Pouta (2009)

Příběh sadistického psychopata se služebním průkazem STB, který má pocit absolutní moci nad osudy ostatních. Antonín není motivován láskou k socialismu ani k plnění služebních povinností, je to zrůda podléhající vlastnímu hněvu. Český lev by Ondřeji Malému neměl uniknout.

Tobě hrana zvonit nebude (1975) odpad!

Klasická normalizační špína snažící se udělat z obrodného procesu jara 1968 násilný pokus o kontrarevoluci. Všichni stoupenci změn jsou tedy zobrazeni silně negativně a někteří jsou ještě natolik tupí, že dobrovolně předloží bolševické prokurátorce důkazy proti sobě. Jiřina Petrovická v roli soudružky alespoň na mě působí naprosto nesnesitelně a věřím, že tomto duchu vyzněl i celý tento hloupý film pro většinu diváků už v roce jeho uvedení.

Motýli v břiše (2010) (TV film)

Jako dokument mizerné, nic nevypovídající, jako propagační video ke státním maturitám vynikající...myslím, že po shlédnutí výkonu blonďaté slečny musí i jejich nejzavilejší odpůrce uznat, že už je potřebujeme jako sůl. Perly jako "I like it this people in Italy" nebo co si v poslední době četla?....ticho....máš nějakého oblíbeného autora nebo autorku?..."hmmmm asi ne". Když ještě hodný pan učitel místo očekávaného "Tak slečno, kouktejte se to doučit a v září nashle" řekne cosi jako "Tak hodně štěstí na té výšce", krve by se ve mě nedořezal...ale tak co se rozčilovat nad degradací našeho školství...myslím, že té slečně bude tělo ke spokojenému životu stačit.

Nevěra (1956)

V podstatě naprosto neškodný film o tom jak se chlapec od soustruhu stal ředitelem fabriky a nakonec podlehl opojným lákadlům papalášského života, s původním Botostrojem to nemá nic společného a kdybych nevěděl, že se jedná o druhý díl asi by mne to ani nenapadlo.

Prachy a ideály aneb co zůstalo ze sametu (2010) (TV film)

Osobně pro mě nepředstavuje tento dokument prakticky žádný přínos nových informací, neboť si troufám říci, že názory většiny zúčastněných znám, nicméně obrovské plus těchto aktivit spatřuji v tom, že se alespoň někdo prohnilostí naší politické scény zabývá a myslím tím především média, která u nás až na drobné výjimky nejsou hlídacími psy demokracie, ale spíše takovými bulvárně-populárními stroji na peníze, které místo důležitých zpráv předkládají v hlavních zpravodajských relacích informace ve struktuře: "Nehoda-skandál-vražda-krádež-vsuvka z parlamentu-skandál ze zahraničí-vražda ze zahraničí-skotačící pandy". Skutečné hodnoty člověk musí hledat jinde a jsem rád, že alespoň občas je můžeme najít na veřejnoprávní televizi. Kritiku bývalých studentských vůdců z tohoto dokumentu chápu pouze v případě poslance Bendy, který už je bohužel dávno na druhé straně barikády a je skutečnou ostudou české politické scény, a to nejen pro svůj doktorát nedoktorát z Plzně. Bohužel stále existuje vysoké procento lidí, které z jakési setrvačnosti, rezignace, rychlé ztráty paměti, naivity či snad nedostatku informací volí stále ty samé "Bendy" a pak nadávají v hospodě na politiku.

Cesty domů (2010) (seriál) odpad!

Hodnotu nového Adamcova seriálu lze velmi dobře odhadnout už podle úvodní znělky a nic lepšího než klasická vztahová škatulata nás opravdu nečeká...kde jsou ty časy když natáčel seriály které byly alespoň o něčem.

Zítra se bude tančit všude (1952)

Jako reklama na lidové tance výborné, jako propaganda průměrné, jako film naprosto hrozné. Když přeskočíte všechny ty tanečky, zpívánky a průvody zjistíte, že to vlastně nemá téměř žádný děj, tedy takový plytký socialistický muzikál, když se tedy přeci jen zaměříme na to o čem to je, vidíme pouze dementní úsměvy svazáků (zejména Vala, Nesvatba a všechny přitomné mladé komunistky jsou na přesdržku), kteří řeší větší či menší krávoviny, jako jestli je možné zahrát to či ono bez basisty, kdo může za to že se basista opil (svatá prostoto), zda po cestě v autobuse zpívat lidovku nebo nějakou pecku o Stalinovi a tak podobně, nakonec nám z toho všeho vyjde, že jedinou sympatickou postavou je rebel Adamíra, kterému se nechce budovat socialismus, studuje vysokou školu, obdivuje kubismus, poslouchá jazz a protože se téhle hrůzné dementokracie nechce účastnit uteče na západ. Pokud mám hodnotit jakožto propagandu, není to o nic blbější než většina filmů této doby.

Predátoři (2010)

Dobře sestavená skupina vojáků, neznámá planeta s bujnou vegetací, silné a výborně vyzbrojené zrůdy, šance na přežití minimální, šance na únik nulová...co víc si přát...trochu to připomíná Kostku, trochu prvního Predátora...bohužel vývoj příběhu je celkem předvídatelný a ani závěrečný zvrat zase není takový, aby mě to posadilo na zadek...nicméně dobře se na to kouká :-)

Hogo Fogo (2000) (pořad) odpad!

Neřikám ta Hanka Zagorová...je to milá holka...všechno...ale podobné krávoviny si mohla taky odpustit.