Elitní jednotka (2007)

Nekompromisní nářez, který kašle na korektnost a ohleduplnost, vás provede po těch nejhorších favelách v Riu. Tady není místo pro přílišné přemýšlení, zastřel nebo budeš zastřelen. Buď se zapojíš do zkorumpovaného systému, nebo budeš bojovat. Film silný, úderný, a potřebný... 85%

Salton Sea (2002)

Povedený drogový film se zajímavou zápletkou, pointou a velmi dobrým Kilmerem, který do role velmi dobře sedí. Navíc vizuálně velmi nápadité. 70%

Havana blues (2005)

Skvělý film plný života, temperamentu a citu. Navíc silná linie o nalezení vlastní cesty, jejíž cíl se může zdát na začátku jednoznačný, nicméně v konfrontaci s událostmi a blízkými lidmi se může totálně změnit. 85%

Paříži, miluji Tě (2006)

Soubor povídek od skvělých až po ty jalové, ale jako celek příjemný film, který vás do Paříže určitě naláká. 65%

Paříž (2008)

Pomalý, příjemně ubíhající film předvádějící živou Paříž, ale upřímně řečeno, nic nového nepřinášející. Navíc se mi zdá, že tento mozaikovitý typ filmu s mnoha postavami, jejichž osudy se prolínají, je už dost vyčerpaný. 65%

Voda (2005)

Příjemný exotický film, jehož vyústění mohlo být ještě tragičtější, ale zřejmě měli autoři strach o přijatelnost snímku pro normální publikum. Jinak je to přesně ten typ snímku, který nám připomíná, že musíme být rádi za místo na kterém žijeme, a velmi dobrou formou nám ukazuje, že jinde to tak snadné není. 75%

Simpsonovi ve filmu (2007)

Velmi slušný film, což se o mnoha adaptacích seriálů říct nedá. Holt Simpsonovi si už dlouhá léta drží nezanedbatelnou kvalitu, a udrželi ji v tomto filmu. 75%

Svět zítřka (2004)

Jednoduchoučký příběh, ale jako pocta starým filmům dokonalé. Spousta drobných nápadů, které potěší, příjemný, nenásilný humor a krásný vizuální retro styl. 70%

Opilí láskou (2002)

Romance, jakou jsem ještě neviděl. Bizarní, emocionálně velmi silné a celé zvláštní. Ale obávám se, že mě to nezastihlo v té náladě, která byla pro tuhle zvláštnost třeba. Mám pocit, že v jiném rozpoložení může být výsledný dojem mnohem lepší, a proto si to někdy zopakuju. 65%