Pokoření (2014)

O tomto filme som nevedela vôbec nič, mohla som ostať len prekvapená a to aj príjemne. Film natočný za dvadsať dní, len, to je pecka. A geniálny Al, proste pán herec, niekedy som nevedela, či sledujem Ala samotného, alebo Simona Axelra. Herecký koncert filmového velikána, ostatné postavy podarené, námet skvelý, stále sa dá nad ním uvažovať. Je to dobrý film, miestami síce nadsázková komedia, ale asi iba v jednej dvoch scénach, ostatne, je to smutné drama o starnutí, preformácii a doskách ktoré znamenajú svet. O odovzdaní sa herectvu. Rada som videla tento film, rada si prečítam aj predlohu. Edit: knižná predloha prečítaná, bohužiaľ veľmi slabá, takže tu jednoznačne víťazí film so svojou akousi grandióznosťou

Frankie a Johnny (1991)

Romantikoš jedným slovom. Obyčajný ľudia, emócie a Al Pacino v roli romantika, to si človek nenechá len tak ľahko ujsť. Taký môj guilty pleasure. To beru

Bratři Lví srdce (1977)

Keby som nečítala knižku, tak fajn filmík, ale to, ako príbeh začínal, vlastne bol temný, dospelý a drsný, asi najdrsnejšia kniha, čo Astrid napísala. Pri čítaní je to napínavé, drsné dobrodružstvo, s mnohými silnými pasážami a ešte dnes občas nejaké vyskočia. Lenže film, to kúzlo nejako zabil, prišiel mi oproti knižke taký nijaký...

Nelítostný souboj (1995)

Geniálny herecký kiminálny epos. Geniálne výkony, postavy, podarená prestrelka v uliciach. Stretnutie dvoch hereckých legiend nemá chybu...

Procházka v oblacích (1995)

Príjemný slnečný filmík, nad ktorým netreba moc premýšľať a v konečnom dôsledku to vôbec nevadí. Je hromada filmov o víne, vinohrade a podobne. V rámci žánru, príjemné dielko, ktoré sa nesnaží byť ničím iným čím je. Situácia ktorá vznikne, prinesie aj humorné momenty, o ktoré nie je núdza.

Insomnie (2002)

Pôvodný film som nevidela, ale tento je v rámci svojho žánru parádne dielko. Má zaujímavo spracované postavy, Al Pacino vynikajúci. Pôsobivý thiller, ktorý dokázal len prekvapiť. Nolanovi by mali úmyselne priškrtiť rozpočet :)

Carrie (1976)

Filmík ktorý pôsobí spočiatku ako obyčajný stredoškolský príbeh s troškou mystiky a nadprirodzena. Knižnú predlohu som ešte nečítala, ale de Palma sa toho chopil nesmierne parádne. Brutálne charaktery, miestami až karikaturistické. Nesmierne nepríjemná bola matka hlavnej hrdinky. A potom v poslednej pol hodine sa strhne prekvapivé, brutálne finále a po skončení filmu som uvažovala, že čože? Fakt slušivá záležitosť.

Zjizvená tvář (1983)

Legenda žánru, spolupráca de Palmy a Pacina, geniálne.Filmové napätie človeka drží po celú stopáž a ozaj je na čo sa pozerať. Legendárny filmík, avšak mne osobne sa viac pozdávala neskoršia spolupráca režiséra a herca (Carlitova cesta). Avšak tu môžeme sledovať geniálny vzostup a pád... Je to proste legenda. Videla som pôvodný film, ale neviem si pomôcť, tento remake sa mi paci viac :)

Nic než pravda (2016)

Súdne filmy ja môžem, Reeves sa opäť vracia do role právnika a ide mu to skvelo. Príbeh postupne odhaľuje okolnosti a vlastne je celkom slušne vypointovaný. Netreba sa nechať odradiť, je to fakt slušivý komorný filmík s niekedy bizarnými postavičkami.

Carlitova cesta (1993)

Jedna z mojich obľúbených ak nie najobľúbenejších gangsteriek. Prekvapivo príjemný film, s namakaným obsadením, postavami a vlastne všetkým. Pôsobivé, dojímavé a brilantné. Poetický film o krásach i strastiach ulíc. Tento film je spolu so Scarface topka a neviem sa rozhodnúť ktorý je lepší:) ale je to film ktorý si pozriem ešte stokrát a stále sa na neho budem rada dívať.