• Válečný

Akta Grüninger (2013) odpad!

Tak to sa z Ukrajiny podarilo 3.000 migrantom počernej pleti dostať na Slovensko. Miestny  Okresný riaditeľ PZ  nezaváha ani chvíľu. Sfalšuje doklady a rozmiestni ich po okolitých osadách takže splynú s domácimi. Zakrepčí si aj na Gypsy Feste a dostane noty k piesenke Joj mamo joj mamo trušalo som. Nanešťastie na to príde Inšpekcia PZ, riaditeľ je suspendovaný a v zmysle litery zákona spravodlivo odsúdený. To sa však znepáči liberálnej prezidentke – nadšeného zástancu migrácie, udelí mu milosť a dá metál navrch. Že to je blbosť ? Tak si to pozrite. A stratil som aj ilúziu že v krajinách CH/A/D platí  Ordnung muß sein.

Albert a Hermann Göringovi (2016) (TV film)

Film skôr pre tých ktorí sa zaujímajú o literatúru faktu a filmu. Na úvod poznámka: za 1 sv. vojny bol Hermann Göring skvelý vojak a pilot, letecké eso. Ku koncu vojny v r. 1918 bol vyznamenaný medailou Pour le Mérite a po smrti Červeného baróna Manfreda von Richthofena bol vymenovaný za veliteľa jeho letky. Do konca vojny dosiahol 22 zostrelov. Potom sa dal na stranu Hitlera a skončil ako vojnový zločinec. Jeho (ne)vlastný brat Albert bol iný typ človeka. Nezištne pomáhal prenasledovaným ktorí ani nevedeli kto za tým stojí ako i odboju za protektorátu. Po skončení 2 sv. vojny vyšetrovaný Američanmi a potom od konca roku 1945 do 03/1947 väznený na Pankráci a súdený Mimořádným lidovým soudem a následne na základe svedectiev oslobodený. Bolo by zaujímavé v archívoch zistiť čo všetko si tam užil, jeden zo záberov vo filme tomu napovedá. Dobré spomienky asi nemal. Napokon sa vrátil do Nemecka, na čiernej listine všetkých, umiera v chudobe opustený všetkými. Dnes je už jeho činnosť zdokumentovaná, zachránil a pomohol min. 1.000 ľuďom. Tým príbeh nekončí. V r. 2012 syn jedného zo zachránených Georg Pilzer podal návrh komisii pri Najvyššom súde Izraela aby mu bol priznaný čestný titul Spravodlivý medzi národmi a jeho meno by bolo na hlavnom izraelskom pamätníku obetí a hrdinov holokaustu Jad va-šem v Jeruzaleme. Komisia skúmala prípad 3 roky. Píše sa 04/2019, prehľadal som internet ako to dopadlo. Asi do stratena a stále platí ako to povedal jeden americký dôstojník pri jeho výsluchu : rovnaké meno = rovnaká krv. To lepšie dopadol Miklós Horthy ktorý si to v pohode dožil za podpory bohatých židovských sponzorov v Salazarovom Portugalsku.

Alexandr: Něvská bitva (2008)

Júúúj, toto natočiť v roku 2008 o jednom z najvýznamnejších postáv Ruských dejín. Je to tak na úrovni rozprávky Sadko z 1952 z Ruských bylín. Slabý odvar slávneho režiséra Sergeja  Ejzenštejna s hudbou   Sergeja Prokofjeva z roku 1938.  Ako mohli nechať režírovať takýto film neznámenu žabárovi Kaljonovovi ? IMDb 4,8/10 to je vysvedčenie.

Andrej Hlinka, otec národa? (2018) (TV film) odpad!

Analytický objektívny dokument - skôr totálna demagógia liberálnej lúzy. Andrej Hlinka -Otec Slovenského národa ktorý bojoval celý život za práva Slovákov proti maďarizácii a neskôr proti čechoslovakizácii za čo bol väznený za Franz Jozefa aj tatíčka Masaryka. Toto je dielo liberálnej protislovenskej bagáže, v ktorom jediný rozumný je názor Róberta Letza. Druhý by bol Martin Lacko, ale toho názor nezverejnili. Ani jeden z Matice Slovenskej, ktorá má úplne iný názor. Alebo prečo sa nespýtali Hrnka ? Nebudem tento paškvil komentovať len z úcty voči Českým priaznivcom ČSFD. NR SR schválila zákon O zásluhách Andreja Hlinku o štátotvorný slovenský národ a o Slovenskú republiku, na základe ktorého prezident každoročne udeľuje Rad Andreja Hlinku občanom, ktorí sa mimoriadnym spôsobom zaslúžili o vznik Slovenskej republiky. A kto sú tí historici ? Ivan Kamenec -KSČ dejepisec, ŠtB-dôverník Samo, predseda nadácie Charty ´77, Jan Rychik - český historik ktorý to tam váli po čechoslovácky, a celý rad mainstream historikov: Agata Šústová Drelová (navyše SME-čkárska prestitútka), Róbert Arpáš – vyškolený na UK Praha, Roman Holec, Dušan Kováč, chýba už len Zemko. Odborná spolupráca: Miroslav Michela Ústav českých dějin FF UK. Réžia roduverná Sárkány. Šťastím je, že STV:2 nik nepozerá. Hodnotenie: silný rádioaktívny ODPAD.

Angličanka (2022) (seriál)

Lepšie ako 1883, toto sa dalo aspoň dopozerať a malo to svetlé chvíľky. Slabá útecha.

Angličanka - Lační supi (2022) (epizoda)

Tak to ma poser, nevídaný skok. A to som myslel že to celé skončí v odpade ako 1813.

Antikiller (2002)

Podľahol som vidine slušného hereckého obsadenia na čele s Viktorom Suchorukovom (dobre zahral akéhosi pološimpanza vrátane odpovedajúceho ochlpenia) a ruských vorov. Zlý výber. Hеудалось блядь

Apokalypsa Stalin (2015) (seriál)

Slušne spracované, len temer nič nové.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Klasický príklad Francúzskeho prilepšovania potupnej porážky. Podľa filmu v 02E bojovala Francúzska armáda statočne. Opak je pravdou, utekali ako myši. Žiadne slová ako zbabelstvo, neschopnosť velenia, bezhlavý útek. Čo si v Mníchove zasadili, to si v máji 1940 zožali. Dunquerke považovaný za hrdinstvo!!!, mali jediné šťastie, že vtedy sa ešte chcel Adolf s Angličanmi dohodnúť a neutopil ich v mori. A Anglický expedičný zbor miesto toho aby zničil všetko, odovzdal zbrane na podnose Wermachtu. Obvyklé historické perly napr. v 01E : Angličania a Francúzi počas Zimnej vojny vo Fínsku tam vyslali expedičný zbor. Možno aj chceli, ale vlády neutrálneho Nórska a Švédska presun cez ich územie hneď odmietli. Žiadny tam nikdy nedošiel. Po 02E som to vzdal, nič nové.