Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je příliš vysoká, porodnost je příliš malá. S dobrým úmyslem a heslem „dokonce i papež je proti používání kondomů" se Fabian pokusí zlomit místní trend. Za pomoci pobožného trafikanta Petara a lékárníka Marina propichují prodávané kondomy a antikoncepční pilulky mění za vitaminy. Brzy se dostaví kýžené výsledky a těhotenský boom začíná. Cesta do pekla je však vždy dlážděna dobrými úmysly. (Film Europe)

zette

Na prvni pohled se zda balkansky humor blaznivejsi a temperantnejsi nez ten nas, jsem ale presvedceny, ze je ceskemu velmi podobny. Knezovy deti maji dobry namet a vybornou prvni polovinu filmu. Postupem casu dej bohuzel zacne trochu ubirat na tempu i humoru... Ztvarneni predstav v knezove hlave jsou uzasne (hlavne s albanskou rodinou). Hudba monotonni, filmu ale slusi. ()

MA.KI

Poměrně povedená taškařice z jednoho chorvatského ostrova, na němž se potýkají s nízkou porodností a vysokou úmrtností. Problému se ujme místní kněz a se svými kumpány tajně propichují kondomy a antikoncepci mění za vitaminy. Svecenikova djeca je oddechová záležitost s chytlavým hudebním motivem, kterou lze doporučit. ()

dopitak

Tak tohle si církev svatá za rámeček nedá! :-) Bezprecedentní útok na svědomí svatých mužů, a k tomu hodně politických motivů s náběhy až k šovinismu. První půlka je čistá komedie, ale pak to taková legrace není. Škoda, že film neudržel tempo první půlhodiny, to byla čistá desítka. Kromě skvělé hudby a profesionálně zvládnuté kamery lze pochválit i timing gagů, zvláště ty představy Dona Fabijana se hooodně utrhly ze řetězu. Ačkoliv jsem na začátku měl takové divné mrazení, když ty hroty perforovaly.... I když jsem v Chorvatsku nikdy nebyl, na dalmátské ostrovy asi stojí za to vyrazit! Krásná práce s odrazy vody na malebných stavbách. Po Montevideu další kvalitní komedie z území bývalé Jugoslávie. ()

italka63

Hořkosladký příběh z Dalmácie, kdy se nejdříve pobaveně usmíváte, ale na konci sakra zvážníte.Co všechno život nepřipraví mladému knězi, který v dobré víře zachování porodnosti na ostrově začne propichovat se svým kamarádem Petrem, prodejcem, kondomy a přiberou si k tomu lékárníka. Typicky balkánská hudba a přímořský kolorit jen podtrhuje bizarnost života i s vážnými důsledky. ()

MikO_NR_1909

Epizodická sieť slobody v tej najčistejšej podobe. Z námetu sa ale dalo vytrieskať viac, predsa len z toľko krát omielanej kontroverznosti a pohodovej atmosféry by som čakal ucelenejšiu a uspokojivejšiu ostrosť vtipu, pretože si snímok na miestach, kedy som už konečne čakal na tú povestnú hranu humornosti, zvolil bojácne odbočky a v pasážach, kedy čakám inteligentnosť dialógov, zbiehame k spomínanej kontroverzii príbehu (kondómy...) - avšak s nie veľmi vydarenou satirou. ()

• Goran Bogdan, jenž ve snímku ztvárnil Jureho, je v Čechách též známý díky reklamě na poděbradku, v níž hraje chorvatského číšníka Šimiho. (korndaddy)
  • Film počas otváracieho víkendu videlo v Chorvátsku 33 759 divákov, čo bola v čase vydania najlepšia premiéra chorvátskeho filmu od získania nezávislosti krajiny v roku 1991. (Arsenal83)
  • V niektorých mestách ako Benkovac bol po tlaku cirkvi film odstránený z premietania v kinách. (Arsenal83)

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny