Titanic (1997)

To máš za tu lodičku Camerone, inak neviem, ak by to bola romanca hocikde inde a nie na Titanicu, tak to až moc nezaujme, ale je to proste kultovečka, hudbička a všetko toto. Treba si pozrieť. Cameron je detailista oprávnenej. Navyše dal svetu dokonalé dvere na ktoré by sa zmestili obaja, ale potom by to už nikoho nezaujímalo.

Atomic Blonde: Bez lítosti (2017)

Ňah ale mňa to bavilo, proste kto nechce vidieť badass agentku ako rozmašíruje Berlín. A dokonca aj morbídne vtipné to bolo. 99 balónov sa bude počúvať úplne inak.

Bojíte se tmy? - The Tale of the Dream Girl (1994) (epizoda)

Pokiaľ sa vám nechce pozerať na Willisa v šiestom zmysle (ja viem že chce lebo je to gut), tak tu je za 25 minút celý :). Verte neverte aj  Shyamalan niekde musí nabrať inšpiráciu.

Vražda v Londýně (2022)

Je to vtipné, nápadité, samozrejme s dávkou Christie, takže kto pozná, ten vie. Herecká skupinka výborná. Veľmi potešil Brody, ktorý si poslednú dobu vyberá také vedľajšie postavy, ale to neva. Ronan a Rockwell sú bezva dvojka. Niet čo vytknúť. Tak trošku Wes Anderson by sa tam našiel... Ale není to on

Damien (1978)

Jednička mala božího Pecka a celkovo bola vydarenejšia. Zas chalan čo hraje Damiena je super a celkom fajne sa na to pozerá, no ja by som ďalšie diely zbytočne nerobila.

Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází (1982)

Ujo Fulci nám skrížil exorcistu s trochu Indym, celkom vpohode záležitosť. Áno je to márne a rozhodne natočil aj iné skvosty, ale keďže to bolo lepšie ako Hrôza, tak trochu budem úmyselne nadhodnocovať.

Halloween II (1981)

Ale čo, celkom fajné to bolo, tam kde končí jednička, začína dvojka a je to vskutku zaujímavá podívaná. V rámci žánru a tak

Žena ve vodě (2006)

Podarený filmík, tentoraz trochu viac ako rozprávka. Ten filmový kritik je super postava, ako ho nič nemôže prekvapiť a podobne. Dobre sa na to pozerá a má to svoju atmosféru.

Vesnice (2004)

Mám tento film rada, má bezva atmosféru, výborného Brodyho. Parádne sa na tento filmík pozerá a už neviem povedať, koľkoráz som ho videla. Má v sebe proste niečo, čo donúti diváka sledovať od začiatku do konca. Navyše taký les máme za domom a to fantázia pracuje na plné obrátky, pretože tam žijú tí o ktorých sa nehovorí...

Koncert hrůzy (1990)

Volá sa to Koncert Hrůzy a takyže to hrůza byla. Vidiet počas bolehlavu naháňa plusové body 😀