší. 80%

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Je těžké zařadit tenhle film. Je to nejslabší SW? Bezpochyby. Film pronásleduje spousta nelogických věcí,které nejvíc jedou u finále a naprostá Mary Sue Rey,která vás donutí brečet smíchy co sakra udělali. Nemůžu říct že je to špatný film..pár věcí mě potěšilo..ale je to nehorázný průměr a k věcem co se v tomto snímku stalo bych dal tučnej face palm a označil film "průměrnou sra*kou" co dokonale vystihuje co se stane když píšete trilogii průběžně bez rozmachu co bude dál v čele s nejhorší ženskou co LucasFilm má Kathleen Kennedy. Jediné co stojí za zmínku je Palp. Je to nudný film v poměru všeho ze světa SW,ale přesto lepší než TLJ. Teď je tady ten důvod proč je těžké ho zařadit - vybrat si průměr a nebo tragédii,která alespoň něco nového přináší? Otázka,kterou si po shlédnutí dá každý. Nezapomenutelné dobré momenty převažují špatné u kterých se budou trhat vlasy hergot dlouho. Boje s lightsabery stál za starou belu. Verdikt: Film jako takový je průměr plné klišé,který by normálně neměl nadchnout ani urazit ovšem v tomto případě urazí a to v mnoha případech ať v nelogických pasáží či naší milované Rey a vše s ní spojené. Je jasné k vidění že JJ nejen že umí je kopírovat děj,ale zcela to provést bez nápadu. Ano,jde vidět že se snažil zamaskovat paskvil Last Jedi,ale vyšlo to jen na půl zbytek je furt hrozný včetně chyby že se vlastně trilogie vymýšlela průběžně a proto to dopadlo takto. Palpatine je opravdu jedinou podívanou tohoto filmu. No aspoň že tahle hrozná trilogie je za námi..ale mohlo to skončit hůř né že ne. 70% 3* A takhle končí Disney Trilogie za bouřlivého smíchu smutku SW fanoušků.

Irčan (2019)

Pecka. To jsem si v mysli řekl když vyběhli titulky. Master piece. Je mi jasné že film bude dost diváky dělit,sám Scorsese přiznává že film není pro každého a že spíše film udělal pro "sebe",ale mě osobně to nehorázně chytlo. Jasně 3 a půl hodiny je sakra dlouhá stopáž,ale ten příběh je tak komplexní že kdyby se to zkrátilo asi by to nebylo ani tak dobrý. Proto jsem i rád že tohle nebylo v kinech. Známe standard kin a nad 3hod ani náhodou. Streamovací platformy jsou budoucností ne že ne..ostatně o tom se bavit nebudeme. Film zakládá na skutečném příběhu což ocení spousta lidí. Svým způsobem byl pro mě film ze začátku mírně chaotický,a je opravdu nezvyklé jak se Scorsese rozhodl udělat příběh z bodu A do bodu C a takhle to svazovat v jeden úchvatný celek kde ti na konci bylo vše jasné. Zajímavý zážitek. Scorsese dokonale pracuje s kamerou a tenhle film je toho příkladem. Myslel jsem si že u vizuálu u mě zvítězí asi jedinej konkurent Joker,ale mýlil jsem se. Omlazování pomocí CGI je také na solidní úrovni. Také chválím úžasný mix skladeb,který pro herní znalce místy nahnal pocit jako by koukal na film podle hry Mafie. Opravdu nemám co extra vytknout,dokonce mě to bavilo víc než Kmotr. Jen zhruba v polovině byla 10min. pasáž,která mě příliš nebavila. Herci tomuhle filmu samozřejmě dali až ten největší triumf a tenhle film se v podstatě dá brát jako rozloučení s legendami a jejich dlouho leté spolupráce. A tady se vracíme znovu ke slovám Scorsese. Film není pro každého,ale každý dle mého uzná že je to kvalitní filmařina. 95% spolu s Jokerem nejlepší filmy tohoto roku.

Hellboy: Královna krve (2019)

Hellboy byl vždycky Béčko,ale původní díly s Perlmanem a DelTora dosahovali kvalit lepšího Áčka. Tento výtvor je naprostý opak tedy jen horší Béčko. Nebudu zde nějak přehnaně poukazovat na fakt že s komiksovou předlohou až na pár referencí a zasazení to zcela hází do koše a jede si podle svýho,který je velký špatný. Celkově v tomhle hodnocení spíše budu srovnávat staršího Hellboye (2004) s tímhle výtvorem. Tenhle Hellboy je spíše parodie na předlohu a původní filmy,charaktery jsou zde naprosto blbě napsaný a z Hellboye udělali obyčejného blba co musí hláškovat u všeho co udělá kde na rozdíl v komiksech či v původních filmech byl aspoň řádně cynickej a hlášky byly načasovaný. Tenhle film má teda nemá absolutně korespondenční scény resp. ty scény do sebe opravdu nenavazují a je z toho prolínanej chaos. Z akce do akce,nic víc nečekejte a strašně to ubližuje filmu ne že ne. Vrátím se znovu k špatně napsaným charakterům - ta jedna holčina byla bezesporu nejotravnější složkou filmu a byla až do konce zcela zbytečná. A co efekty? Hrůza. Jako Low Budget seriál z 90let projetej nejnovější grafikou od Nvidia. Vzhled ksichtu Hellboye nebudu ani komentovat,memes se na tom dost vyřádili sami. Ale abych to i nehejtil bylo zde i pár lepších momentů...finále vcelku ušlo a pasáž s Babou Jagou byla docela fajn. Jinak celkově i kompozice byly strašně low budget např. scéna kde je popisován příchod Hellboye působil komicky tím jak to působilo lacině. Původní Hellboy v tom představení měl lepší grády. Film je prostě béčko nic oslnivého nečekejte,prostě počítejte s parodií původních filmů. Jaká škoda že nevznikl plnohodnotný 3.díl s Perlmanem. 60%

Spolujízda (2019)

Tak tahhle jízda 5ti hvězd nedosáhne a je to škoda z trailerů to vypadalo dobře. Béčková komedie,která opravdu nic nenabízí a humor byl nudný zde zcela skoro nevtipný v podstatě většina okolo tohoto filmu byla břečka. Strašně mi to připomínalo jako by se snažili natočit něco mezi filmem Taxi a Na Doraz,bohužel kvalit těchto filmů moc nesáhli. Soundtrack je zde strašně nevýrazná složka a rap s hejkáním se do filmů absolutně nehodí a ničí to vtipnost té scény. A kamera jak by smet,ano je zde pár vtipných scén to souhlasí,ale opravdu jedná se v mém případě tak o 4 scény. Rkovost tohoto filmu je naprosto zbytečná,vulgarismy zde byly opravdu trapné a opravdu to nezachrání komickou stránku filmu že za každým slovem je mrdat a další věci. Tohle není deadpool či South Park aby to fungovalo. Herecké výkony byly asi okay,prostě akorát pro komedii. Příběh je opravdu volovina a opravdu sem nechápal jak jim mohl údajný zločinec ucházet až do konce filmu, minimálně 6x za film měl šanci to s ním skoncovat. Víckrát se na to podívat asi nemusím. A samozřejmě hrozné klišé. 45%