Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Sci-Fi

plakát

Devadesátky - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Divák velmi dobře hozen do vody. Zvědavost na další díly. - Tak bych to zatím charakterizoval.

My Fair Lady (1964)

Muzikál má u mne těžký život. Balancuje na pokraji nudy až otravnosti. A My Fair Lady je opravdu nuda. Asi dvě pěkné písně, myšlenka tam je ...ale opakováním motivu (po dobu mého života) shledávám myšlenku tímto podáním urážlivou a film s dobrými herci stále nudný. Zahráli to ale profesionálně, že? ... Takže kvůli tomu, že u mne časem neuzrál, snižuji ze tří na dvě *.

Přezůvky štěstí (1986)

Jen málo chybělo a volil bych 5* za soukromě obnovenou premieru. Poetika s mnoha lidskými významy. Krásné obrazy. Výborně hrané. Potlesk a obdiv za mnoho nápadů. Bravó!

Hluboký spánek (1946)

Já tyhle noirové filmy miluji. Přesto právě zde cítím mezery.

Casablanca (1942)

Dobře chápu rozdíly v hodnocení. Doba posouvá a tlumí významy. Jakoby dál od válečných střetů, jakoby dál od citů, zodpovědnosti.

plakát

Průvodce ženatého muže (1967)

V Bio toho roku jako čerstvý muž. "Zatloukat, zatloukat, zatloukat..!!!" ..... Hodnotím samozřejmě k roku uvedení.

plakát

Co takhle svatba, princi? (1986) (TV film)

Obvyklý koncept pohádky hvězdně povyšuje nádherný hlas Karla Černocha, koncert Petra Nárožného, Vlastimila Bedrny a Jiřiny Bohdalová, písničky princezen. ... Když se načančám je tak dobrá, že by ji mohla mít i ABBA jako titulní svého budoucího alba. ... Druhá půle už se táhne ale z hodnocení neuberu. ... Pak, jestli vzpomináte, pokračování ještě ozdobí výkon Romana Skamene jako maršálka.

plakát

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Jak v podstatě jednoduchý příběh lze v každém okamžiku zaplnit myšlenkou, pohnutím, vtipem. Nejde o to se smíchy plácat do stehen, je to daleko jemnější a shovívavější. Škoda, že nemohu shlédnout úplně první divadelní hru. ... Protože i pošesté mne baví, tak 90%+1.

Šípková Růženka (1990)

S údivem koukám na neznámou verzi. Většina postav jen zalidňuje - a že jich tam je. Výprava a kostýmy na vysoké úrovni, herecky se mimo pohledné tváře blýskl hlavně Karel Heřmánek. ... Nehybná tvář Judy Winter, divné obsazení. Snad to ani není pro děti. ... Pohledem mimo zemi vzniku, jako v pohádce Mrazík vidíme nafoukanost a hloupost, zde by mohli vidět lež a zlodějinu.

plakát

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nečekal jsem, že lze tu komedii ještě rozvinout. A to přes nudné americké protagonisty. Víc nekorektní, víc přehnané, trojka asi nebude mít jak akcelerovat.

Ovládací panel
1 bod