Sametoví vrazi (2005)

Překvapení se bohužel nekoná. Námět z doby divokého kapitalismu s ním spojené kriminality, který mohl slibovat dobrý film v podobě drsné kriminálky skončil bohužel jenom jako nepřiliš vydařený pokus. Dočkáme se jenom povedených náznaků, ale jako celek je to nesourodé, nesystematické a až na výjimky nepříliš dobře zahrané. Kamera zaslouží pochvalu za odvahu, ale jinak se dočkáme zmateného, nepříliš přehledného děje s herci kteří se snaží hrát drsně, ale na to nadužívání slova kurva fakt nestačí. 55%

Dokonalý chlap (2005)

Nezajímavé, nezábavné, iracionálně se chovající postavy, z nichž většina je ještě navíc nesympatická. Což je v romantické komedii dost problém. 25%

Kull dobyvatel (1997)

Velmi hloupé, až stupidní, bohužel ani ne zábavným způsobem.... 15%

4 měsíce, 3 týdny a 2 dny (2007)

Je to silné (někdy až moc) drama z komunistického pekla, které se chová k lidem naprosto příšerně, a lidé se tomu přizpůsobují a chovají se k sobě ještě hůř. Bohužel mi to někdy přišlo až příliš vykonstruované a nepřirozené. 65%

Tak dlouho tě miluji (2008)

Povedené, úsporné psychologické drama, které šetří přepjatými scénami, s vynikající Kristin v hlavní roli. 75%

Bílá vrána (2008)

Co žere Gilberta Grapea, to je první co Vás napadne. A taky to, že kvality svého vzoru (?) to nedosahuje, nicméně jde pořád o film plný emocí, s nepřepálenou romantickou linií a rozhodně film veskrze slušný. 70%

Tahle země není pro starý (2007)

Coenovci se vracejí ke stylu svých začátků (Zbytečné krutosti, Farga a částečně i Millerovy křižovatky) a dělají sakra dobře. Protože po pár nepříliš povedených filmech (a pokusech zabrousit do jiných žánrů) se vracejí s filmem s drsnou atmosférou, cynickým pohledem a nadhledem, a s výborným vystižením McCarthyho chlapáckého stylu. A navíc s Bardemem a Brolinem, kteří jsou ve svých postavách naprosto skvělí. Jen tak dál .90%

Předčítač (2008)

Předčítač je po Hodinách další silný Daldryho film, tentokrát s tématem holocaustu, což je v poslední době téma silně využívané, a někdy sklouzávající k tomu, že samo téma udělá silný film. Tady to neplatí, Daldry drží otěže pevně v rukou a film s přehledem ukočíruje. Jediné co bych vytkl, je pro mě příliš natahovaná (a s opakujícímí se motivy - např. polonahá Kate :-) ) cca třičtvrtěhodina do onoho zásadního zvratu. Jinak jde o zajímavý a hlavně poctivý film o vině, trestu, přitažlivosti a splácení starých dluhů...80%

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Pořád velmi solidní akčňák, s překvapivě pořád velmi dobrým Brucem. Jenom by to chtělo trochu míň té umírněnosti (a korektnosti), a trochu víc typicky cynických hlášek, a bylo by to i za 4*. Ale velmi slušná jízda. 70%

Let číslo 93 (2006)

Skvělá podívaná, která Vás přikove do sedadel přesto, že víte jak to dopadne. Skvělý film, nabitý od první do poslední minuty, nepolevující ani na minutu, a gradující do neuvěřitelně silného finále. 100%