Holmes a Watson (2018)

Asi to nejhorší zpracování Sherlocka Holmese a Dr. Watsona, které jsem kdy viděl.. Až na poměrně kvalitní zvukovou stránku, skvělé herecké obsazení (které si snímek nezaslouží) a občas pár dobrých vtipů, film absolutně nefunguje. Většina humoru je trapná, hloupá a rozhodně ne zábavná. Námět by to nebyl špatný, kdyby ho zpracoval někdo jiný (a talentovanější), než Etan Cohen, takhle je z toho jen špatná a primitivní komedie, která vám má ztěží co nabídnout. 35%

Dokonalý trik (2006)

Christopher Nolan dokázal, že je jedním z nejlepších režisérů současnosti. Dokonalý trik nenudí, naopak je zábavný, napínavý, nutí vás sledovat až do konce... prostě thriller jak má vypadat. Určitě nezklame ani herecké obsazení, kde se nejvíce předvedli asi Hugh Jackman a Christian Bale hrající navzájem soupeřivé a posedlé kouzelníky. Film má skvělou atmosféru, je nevyzpytatelný, plný otázek a skvěle zakončený. Když se to všechno podtrhne, tak z toho vznikne dílo, na které by měl být Nolan pyšný. 90%

Pevné pouto (2009)

Peter Jackson je výborný a zkušený režisér, ale stále mi nejde na rozum, proč si vybral oproti jeho původním snímkům tak odlišné téma. Pevné pouto totiž není tolik zábavné a ani akční jako Hobbit / Pán prstenů, ale spíše naopak. Příběh je velmi zajímavý a najde se tu pár napínavých momentů, ale jinak je to bohužel převážně kýč. A to tentokrát nemyslím scénář, ale vizuální efekty, které sice jsou na jednu stranu úžasně propracované, ale na tu druhou mají až příliš ostré barvy, které se do filmu vůbec nehodí.. Herecky to není obsazeno špatně, především musím pochválit Stanleyho Tucci, který svou roli psychopata zahrál opravdu skvěle, ale nikomu není co vytknout. Pěkný fantasy film, který však není ničím výjimečným a ztrácí se v davu. 65%

Ticho před bouří (2019)

Velmi originální námět, avšak zpracovaný poměrně zvláštně a ne tak, jak by si zasloužil. Děj pokulhával, byl příliš táhlý, nedokázal zaujmout a chvílemi i nudil.. Moc tomu všemu nepomohla ani Anne Hathaway, která se do své role absolutně nehodila, a i když hrála obstojně, tak oproti právě Matthewovi McCauneghymu - coby alkoholik v depresích a na dně - se příliš neukázala. Konec filmu ještě dokázalo oživit pár nečekaných zvratů, ale když to všechno shrnu, tak to mé hodnocení ovlivnit nedokáže. 45%

300: Vzestup říše (2014)

Nepovedené a nudné pokračování staré dobré Bitvy u Thermopyl. Je mi jasné, že Vzestup říše chtěli tvůrci udělat co možná nejvěrohodnějším pokračováním, ale mohli změnit to, co jsem původnímu snímku nejvíce vyčítal a to až nepěkně znějící klišovitý scénář. Na druhou stranu pár věcí měnit neměli, kupříkladu SGI krev, která vás začne časem rozčilovat, protože se absolutně nepodobá té reálné.. Abych ale jen nekritizoval, byly tu i povedené části. Například bitvy lodí (ty byly sice také SGI, ale působily mnohem lépe, než už zmiňovaná krev), nebo skvěle zahraná role Artemisie Evou Green. Ve filmu je bohužel více "mínusů, než plusů" a svůj názor, že se točit pokračování buď nemělo, nebo se stejným režisérem, měnit nikdy nebudu. 40%

Na střeše (2019)

Snímek mě překvapil v několika ohledech, protože téma, které si Mádl vybral je poměrně složité na tvorbu, aby diváka zaujalo. Přesto to ale Mádl zvládl, snímek nenudil, byl příjemně plynulý, jednoduše řečeno - pěkný po všech stránkách. A i když se nedočkáte žádné akce, ani momentů překvapení, můžete se těšit na pěkně udělaný film s vhodným, inteligentním humorem. Pro všechny věkové kategorie. 65%

Gladiátor (2000)

Skvělá hudba, vizuální stránka, herci i skvělý střih (díky kterému byly boje přehledné..) To vše ukazuje, že je určitě o co stát. Film je plný překvapivých zvratů, napínavých scén a dočkáte se i dojemného konce. ( I když zde většina kritizuje scénář, přijde mi pořád inteligentnější, než například u snímku 300: Bitva u Thermopyl). 100%

Králové zlodějů (2018)

Mám rád filmy o loupežích, takže Králové zlodějů pro mě bylo velké lákadlo, které mě nakonec zklamalo.Část, která se měla věnovat plánováním zločinu byla chaoticky sestříhaná a velmi krátká, bylo spíše slyšet stálé stěžování si senilních dědečků na naprosto iracionální hlouposti. Celkem, pěkně se tu pracovalo s některými postavami, bohužel však jen s některými (ke konci jsem měl problém si vůbec vzpomenou, jak s tím co se stalo, dotyčná osoba souvisí...) Rozhodně nečekejte žádné akční napínavé scény, protože až na 2 problémy při vykrádání se nic neděje. Film je podlouhlý, pomalý, není vtipný ani akční a i když je skvělé herecky obsazený, tak moc není o co stát. 55%

Drive (2011)

Od filmu jsem i přes neoriginální zápletku očekával mnohem více, než jsem od něj dostal.. Když ale začnu s tím pozitivním, tak musím chválit především Goslinga, který výborně ztvárnil introvertního řidiče milujícího ženatou matku s dítětem, pro kterou je schopný udělat doslova cokoliv. Také se mi líbil soundtrack krásně zapadající do děje. Ale bohužel snímek obsahoval i negativa. Kupříkladu střih, v některých místech naprostá hrůza, taktéž filtry kamer. Další věc co mi na filmu vadila, byla možná až zbytečná brutalita v určitých scénách- zpomalený záběr na rozpadající se hlavu prostřelenou brokovnicí/ drcení prstů/ rozdupání hlavy atd. tu být nemuselo. Drive je svým způsobem velmi zvláštní, nechybí mu akce ani napětí (především v prvních 10 minutách), ale chvílemi nudí. Občas jsem se dokonce těšil na konec, který byl bohužel poměrně předvídatelný... 2,5* 55-60%

Faunův labyrint (2006)

Myslím , že Guillermo del Toro s námětem velmi zariskoval, protože smíchat surové válečné drama a fantasy pohádku není jednoduchý úkol a ještě těžší, je z toho udělat kvalitní snímek, avšak tady se to povedlo.. Faunův labyrint vyniká kontrastem mezi jednotlivými ději a k tomu je velmi originálně zpracováný, chvílemi se totiž tvůrci nebáli dát detailní záběry na kupříkladu: šití rozříznuté tváře, zkrvavenou prostřelenou nohu atd. Ale naopak to někdy vypadalo jako Alenka v říši divů. Film nenudil, ale nijak obzvlášť mě nenadchnul. Oscary zaslouženě. 80%