Štvanec IRA (2008)

Další výborný film z prostředí severoirského konfliktu, tentokrát se soustředící na brutalitu IRA, a snahu Britů podkopat jejich řady vlastními lidmi. Velmi dobře zahrané, syrové, napínavé. 80%

Náš vůdce (2008)

Velmi silná a koncentrovaná výpověď o tom, jak již diktatura v Německu (a i jinde v západním světě) nemůže nastat :-). Pozorný, soustředěný film, který podle mě o moc lépe nemohl být natočen. 85%

Samuraj (2003)

Vcelku fungující, místy vtipný, místy vážný film, ale viděl už jsem dost lepších samurajských filmů. Jako pocta ovšem zdařilé. 70%

Pouta války (2004)

Výborný válečný film sice samozřejmě ovlivněn pohledem Jihokorejců, ale řekl bych že natočen vcelku nestranně a vyváženě. Co je třeba vyzdvihnout, jsou výborně natočené bojové scény se spoustou silných emocí, a zhuštění té pekelné války do těch 140 minut vcelku přehledného děje. Co bych vytkl, jsou místy klišovité prvky (retrospektivy, kdy hrdinové vzpomínají na dobu míru...). A pro mě hlavně to, že 2 hodiny se jedná o uvěřitelný realistický film , který ale v závěrečné bitvě sklouzne do přehnané, až neuvěřitelné polohy. Protože opravdu nevěřím tomu, že by se jihokorejský voják (v uniformě) během zuřící bitvy probil do zátylku nepřítele, a tam se pohyboval víceméně nerušen.... 75%

Quantum of Solace (2008)

Forster a Bond mi k sobě úplně nesedli. Casino Royale se mi moc líbilo, ale tohle jeho kvalit nedosahuje. Chybí některé věci, bez kterých Bond není sám sebou, střih je místy zbytečně překotný, hlavně film nemá pořádného výrazného záporáka. Jako akční jízda to není rozhodně špatné, ale prostě na Bonda mám jiné měřítka. 65%

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Neuvěřitelná slátanina, ve které nedává smysl téměř nic. Jediné co trochu stojí za to, jsou sem tam triky. Navíc v závěru, kdy se z jednoho z Predátorů stane kámoš/partner/parťák (nevím jak to správně nazvat), tak to překračuje všechny myslitelné meze stupidity. 15%

Smrt čeká všude (2008)

Velmi silný válečný film nadupaný adrenalinem a testosteronem. Příběh se sice skládá z víceméně nezávislých historek, které ale vcelku drží pohromadě, i když nějaký silný jednotící děj tomu chybí. Ale moc to nevadí, protože film vás celou dobu udrží pevně zaražené v sedačkách a nenechá vás vydechnout. 80%

Sametoví vrazi (2005)

Překvapení se bohužel nekoná. Námět z doby divokého kapitalismu s ním spojené kriminality, který mohl slibovat dobrý film v podobě drsné kriminálky skončil bohužel jenom jako nepřiliš vydařený pokus. Dočkáme se jenom povedených náznaků, ale jako celek je to nesourodé, nesystematické a až na výjimky nepříliš dobře zahrané. Kamera zaslouží pochvalu za odvahu, ale jinak se dočkáme zmateného, nepříliš přehledného děje s herci kteří se snaží hrát drsně, ale na to nadužívání slova kurva fakt nestačí. 55%

Dokonalý chlap (2005)

Nezajímavé, nezábavné, iracionálně se chovající postavy, z nichž většina je ještě navíc nesympatická. Což je v romantické komedii dost problém. 25%

Kull dobyvatel (1997)

Velmi hloupé, až stupidní, bohužel ani ne zábavným způsobem.... 15%