V síti (2020)

Určitě se jedná o dokument se světovým (ne jen evropským) potenciálem. Musím se ale přiznat, že mi to stále připadá jako sci-fi než realita. Během vytváření profilu přes 10 žádostí?! První videohovor a masturbace?! Pořád to nechápu. Je mi z toho zle a děsí mě to. Rozhodně se jedná o snímek, který by měl vidět každý. Především rodiče s jejich dětmi. Ať ví, co se může stát a jaké to sebou ponese následky - protože jednou v síti, navždy v síti ... ale nebojte. Jsou tam i světlé momenty a vtipné scény, které to vyvažují.

Dračí doupě (2000)

Všechno špatně, až na Snailse. Díky němu jsem to dokoukala.

Prvních 100 - Murphy's Law (2014) (epizoda)

Dřív nebo později muselo dojít ke sporu a vytvoření jasnějších pravidel komunity. Je však až děsivé, jak všechny život na Arše naučil vše řešit smrtí. Závěr fakt bolel!

Prvních 100 - Earth Kills (2014) (epizoda)

Tímto dílem začíná seriál vyrážet dech a upřímně mi je jedno, jak moc klišoidní to je - tyto kombinace prostě fugnují fakt skvěle!

Prvních 100 - Twilight's Last Gleaming (2014) (epizoda)

Tenhle díl je asi nejsilnější v tom, že končí existence jasných padouchů. Nikdo není ani špatný ani dobrý... a to se mi strašně líbí! (a co se týče milostného trojúhelníku... wow, au - bude to zajímavé!)

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Zloba je pro mě nadšením a zklamáním v jednom. Vizuálně opravdu dech beroucí a kouzelné! Ale co ten scénář?! Ten mě opravdu zklamal. Ze Zloby 2 je tak pohádka pro malé děti - jednoduchost a "vykrádání" jiných pohádek jim nebude vadit, asi právě naopak. Ale pro starší tenhle film opravdu není. Což mě opravdu mrzí, vzhledem k tomu, že např. u jak vycvičit draka se stupňování povedly, ale tady film spíše degradoval. Kdybych tedy hodnotila za sebe, dala bych filmu 2/3 hvězdy, ale jelikož je to přeci jenom pohádka pro děti, za ně si 4 hvězdy zaslouží!

Temný krystal (1982)

Nádherný, jednoduchý příběh, který však není nijak primitivní nebo bez pointy. Naopak. Velmi chytlavé fantasy, obohacené o netradiční postavičky - loutky, na které jsem si rychle zvykla. Sice je to starší film, ale pořád má čím oslnit. Opravdu doporučuji!

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Slibně vypadající film s děsivým tématem o moci technologií a internetu. Musím říct, že až na (pro mě nepochopitelný) závěr, film nese zajímavé myšlenky a děj je plynulý a udrží si pozornost. Hanks a Watson jsou rozhodně sympatické duo, ale ten konec? Film byl rozjetý na mnohem víc. Bez spoilerů bych svůj názor napsat nedokázala, ale uvidíte sami. Podle mě to totiž místo happyendu (ke kterému děj směřoval) skončilo katastrofou! (- což je vlastně snad jediná thriller připomínající scéna.)

Letopisy rodu Shannara - Série 1 (2016) (série)

Začalo to velmi slibně. Skvěle vytvořené prostředí světa alternativní budoucnosti. Postavy zajímavé a sympatické. Avšak neustálé putování hlavních postav, odloučení a shledání... (což vás po 3 nebo po 4 fakt nebaví s vědomím, že se zase budou muset hledat) - v knižním rozsahu by na to prostor byl. Ale tady to působilo dojmem, že TAM se postavy dostávají s obtížemi a dlouho a ZPĚT jsou během 5 sekund bez nesnází... Kdyby nechali jen 3 místa, ale dali jim větší prostor, fungovalo by to lépe. Za mě fakt začátek i na 5*, ale konec byl silně průměrný, že zvažuji, že druhou sérii vynechám.

Králové zlodějů (2018)

Závěr filmu je až úsměvný vzhledem k tomu, že se to doopravdy stalo. Jinak velmi příjemné provedení!