Nádraží - To je bomba (2017) (epizoda)

Takový jakž takž průměr. Některé scénky podařené, některé méně.

Temný Kraj - Čarodějnice (2017) (epizoda)

Nápad možná dobrý, ale je tam strašně vidět, kdo to píše, a jak to píše. Protože vlastně nevidíme nic z vyšetřování, ale řešíme rodinné vztahy a bolístky hlavních hrdinů. Uvidíme co dál, dám tomu šanci minimálně do konce toho prvního případu.

Svět pod hlavou - Mrtvý lidi (2017) (epizoda)

Moc dobrý, zatím jednoznačně nejlepší díl. A to i přesto, že se vlastně skoro nic nevyšetřuje. Ale podání festivalu politické písně je dokonalé, a to od ředitele festivalu, přes závadovou mládež, až po kapelu Sloky v čele s démonickým Lubošem Nováčkem. A do toho všeho Neužil s Trojanem práskají ty svoje sarkastické poznámky - super.

Kancelář Blaník - Forejtovo video (2017) (epizoda)

Úplně zbvytečné rádoby hororové scény s noťasem. Na tom přece není Blaník postaven, ale na Tondově brilantních analýzách aktuální situace, a to mi tady trochu chybělo. Aspoň ten telefonát do Vatikánu stál za to...

Trpaslík - Středa (2017) (epizoda)

Právník Vladimír jednoznačně nejzajímavější a nejzábavnější postavou, bohužel scény mimo něj dnes postrádaly vtipnost. 60%

Trpaslík - Úterý (2017) (epizoda)

Lepší než první díl, začíná se to slušně rozjíždět, ale rozhodně by se dalo ještě víc přitlačit na pilu. 65%

Knězovy děti (2013)

Větší polovina filmu je čistě balkánská komedie, která je svěží, a baví. Ale v poslední půlhodině se jakoby přepne do módu drama, a začne řešit dost závažné věci (potraty, zneužívání dětí, miny jako pozůstatky války, psychické problémy...) takovým nějakým podivným způsobem, který se k tomu, jak se do té doby film tvářil, vůbec nehodí. 60%