1941 (1979)

Vůbec jsem nepochopila o čem tento film vůbec je.

1492: Dobytí ráje (1992)

Možná bych i těch hvězdiček dala víc, ale mám ráda dějiny a historická fakta a tak mi dost vadí u historického velkofilmu jejich nedodržování, jako by pro Kolumbuse bylo hračkou přeplout oceán a bez problému a téměř bez protestů svých námořníků dosáhnout vytoužených břehů. Hudba a Depardieu to zachraňují, ale celkově to bylo zklamání. Od takového filmu jsem čekala víc.

Modrý bicykl (2000) (seriál)

Francouzský seriál, který vkusným způsobem pojednává o 2. světové válce, zprvu o idylické době před válkou, pak jak obyčejní Francouzi žili během války a nakonec osvobození. Sice velmi silně mi připomíná Jih proti Severu a osudy Scarlett, ale při sledování to francouzským autorům nakonec odpustíte, ale za toto plagiátorství tedy jen 4 hvězdičky.

Vzkaz v láhvi (1999)

Film, který měl navíc, ale neurazí vás. Sice jsem čekala, kdy se děj trochu rozproudí, ale uběhly dvě hodiny a ono stále nic. Ale na sobotni večer, kdy v televizi nic jineho nejde, docela ujde.

Nebezpečná krása (1998)

Krásny příběh podle skutečnosti. Chceš-li si ve středověku žít život podle svého, nezávisle na společnosti, chceš-li získat vzdělání a stát se středem mužské společnosti, jsi-li žena, staň se kurtizánou. Pro ženu, která se nechtěla vdát, existovaly tehdy pouze dvě možnosti : vstoupit do kláštera nebo se stát kurtizánou. Zpočátku idylický život krásné kurtizány, která v podstatě pomůže zachránit Benátky, se zvrtne a musí čelit inkvizici, kterou na ni poštvaly žárlivé Benátčanky. Film má dobrou kamerou a zajímavé barevné ladění. Nepříliš idylický příběh natočený v jásavých barvách.

Chicago (2002)

Muzikál, který nemá žádného kladného hrdinu a Vám to ani nevadí. Hvězdou je ten, kdo právě spáchal nějaký zločin a plní stránky novin. Výkony hlavních představitelů jsou skvělé. Zelweger i Gere příjemně překvapí. Perfektní hudba, která Vám zní v hlavě ještě při cestě z kina a musíte si s Velmou a Roxie zpívat All that Jazz!!!