Dogma (1999)

No Comment. Možná jen přece. Kdo z vás v tom poznal Gailmana a Pretcheta? Hmm? Dobrá znamení jak vyšitá. Super kniha. Nikdy by ji nešlo natočit úplně dokonale. Tak radši neriskovali a vzali si z ni jen polovinu a radši nám to neřekli :-) Alanis Morissette? Tak to je i má vize..., víte koho :-)

Já, robot (2004)

Škoda, že Will Smith nedokázal projednou opustit své typické humorné návyky a neudělal z toho opravdový sci-fi thiller. Škoda, jinak by to bylo 5*. Robot byl hustý, měl jsem z něj husí kůži.

Válka světů (2005)

To mně vážně dostalo. Sice moc nemusím Toma Cruise, ale zde mi vadil jen chvilku. Za to Dakota zase brilantní :-) Ne, vážně, Spielberg to pořád umí. Ten vlak projíždějíci přez přejezd, to nemělo chybu. A utnutý konec? Tak to bylo i v knize, takže bez vyčítek.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Totálni úchylárna s nesmírně hezkou Rosario. Ten film jsem žral od počátku do konce. U mně porazil (ale opravdu jen o chlup) Hledá se Amy, Jack and Silent Bob vracejí úder a hlavně Dogmu jen proto, že je novší a jsou v něm narážky na věci pár dnů staré. Miluji, jak Jack napodobuje Mlčení jehňátek. Mistr je zpět!

Svět podle Prota (2001)

Pro mně jeden z nejvíce lidských filmu. Ačkoliv celý čas film balancuje mezi silně depresivním až malinko vtipně romantickým filmem, pro mně je jeden z nejoptimističnějším filmem, co znám.

Americká krása (1999)

Chudák Sam Mendes. Protože se stal chudákem, který už bohužel v životě nepřekona svůj debut. Chápete to? To je jeho první film a hned jeden z nejlepších filmů všech dob!!! To je síla. Je mi ho líto, protože tenhle film už nepřekoná, ikdyby se rozkrájel na kousky. Bravo!!!

Mlčení jehňátek (1991)

Pro mně největší horro, co jsem kdy viděl. Snad proto, že jsem ho viděl jako malý kluk v kině(bylo mi 10). Ani nevim, kde rodiče vzali odvahu tak mladého mě vzít na film toho typu do kina, když mi zakázali Tah s Jezdcem. Už v životě se nebudu tak bát. Škoda, ten večer nezapomenu. Masterpiece!!! I kniha.

Přátelé (1994) (seriál)

Jsem seriálový typ (od všech možných komédií typu My Name is Earl, Futurama, Red Dwarf, Jistě Pane Ministře, Jak jsem poznal Tvou Matku, ..., až po Losty a Prison Breaky), ale jen jeden seriál je u mně nesmrtelný. Friends. Hodně krát jsem u nich brečel, hodně moudrých věcí si od nich budu pamatovat celý život, ale koli jsem se nasmál, to se neda popsat!!! Díky nim jsem takový optimista, jaký jsem. S Cimrmanem je cituji denodenně.

Hledám Amy (1997)

Jak říká Lima, neměl jsem moc rád Afflecka, ale teď už tomu tak není. Vrcholný masterpiece Kevina Smitha! Ten film je brutální. Asi nejlepší nezávislý film, co jsem viděl. Jack and Silent Bob tam jsou standartem, pohoda JazZ, ale třeba ten gej v obchodě, nebo debata během hokeje, to se každý den nevidí.

Střihoruký Edward (1990)

Pro tanto film bych chtěl být někdy režisérem. Ten film ve mně zrodil nesmírnou lásku k podivnostem, k pohádkově horrorové atmosféře, k brilatní vizualizaci. Vrcholné dílo Burtona(s Batmanem a Vincentem). Od schlédnuti Edward Scissorhands se nudím u obyčejných filmů. U mně to je láska na celý život.