Late Night (2019)

U Nishy Ganatry víme, že není zrovna nadanou režisérkou a Late night ji rozhodně reputaci nezlepší. Mindy Kaling je na tom s nadáním podobně jak už zmiňovaná Ganatry - podprůměrně - její herecký výkon stejně jako její scénář (neustále poukazující na sexismus, rasismus apod.) bylo špatné a ze spodní hranice hodnocení to zachraňuje asi jen skvělá Emma Thompson. Námět, scénář, režie i většina přehrávajících herců je hrůza.. Snímek ve mně nezanechal vůbec nic. 45%

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Vzhledem k tomu, že film režíroval Guy Richie, tak jsem měl vyšší očekávání. Bohužel však vytvořil jen průměrný akční mýtický biják... Dvou hodinová stopáž je akorát, utekla podstatně rychleji (čemuž pomohlo i přehledné fungování dějového prolínání pomocí rychlých střihů - které jsem v jiném snímku ještě neměl možnost vidět). Zamrzelo mě trošku CGI, protože vzhledem k tomu, že na vizuálních efektech je film stavěn, tak mohlo být lepší. Kamera se mi nelíbila, byla často rozklepaná, nepřehledná a někdy nepěkně "experimentovala". Také zklamalo, že postavy neměly dostatek prostoru, tudíž jsme neměli příležitost si k nim vybudovat citové pouto- I kdyby zemřel Artuš, je nám to svým způsobem jedno.. Dalo by se říct, že film fungoval pouze na choreografii, nápadu a vizuálních efektech. Puštění nelituji, ale doufal jsem v něco lepšího. 65%

Brimstone (2016)

Původně jsem očekával novodobý western,avšak vyklubalo se z toho napínavé a strhující drama, u kterého člověk nikdy nevěděl co může nastat. Příběh byl skvěle promyšlený, vykonstruovaný a bez sebemenší chyby převeden na plátno. I přes to však člověka nutil se občas podívat, kolik času do konce ještě zbývá. V průběhu celé stopáže se toho stane opravdu hodně, přesto je však dvě a půl hodiny zbytečné dlouhá doba na obstojné zpracování děje rozděleného do čtyř kapitol. Herci úžasní; především Guy Pearce a Dakota Fanning. Jako celek to musím hodnotit kladně, protože krom bizarní smrti reverenda a (už zmiňované) dlouhé stopáže, tomu asi nemám co vytknout. Skvělá podívaná...80%

Rocketman (2019)

Průměrné životopisné drama s úžasnou hudbou a ještě lepším Taronem Egartonem. Myslím si však, že Elton John svůj život prožil mnohem více v depresích a psychicky na dně, než jak nám bylo ukázáno. Pokaždé, když se filmový Elton začal do problémů dostávat, a divák ho začal litovat, tak tu správnou atmosféru zkazila muzikálová vsuvka (která se vyskytovala často a do filmu se nehodila). Kdyby v Rocketmanovi nebylo tolik milostných (homosexuálních) a muzikálových scén, byl by to jeden z nejlepších snímků roku, bohužel si to za mě vyšší hodnocení nezaslouží.. 65-70%

Requiem za sen (2000)

Úžasně zahrané, krásná práce s kamerou a střihem, temná atmosféra a příjemná melodie...to všechno Aronofskymu stačilo k tomu, aby vytvořil citově asi nejsilnější snímek, který jsem měl možnost doposud vidět. Původně jsem si myslel, že to bude něco jako Trainspotting, ale mýlil jsem se a to hodně... Neobešlo se to bez opravdu silných a depresivních okamžiků, kdy se všechny hlavní postavy dostávají v průběhu na až samotné dno a při kterých přeběhl mráz po zádech. Všechno to sice začne pozvolna, ale nakonec od toho nejste schopni odtrhnout zrak. 90-95%

Černobyl - 1:23:45 (2019) (epizoda)

Serialy jsem doposud nekomentoval, ale tento si zaslouží být výjimkou... Naprosto úžasně zrekonstruovaný příběh. Od prvních 10 až do konečných 60 minut člověk sleduje s napětím a otevřenými ústy (nejen jak to tehdy fungovalo a proběhlo, ale i nad velmi p(r)ovedenou filmařinou). Neobsahuje zbytečné akční/hrdinské záběry, ale pěkně se drží faktů, což byl určitě chytrý krok. Troufnu si říct, že jsem asi lepší epizodu jakéhokoliv seriálu nikdy neviděl. Doslova vás nutí se podívat na další díl. Jedinečné - 100%

After: Polibek (2019)

Nikdy by mě nenapadlo, že 106 minutová stopáž může být tak dlouhá.. Už ze samotného námětů lze vyvodit cíl tohoto snímku a to zaujmout převážně ženské pohlaví (respektive teenagery), ale i přesto jsem to zkusil a svého rozhodnutí lituju. I přesto, že jsem se to pokoušel brát s nadsázkou, tak je to dějově nesnesitelné, nudné, táhlé a už od prvních 20 minut jsem se těšil na titulky. Herecky to zvládla Josephine Langford obstojně, bohužel to samé nemůžu říct i o Fiennes-Tiffinovi, kterému se povedlo film zahrát se stejným výrazem na tváři od začátku až do konce. Scénář mě sice překvapil, že nebyl tolik klišovitý jako u jiných Amerických filmů, ale také příliš neobstál. Tuctové romantické drama, které má ztěží co nabídnout. Pro nenáročnou ženu skvost...pro muže tragédie.. 2* s odřenýma ušima. 25-30%

96 hodin (2008)

Typická akční americká podívaná (trošku podobná Bondovi nebo Bournovi), kde takřka nesmrtelný Liam Neeson bez lítosti vraždí, s cílem získat zpět svou rozmazlenou dceru.. Hodně mě mrzela rozklepaná kamera, díky které byly téměř všechny akční záběry nepřehledné a scénář, až na větu: ,,I will find you. And I will kill you." také příliš neobstál. Na druhou stranu to Liam skvěle zahrál a také musím pochválit 90 minutovou stopáž, díky které se ani na chvíli nebudete nudit. Když to všechno shrnu, tak 96 hodin je dobře zpracovaný, napínavý akční film, jak má vypadat. 80%

Na špatné straně (2018)

Když jsem viděl herecké obsazení, očekával jsem trošku víc. Sice film nezklamal (byl napínavý, skvěle promyšlený...), ale na druhou stranu byly první ⅔ příliš táhlé, skoro až nekonečné a celý snímek byl chaoticky sestříhaný (včetně hudby).. Překvapil mě nečekaný konec, který dopomohl ke zlepšení celkového dojmu z filmu a stejně tak i duo - Gibson a Vauhgn - které si naprosto sedlo a vůbec by mi nevadilo je vidět znovu v akci. 65-70%

Pašerák (2018)

Od pašeráka jsem dostal přesně to, co jsem si přál a co jsem očekával. Samozřejmě úžasně zahrané (Clint Eastwood mě každým snímkem, ve kterém hraje stále svým talentem ohromuje). Pochválit musím i povedený scénář a střih.. 116 minut ubíhá v poklidném a příjemném tempu, díky kterému se film krásně vnímá a chápe. Jako vždy se to Eastwoodovi povedlo, nemám mu co vytknout.75-80%