Sirion

Twitter: kubajzHK

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 10.3.2015  00:32

Zajímavé téma bohužel zůstalo nevyužito. Film ani úplně neví, co chce divákovi sdělit a tím i končí. Nad průměr ho vytahují pouze zamyšlení Číňanů o tom, kam vlastně směřují a čeho jsou schopni.

• 10.3.2015  00:18

Při mém pohledu ze vzdáleného bezpečí mi nikdo naplno nedošlo, jaké psychické následky může v lidech zanechat neustálé sledování z výšky. Bohužel se zdá, že toto ještě plně nedochází ani mnohým lidem, pro které je zmáčknutí jednoho tlačítka tak snadné. Zdrcující jak snadno se vzdáváme svobody, když jsme posedlí nějakou technologií. Že nejde o hru, ale o skutečné lidi na druhém konci světa, tento dokument připomíná víc než dobře.

• 14.12.2013  03:39

Azogovo přimyšlené pronásledování trpaslíků mi vadilo už od minulého dílu a když se k tomu tentokrát přidaly i scény s Legolasem (a Tauriel k tomu), přemýšlel jsem, jak dolů s hodnocením zajdu. Pak však přišel ten okamžik, které pochyby roptýlil - Benedict Cumberbatch by si hvězdiček zasloužil i víc.

• 14.10.2013  01:32
    Galaxy Quest (1999)

Nechce se mi ani věřit, že v Holywoodu vznikla tak skvělá komedie, jež si trefně utahuje z jejich vlastní filmové tvorby. Povinnost pro všechny znalé Star Tracku.

• 14.10.2013  01:16
    Gravitace (2013)

Všechno jsou to úchvatné záběry, ale na plné hodnocení bohužel nestačí. U Cuaróna bych čekal ještě nějakou třešničku, něco "víc", to tu ale chybí. Děj se stane po perfektním začátku lehce předvídatelný a plyne bez velkých překvapení až do svého závěru, který ve mě zanechal méně, než bych si přál. Konec mě ničím zvlášť nezaujal, větší pointu jsem v něm nenalezl a to je velká škoda. Kdyby to bývali zkusili zhruba tak, jak navrhuje např. Flipper, byla by to jiná... Mimo Imax to snad ani nemá cenu vidět.

• 7.9.2012  00:18
    Agora (2009)

Alejandro Amenábar opět dokázal, že je režisérská třída, jen si tak říkám, jak jeho filmy přijímají právě v takovém Španělsku... Film je zároveň velmi poučný - názorně ukazuje, jak může dojít k tomu, že nevzdělaná lůza zastaví lidský pokrok na 1000 let.

• 10.7.2012  22:37

Chvíli mi trvalo přivyknout si na změnu schématu oproti minulým SG1 a SGA, nicméně právě tato skutečnost se mi začala postupem času líbit víc a víc, možná i s pozvolna stoupající kvalitou, když si tvůrci uvědomili, jakým směrem se chtějí ubírat.

• 10.7.2012  22:24
    Na lodi (TV seriál) (2011)

Další z početné řady seriálů, kde je drtivé většině účastníků ideálních 20-35 let a postavy se chovají jako naprostí blbci, aby se vůbec něco dělo.

• 16.9.2011  16:41
    Mary a Max (2009)

Takto nějak si představuji opravdový animovaný film! Krásná hra s barvami (i když moc jich tu není), kvalitní příběh střídající šťastné a méně šťastné chvíle, žádné banální dialogy mimo realitu. Přesný opak Disneyovské produkce. Škoda, že takovéto filmy mívají cestu k divákovi obvykle trnitou.

• 16.9.2011  16:26

Za dlouhou dobu film, kterému nemám co vytknout. Herecké výkony, hudba, scénář - vše na výši, do mého seznamu top filmů se ale dostal především díky závěru, když jsem zjistil, jak snadno jsem se nechal dějem filmu ukolébat...Velké plus též výkon Bena Kingsleyho. Prokletý ostrov by si bezesporu zasloužil větší uznání, než se mu dosud dostalo.

• 16.9.2011  16:16
    Lidice (1965)

Velmi kvalitně natočený dokument s úctou k této tragédii. Zdá se až nemožné, v jakém roce vznikl. Nechybí v něm nic podstatného a zároveň se v něm neztratí ani ti, jimž vyhlazení Lidic nic moc neříká.

• 13.7.2011  00:41

Film mohl skončit dvěma extrémy, zvolený způsob ale posouvá hodnocení minimálně o řád výše. Když přidám atmosféru povídek E. A. Poa, přehazování odpovědnosti mezi úředníky jako horký brambor a zrůdnou výpověď z práce, jde o velice kvalitní počin. Kéž by si jen tento film vzali k srdci všichni, o kterých pojednává, a přestali nadále používat frázi "Děláme vše, co je v našich silách".

