Alexander Veliký (2004)

V kině se mi každý film líbí 0 15 až 30procent více, než jindy. A přesto mně tento film neuchvátil. Vizualně, historicky bylo vše nádherné, ale chybělo tomu něco. Možna naopak něco přebývalo. Přičiny 3* schledávám v silném ročníku(Trója a jiné tématicky podobné filmy byly jednak lepší) a hlavně, musel jsem toto dílo neustále srovnávat s diamantem, který se jmenuje Kleopatra. Oliver Stone ten film určitě taky viděl a přesto se pustil do již předem prohraného boje. Není se čemu divit, přichází nová generace diváků a ta jistě Kleopatru nezná. A taky si mohl splnit sen, když točil toto dílo. Tím myslím ten dětský.

Kleopatra (1963)

To je diamant mezi filmy!!! Přenádherný a věčný!!!

Cry_Wolf (2005)

Náhodou, docela jsem se dobře bavil(relaxoval :-) Žádný horror z toho nebyl. Démonická hlavní hrdinka s prvky tajemna, které v sobě mělo její chování a hlavně její oči mě udržely u filmu až dokonce. A taky zvědavost, jaké bude rozřešení zápletky. To mile překvapilo.

Pravidla vášně (2002)

Jak napsal Tom Hardy, film o ničem. Ale hodně dobře udělaný. Bohužel v některých momentech hodně šlape vedle. Nevím, jestli to jsou amaterské chyby, nebo to je záměr autora(v tom případě jsem to asi nepochopil zprávně). Herecké postavy jsou dobré, lepší jsou ale samotné postavy. Jen děj na konci pokulhává(tady se bohužel odráží to, že celý film je o ničem konkrétním, takže míří i k nijakému konci). Sice je zde snaha vývoje hlavních postav. Mým 4* taky hodně pomohlá chvíle, kdy jsem to viděl(TVP1/sobota/1:00v noci). Ideální pro nezavislé filmy, kam toto dílo řadím.

Wimbledon (2004)

Nedokážu se dívat na sportovní film, když vím, že to jsou herci a ne opravdoví sportovci. Uvěřil jsem pouze Kevinu Kostnerovi, když hrál golfistu :) Jinak pohodá na víkend, ale ne jako zlatý hřeb večera.

Futurama (1999) (seriál)

Family Guy, IT Crowd, SImpsons, South Park, ti všichni jsou the best, ale jen Futurama je nej nej nej na světě!!! King of the Kings. V hraných seriálech je takovým králem Friends(Přátelé).

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Burtona miluju, Deppa jakby smet. Ale nemusím muzikály. Proto jsem se při písničkach nudil. Narušovaly mé vizuální orgie. Burton má asi jako jediný talent dostat svou fantazii na plátno(a asi jediný ma na to i peníze).

Memento (2000)

Sice jedno z nejoriginalnějších, co jsem za poslední dobu viděl, ale nějak jsem to moc nestrávil. Myšlenka geniální, ale uškodilo ji, že je natočena ve 113min verzi. Svědčilo by ji spíše tak 40min maximálně. Pak už se totiž film zahrabával a strácel tempo, svěžest a originalitu.