Sedmé nebe (1996) (seriál)

Z lásky k Ruthie :-)...

Pták Ohnivák (1997)

Neuvěřitelný. Ptáku Ohnivákovi se celý film nepohne nic než zobák a zpěv, co má údajně vydávat, si s ním skoro nejde spojovat- a to ještě zdaleka není všechno. "Hudba" v okamžicích, kdy se Skeleton prohání vzduchem, se blíží skřekům z mixážního pultu diskotéky pro náctileté a doslova trhá uši. A co to je vůbec za jméno- Skeleton?! A na konci teče krev.... z očí... Prostě perfektní snímek přesně pro vaše dítě ;-)

Mamma Mia! (2008)

Meryl Streepová, Pierce Brosnan, Colin Firth a samozřejmě mnozí další zpívající 22 nejznámnějších hitů od ABBY v až nechutně barevném, dojemném a naprosto šíleném snímku, který má ne jeden, ale hned několik happy endů na všech frontách a je bez přehánění koncentrovaným kýčem... co k tomu dodat :-). Ve Velkém sále ve Varech tento film způsobil hotové pozdvižení a i já odcházela s tím, že tuhle atmosféru si budu pamaovat hodně dlouho... což nic nemění na tom, že jsem se při projekci styděla za všechny přítomné i nepřítomné (tvůrce, ty na plátně- kromě Meryl, která mě po celých 110 minut nepřestávala fascinovat : ), i nadšeně tleskající diváky...) a při závěrečných titulcích se cítila jak po požití velice silných omamných látek :-)

Absurdistán (2008)

Dívčí válka a Amélie dohromady :-). Krása!

Powerova dobrodružství (2008)

Dokonce nám po projekci Ari Gold osobně zabubnoval "do vzduchu"... prostě paráda :o)

Casshern: První samuraj nového věku (2004)

První dvě hodiny filmu byly výborný, tak na 4/5 *- úžasné akční scény (sem tam viditelné zrychlení pohybu postav jsem tvůrcům s lehkým srdcem odpustila) s dokonalou hudbou a atmosférou, co víc si přát... ale poslední půl hodina to poměrně dost zabila. Konec je nesnesitelně nastavovaný, všichni umírají a zase vstávají z mrtvých, moralizuje se... prostě po tak dobře rozehraném filmu jedno velké WTF. Je mi líto jenom kvůli konci snižovat na 3 *, takže si zase jednou zahraju na dobrou vílu.... :-)

Kdo přežije (2000) (pořad)

Hmm, živě si vzpomínám, jak jsem se kdysi těšila na každý "nový" díl a jak jsem ze všech sil fandila Ethanovi - a na to, jak se, když už konečně vyhrál, oholil a mně se přestal líbit :-)) *nostalgie* Dodatek po třinácti letech (to jako fakt?!): No a teď na to koukáme s přítelem a je to prostě boží, ačkoli samozřejmě ne každá řada je stejně boží 😁.

Kocour v botách (1969)

Za český dabing odebírám jednu hvězdičku, zvlášť ty "muzikálové" části byly, nebýt kousků všech zúčastněných, dost k nepřečkání (Helena Vondráčková jako princezna, no to snad ne...). Jinak filmík i kocour byli celou dobu milí a i když jsem vážně fandila nebožtíku Luciferovi, ačkoliv bylo předem jasné, jak to s ním dopadne, bavila jsem se královsky :-)

Valmont (1989)

Hvězdičku ubírám za některé nedotažené dějové linie. Proti Colinu Firthovi jako Valmontovi nic nemám, ale vadilo mi, že vlastně ani nebylo poznat, že by se do vdané madame de Tourvel nějak vášnivě zamiloval... na konci se ani nedozvíme, jak to s ní vlastně dopadlo (nebo jsem nepozorný divák ;)). Stejně tak mě mrzí, že se z příběhu na konci vytratila postava Cecillina "rytíře"... Tyto nedostatky sice snadno zaniknou, ale když už jsem si na ně jednou vzpomněla, nějak mi nejdou z hlavy :-).

Harpya (1979)

Animovaný film se skvělou hororovou atmosférou :)