Fialkový parfém (2001)

Příběh dvou dívek, z nichž jedna je z velmi chudých poměrů a docela problematická, jako celá její rodina, v níž ona stojí na tom nejposlednějším místě. Je využívána svou matkou i svým bratrem, jedinou pozitivní věcí pro ni je přátelství se spolužačkou, která se má přece jen něco lépe. Dokáže se vymanit z vlivu svého prostředí nebo mu podlehne docela. Lze ukrást kromě věcí i mateřskou lásku?

Eva tropí hlouposti (1939)

Jedna z nejlepších prvorepublikových komedií. Nataša Gollová je prostě rozkošná.

Eleni (1985)

Má člověk právo mstít se zločin, který nebyl nikdy potrestán? Skvělý výkon Johna Malkoviche a především Kate Nelligan v roli upracované řecké matky. Snad tento film i trochu odpovídá na otázku kde se ČR vzalo tolik Řeků.

Duel (1971) (TV film)

Co vše potřebujete k vytvoření atmosféry napětí a strachu? Nic moc. Jednoho herce a dvě auta a akce může začít. Film mi místy připomínal western, jenže místo koltů mají soupeři k dispozici svá auta. A kdo vyhraje to už je jen a jen na panu Spielbergovi.

Nepolíbená (1999)

Jistě existuje spousta kvalitních romantických komedií, ale tahle mezi ně asi patřit nebude. Těžko uvěřit, že by se 25letá žena chovala stejně potrhle jako ve svých skutečných 17. Stejné téma s daleko větším úspěchem bylo u nás zpracováno ve filmu Vrať se do hrobu.

Barbarella (1968)

Na svou dobu netradiční dílo, ale bohužel dnes nám toho asi moc neřekne. Pohled na polonahou Jane Fondovou asi zůstane klasikou.

Božské děti (1997)

Zajímavý film o tom, co všechno se může odehrát kolem ztracených bot a sourozenecké solidaritě.

8 žen (2002)

Oddechová detektivka pro milovníky Agathy Christie a francouzských hereček.

8 MM (1999)

Působivý film, který je bohužel odrazem skutečnosti a nejedná se o čirý výmysl. Po je shlédnutí jsem stále kontrolovala, jestli mám nablízku mně svěřené holčičky a nehrozí jim žádně nebezpečí ze strany úchylných jedinců.