Anglický pacient (1996)

Velmi neobvyklý film. Romance svíraná nevěrou, válkou, nutností a neodstranitelnou překážkou.  Oddělit epizody od sebe, byl by to snad propadák. Dohromady je to emoční zázrak. Někdy se tak stane, že diváka příběh přibije na osu kola osudu. (O žádném představiteli rolí nepochybuji. Výborně.)

Krásná pokojská (2002)

Krátce - předvídatelně vypočítavý snímek. Dobrovolně využívaný snílek se snovým obličejem a budoucností se na první dobrou zamiluje do kávové krásky s větším zadkem a menším synkem. A Bob Hoskins jako vždy suverénní.

Nadace - Skok (2021) (epizoda)

.....jenže v poslední epizodě je plno planých řečí a série vyzní "doblba".

Nadace - První krize (2021) (epizoda)

A i když to není úplně duch Asimovy knihy, celý zdlouhavý děj se začíná skládat.....

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Poprvé, když zrak zavadil o název filmu, četl jsem mylně Legenda o deseti prstech a čekal, že pointou bude jejich postupná amputace u hlavních postav. Možná by to bylo lepší. Při každé úžasné scéně.

Most přes řeku Kwai (1957)

Jak mnozí připomínají, kultovní dílo. Líbilo se mi, poselství mi bylo předáno, má svou váhu. Přesto vedle zrůdnosti prostředí je to také o úřednické mašinerii. A tím se k mému údivu rozmělnily emoce.

Skleněné peklo (1974)

Ta poklona pěti hvězd je trochu přehnaná - ale film je etalonem ve své době a žánru. Soudobé i minulé filmové hvězdy odvedly očekávanou práci a přidaly reklamní stopu. Není to pro hledání chyb ale pro mrazení v zádech. Když tě zaujme - funguje.

Divoká banda (1969)

Je to velké divadlo. Přikovaná pozornost, chvíli jen blíž k ději a chvíli v něm. Žádná postava nebyla mou oblíbenou - jsem stále jen překvapovaný. Je to opravdu film profesionálů.

Na plný pecky (1995)

4 * jsou za naivní mladí a teenagerské krize. Za hudbu a za večerní mejdan s Renée... už před dvaceti roky.