Vlk z Královských Vinohrad (2016) odpad!

Tohle ne, Mádl ne! Jeho veledílo Přemluv bábu, je nezapomenutelné a dnes opět ventiluje své moudra jak ve filmu, tak i v reálu. Chceš-li zlikvidovat film, nasaď neherce Mádla.

Ant-Man (2015)

Příliš komiksové, nad fyzikální realitou raději ani nepřemýšlet, občas i vtipné, ale až moc dlouhé, vizuální provedení velice dobré. Do reálného života však nic poučného. Nejlepší komiksové filmové zpracování pro mě zůstává i nadále film Rolničky, kam se podíváš. Jsou tam prvky děje ze života, které se reálně stávají a to je přesně to, co mě baví nejvíc.

Babica vs. Sapík (2015) (pořad)

Oba mají slušné znalosti ve svém oboru a leckterého kritika by ve vaření hravě strčili do kapsy. Babica má zkušenosti ze světa a Sapík vařil pro prezidenty. Jednou bych chtěl vidět nějaký soutěžní pořad, kde je ještě vs. Pohlreich s tím, že by všichni měli za úkol uvařit několik shodných jídel. Ochutnávku s ohodnocením by prováděli nekuchaři, aniž by věděli, kdo jednotlivá jídla vařil. Myslím, že by bylo velice zajímavé vidět proti sobě mediálně známou špičku ve vaření.

Bicykly versus automobily (2015)

Tenhle dokument doporučuji všem, kteří se zabývají městkou dopravou. Je to pořad o tom, kam vede doprava ve městě, pokud se podporuje jenom ta automobilová.

Jeden den v Německu (2015)

Dobrý dokument o současném Německu i o tom, že není všechno zlato, co se třpytí.

Marťan (2015)

Film Marťan je důkazem toho, že americká filmová škola ještě nevymřela. Matt Damon do hlavní role byla dobrá volba.

Fair Play (2014)

Atletiku i když na nižší úrovni jsem dělal a takhle politicky si to nepamatuji. V tomhle filmu je snaha nastínit, že to bylo jenom takové, což není pravda. Byla to naopak pohodová léta, kdy stačilo málo peněz, aby člověk tenhle sport mohl dělat a to i na nelepším stadionu v republice a nikdo vás z něj nevyhazoval. Za mě dávám dvě hvězdičky, protože ani na seriál Dlouhá míle, který byl natočený za socíku to zdaleka nemá.

Gravitace (2013)

Měl jsem možnost film vidět na velkoplošné obrazovce v noci a s kvalitním ozvučením a jedním slovem dodávám. Krása.

Kapitán Phillips (2013)

Povedený film podle skutečné události, kdy šlo námořníkům nákladní lodi Maersk Alabama o život. Především kapitán Phillips svou rozhodností velice stěžil možnost pirátů se zcela zmocnit lodi a maximálně jak to šlo, ochránil svojí posádku. Škoda, že takoví kapitáni s takovou morálkou nejsou na osobních lodích jakou byla např.Costa Concordia.

Legenda 17 (2013)

Po delší době koukatelný ruský film. Slušné záběry hokejových akcí a docela uvěřitelní Kanadští hokejisté. A samozřejmě překvapivá porážka Kanady, tehdy nejlepšího týmu světa, kterou si pamatuji. I když už film nezmiňuje odvetu, která se hrála pro změnu zase v Sovětském svazu, kde Kanadský tým sbornou porazil.