• Thriller

Imperium (2016)

Tohle je ten typ filmu, kterej se mi líbí tím, jak se na první pohled zdá naprosto jednoduchej a primitivní a po dokoukání vám dojde, že je vlastně dokonale propracovanej. Vlastně jak se tak blížil konec, tak jsem nechtěla, aby to končilo, ale aby to jelo dál, protože to, co předvedl Danie redcliffe v hlavní roli bylo neskutečný, a tím neskutečný myslím neskutečně dobrý. Nejvíc mě na tom bavilo to, jak to už už vypadalo, že ho odhalí a on to pokaždý ukecal a dostal se z bryndy takovým způsobem, že možná ani sám nevěděl, jak to udělal. Každopádně není to film, kterej bych si musela pouštět pořád dokola a trochu mě mrzelo, že na to, jak to bylo celý rozjetý, tak konec jakoby vyšuměl do ztracena a nevyužil potenciál, kterej to mělo.

Houbičky (2007)

Na to, jak (relativně) krátkej film to je, má až nudně táhlej začátek, kterej nic moc neříká. A aby toho nebylo málo, tak po nudným začátku přijde zmatenej střed, kdy jsem pomalu nechápala, vo co gou. Je to vo tomto: Parta lidí se chce zdrogovat houbičkama někde uprostřed lesa. Film začne být trochu zajímavej když nastane noc a v lese se začnou dít (hlavně vlivem hub) divnosti. Jedná se víceméně o podprůměrnej slasher, kterej mě prostě nebavil a chtěla jsem dát odpad, ale je pravda, že tvůrci si s divákem slušně hrajou až do konce a vlastně celou dobu není úplně jasný, jak to dopadne.. tak za to si dvě hvězdy zaslouží.

Škola superhrdinů (2005)

To bylo tak - nedávno jsem přijela na návštěvu k babičce a dědovi, a protože zrovna nebyli doma, tak jsem zasedla k televizi a začala hledat něco, na co bych se mohla dívat. A protože Soudkyně Barbra, Aféry a podobný nesmysly mě prostě neba, tak jsem naladila program, kde běželo tohle (to jen tak krátce k tomu, proč jsem si to vůbec pustila). A musím říct, že přestože k filmům, který dávaj v televizi v dopoledních hodinách mám averzi, tak tohle mě příjemně překvapilo a celá ta tlupa Superhrdinů mě docela bavila. Sice už to znovu vidět nemusím,ale je to pohodovej rodinnej film, kde jak jinak, než dobro zvítězí nad zlem :-).

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

Film částečně natočený jako reality show. Téma? 10 vězňů odsouzených k trestu smrti je převezeno na ostrov a jak už název filmu napovídá, tak úkolem každého vězně je sejmout ostatní dřív, než oni sejmou jeho. Dokonale natočenej akčňák. Chvílema jsem sice musela přimhouřit oka, ale jinak mě to celou dobu bavilo. Docela věřím, že taková reality show by měla úspěch a sledovanost i v reálu.

V hlubinách země (2013)

Skupinka horníků, spolu s dcerou jednoho z nich, je uvězněna v dole a čeká na pomoc, když v tom všichni slyší divné zvuky... Cosi nebo kdosi po nich asi jde a chce je zabít. Nebo ne? :-) no jak to tak bývá, tak čím víc ubývá kyslík, tím víc přibývá panika, strach, vidiny..... a mrtvoly!!! Nakonec to celé přežije pomatená ženská, která v záchvatu paniky utluče ostatní horníky. Film sám o sobě není úplně špatnej, ale hodně mu škodí nesympatické postavy a jejich debilní chování.

Smrt ve tmě (2016)

Na tenhle film jsem se hodně dlouho těšila. Je to hezky a svižně natočenej napínák s několika zvraty v ději. Film je o partě kámošů, kteří nemají moc peněz a proto se rozhodnou, že vykradou dům. No a protože v minulosti už pár domů neúspěšně vykradli, tak si tentokrát ve vidině lehce získaných peněz vyberou dům, který obývá slepec a jeho pes. Takže jsem samozřejmě při celý tý vloupačce fandila chudákovi slepýmu pánovi - přejeli mu dceru, nic nevidí a ještě k tomu ho chtějí okrást... jenže jak se postupně odkrývají tajemství slepce a jeho domu, tak se ukazuje, že to není vůbec žádnej svatoušek, ale armádou vycvičenej zabiják, kterej nemilosrdně zamorduje každýho, kde vstoupí do jeho temného království. Alvarez si tu hodně hraje s diváckým očekáváním, a postupným odkrýváním souvislostí v průběhu děje mění pohled na jednotlivé postavy, což mě baví a v kombinaci s originálním nápadem se jedná o docela dobrej film, kterej ale už znovu vidět nemusím.

Milionář z chatrče (2008)

Tenhle film mě dostal a chytil za srdce. Příběh hocha ze slumu, který měl moooc těžký život. Na první pohled obyčejný film, ale je skvěle natočený. Tak skvěle, že dokáže diváka vtáhnout do děje a vy si připadáte, že jste součástí toho všeho. Bylo mi toho chudáka líto. V životě se mu stalo mnoho nepřijemností, o mnohé přišel a jen kvůli tomu, aby získal svou lásku kterou ztratil, se přihlásil do soutěže. Do soutěže, ve které díky shodě náhod věděl odpovědi na všechny otázky a stal se z něho milionář....