• 6.7.2011  00:23

Rozhodně jeden z nejlepších dokumentů, které jsem kdy viděl. O to víc, že jsem sledoval reálné záběry svých vrstevníků, kteří mají menší štěstí než já a za projevy svobody jsou mláceni. Když tak přemýšlím, jsem vlastně za ty naše kreatury docela rád...

• 3.7.2011  14:19
    Andělská tvář (2001)

Neskutečně tupý a hloupý film, na který jsme byli kdysi nahnáni v rámci školy silou. Výsledkem bylo, že jsme do kina poté rok a půl nešli za trest...

• 27.6.2011  18:00
    Pearl Harbor (2001)

Hvězdička snad jen za to, s jakým umem tvůrci filmu dokázali z ostudné porážky udělat slavné americké vítězství., jinak jde o horší kýč, než co prodávají vietnamští trhovci u nás.

• 26.6.2011  21:22
    2012 (2009)

Po shlédnutí tohoto filmu jsem přesvědčen, že pan Emmerich asi nedokončil základní školu, nebo úroveň školství v USA je opravdu na pováženou. Věta o mutaci atomů je buďto výplodem chorého mozku anebo malého dítěte. Prosím, už žádný další film od tohoto prznitele!

• 25.6.2011  00:51
    Walker, Texas Ranger (TV seriál) (1993)

Neodvažuji se ohodnotit, neboť by mě pak mohla zasáhnout boží pěst...

• 25.6.2011  00:49
    Mrazík (1964)

Jedna z příčin, proč nemám Rusko příliš v lásce. Nikdy jsem si tuto pohádku neoblíbil a stále marně čekám, kdy vypadne z tradičního vánočního programu českých televizí.

• 25.6.2011  00:32
    Jumanji (1995)

Po jistou dobu naprostý kult. Naprosto skvělí opičáci, lovec toužící po vycpaném Parrishi obecném a také postupné ničení policejního vozu. Dodnes lituji, že si něco takového nemůžu zahrát :(

• 25.6.2011  00:14

2* především za to, jak jsem se u některých scén báječně pobavil, i když komedie asi nebyla cílem tohoto filmu, že? :D

• 25.6.2011  00:02
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

V tomto případě by se mělo dle mého názoru uvažovat i o udělení zvláštního ocenění - za zásluhy o českou gastronomii. A že Pohlreich často kleje? Kdybych viděl v kuchyni pneumatiku, tak bych na tom nebyl o moc lépe...

• 24.6.2011  17:46

Pro mne osobně nejlepší pohádka, jaká kdy byla natočena. Líbila se mi jako malému klukovi, líbí se mi i teď. Zub času je pro ní cizím pojmem. Každý rok se na tuto pohádku rád podívám a s každým dalším shlédnutím se mi líbí víc a víc. Nelze hodnotit jinak, než plným počtem, když mnoho hlášek z ní si neustále připomínám. Zároveň nejlepší role Petra Nárožného ("Zase ti to spadlo, asi vítr, ne?").

• 22.6.2011  22:25
    Jen počkej, zajíci! (TV seriál) (1969)

Ten zajíc byl tak nesnesitelně sladký, že bych ho nejraději sežral taky :D

• 14.6.2011  18:23
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Ke svému hodnocení musím dodat, že kdyby zůstalo u první série, hodnotil bych rozhodně 5*, po třetí sérii 4*. Bohužel další díly jsou už slabým mainstreamovým odvarem Přátel, odkud zmizely jakékoli zmínky o fyzice a alespoň náznak geekovského humoru, bohužel.

• 14.6.2011  00:12
    Poprava (1998)

Hvězdička navíc za realistické ztvárnění západní novinařiny. Musím uznat, že kdyby film skončil tak, jak jsem celou dobu doufal, asi by se mi potom tolik nelíbil.

• 13.6.2011  14:54

Kdybych se měl vyjádřit přesně, tak bych se uhvězdičkoval...Jo a: "Neposlouchám hip hop!"

• 13.6.2011  14:44
    Princezna ze mlejna 2 (2000)

Shrnutí většiny dialogů: éééééé, uáá, éééé, néééé, pomóc -> odpad

• 12.6.2011  15:19
    Pokémon (TV seriál) (1997)

Tento trapný produkt japonského konzumu jsem nesnášel od samého začátku, nicméně když jsem zjistil, že můžu za jednu kartičku v hodnotě 10Kč získat hned 16 hokejistů z limitované edice, začal jsem vydělávat taky :D

• 12.6.2011  02:12

V žádném případě nejsem zastáncem Mirka Dušína, ale tohle je pouze prach-sprostý vulgární odpad prvního řádu!

• 12.6.2011  01:22
    Vetřelec (1979)

Na blikající puntík zapomenout snad ani nejde...

<< předchozí 1 2