Arnold (2023) (seriál)

Po dlouhé době dokument, který mě opravdu zaujal! Arnold je skvěle zpracovaný a tři díly mapující tři rozdílné etapy jeho života společně tvoří úžasnou mozaiku. Na pouhé tři hodiny je dokument dostatečně detailní a nabitý informacemi z Arnoldova života. Co bych ale opravdu vyzdvihnul je Arnoldova zpověď, kde je v některých ohledech až překvapivě sebekritický a silně tím na mě zapůsobil. Říká se, že skutečná moudrost přichází až s věkem a tento dokument to jen potvrzuje.

Dobré ráno, Brno! (2023) (seriál)

Docela zábavný seriál, místy jsem se bavil opravdu slušně. Jen škoda toho za mě úplně zbytečného závěru... 65%

Avatar: The Way of Water (2022)

O druhém dílu Avatara se dá s klidem říci to samé, co o prvním, jen ve větším. Prakticky absentující příběh nebo jakýkoliv smysl je nahrazen audiovizuálními orgiemi, jaké jsem ještě nezažil. Přesto, že zde není jakýkoliv děj, který by mě mohl „vtáhnout“, zůstal jsem v němém úžasu hledět, až do konce závěrečných titulek, tak dobrá audiovizuální stránka opravdu je. Dávám tedy opět cca poloviční hodnocení, plný počet za technické zpracování a nic za příběh.

Betlémské světlo (2022)

Betlémské světlo je velmi příjemnou komedií o reálném životě, která je plná Svěrákova typického humoru, a tak zdejší hodnocení a zejména pak zdejší komentáře nějak nechápu. Tohle dílo rozhodně patří k našim lepším počinům v rámci posledních let a kdykoliv se na něj rád podívám znovu. Je to takový ten typický, milý film, který pozorného diváka pohladí po duši. 75%

Bullet Train (2022)

Bullet Train mě nijak zvlášť nezaujal a je tak pro mě zklamáním. Dokonce ani k žádnému z hlavních hrdinů jsem si nedokázal najít cestu, což mě teda upřímně překvapilo nejvíce. 62%

Cunk on Earth (2022) (seriál)

Abych pravdu řekl, už velmi dlouho jsem se nesetkal s takto primitivním humorem. Naštěstí...

Devadesátky (2022) (seriál)

Devadesátky jsou z mého úhlu pohledu velice povedenou detektivkou, která svým ztvárněním trochu připomíná hraný dokument. Líbí se mi obsazení jednotlivých rolí, různorodost jednotlivých charakterů i skvěle zpracovaný obraz doby. Celou kauzu si ještě trochu pamatuji, takže o to zajímavější zážitek to s takto velkým odstupem času byl. 84%

Jan Žižka (2022)

Mám celkem problém se ztotožnit s většinou zdejších komentářů, protože se mi Jan Žižka líbil. Herecké výkony jsou špičkové, výprava je na vysoké úrovni, a tak spolu s hereckým obsazením ospravedlňuje obrovský rozpočet filmu. Příběh mě dokázal zaujmout a vtáhnout do děje. Syrovost viděného podle mých skromných znalostí historie odpovídá dobovým poměrům v našich krajích, takže nemám zásadnějších výtek. Jediné, co mi přišlo opravdu nezvládnuté, je kamera, ta bohužel byla místy vysloveně tragická. Otazník visí ještě nad potřebou romantické linky ve filmu tohoto typu a zejména pak v příběhu o Žižkovi. Upřímně bych ji tam asi nedával, nicméně dlužno podotknout, že mě nikterak nerušila, a protože film mírně zjemnila a dodala mu další rozměr, tak se mi ve výsledku film líbil přesně tak, jak je. 71%

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Krakonošovo tajemství je takovou nepříliš pohádkovou pohádkou. Ke zdejším spíše pozitivním ohlasům se rozhodně nepřidám, protože v tomto případě stojím na opačném konci barikády a musím otevřeně říci, že se mi Krakonošovo tajemství nijak zvlášť nelíbí. Naprosto katastrofické jsou zde hlavně herecké výkony s výjimkou Ondry Sokola, u některých „herců“ jsem místy opravdu nevěřil vlastním očím. Příběhově je tento počin sice asi celkem originální nicméně taky naprosto nezáživný. Vlastně mě reálně moc nenapadá co na tomto díle pochválit a tak jsou to za mě spíše slabší 3* a těm, kteří dali pouze 2* poměrně významně rozumím 😊 52%

Láska a pouta (2022)

Průměrný romantický film s poněkud netradiční sexuální zápletkou a všemi specifiky, které k jihokorejské produkci patří. 65%