Stopař (1986)

Stopař je jako z jiné planety (hudba!). Z planety, na které se točí lepší filmy než u nás na ubohé Zemi. Samé klady. Dokonalá zásadní záležitost a jeden z nejlepších filmů, jaký můžete vidět.

City on Fire (1987)

Ko Chow (Yun-Fat Chow) právě rozjíždí boj doslova o všechno a žádný divák, kterému nejsou gangsterky cízí, by si tuto dokonalou záležitost neměl nechat ujít! Pravidlem pro sledování City on fire je nečekat další krvavou operu ala John Woo - možná by to k tomu mohlo svádět. Lam nabízí mnohem méňe akce, více zašpiněných ulic a "běžného" života, méňe černobílé charaktery (nemilosrdná postava Dannyho Lee by mohla klidně dělat hlavního záporáka ve filmu Johna Woo) a ve finále skoro stejně velké emoce. Rozhodně nesouhlasím s tím, že by hlavní postava byla nesympatická a otravná. Naopak - je z celého filmu jasně nejbělejší charakter.

Zvon, kniha a svíčka (1958)

Ústřední dvojice z Vertiga (jeden z mých nejoblíbenějších filmů) se setkává v romantické komedii a ještě v témže roce! Kim Novak je sama o sobě nádherně magická a ještě když má takovou roli... Navíc je tu Pyewacket (kočky > psi), prověřený bavič Jack Lemmon a lišácká hlavní melodie.

Vždyť jsme jen jednou na světě (1938)

Další Capra a opět geniální. Jeho filmy jsou pro mě ušité na míru. Prostě krása, krása.... :] Zajímavé, jak Lionel Barrymore ztvárnil velmi odlišné role tady a v Život je krásný.

Noci hrůzy (1981)

Jakýsi profesor zkoumal tajemné praktiky dávné civilizace Etrusků. Kutal v zemi tak dlouho, až vykutal chodící smrt a máme tu zatraceně svižný zombie film. Hereckému obsazení vévodí sexy mamina a její hnusácký synek s vysoko vykasanými kalhotami a super úchylným pohledem, ostatní ženy taky na jedničku (jsou celkem dobře stavěné, umí valit oči, nahlas křičet, popř. vzdechat bolestí), mužská část těžce připomíná pornoherce. Někteří zombíci vypadají spíše na mimozemštany než na mrtvoly, naštěstí se všichni pěkně rozpadají, efekty (masky, střeva, krev) zaváhají pouze v jeden jediný krátký okamžik. Osa "příběhu" a veškeré situace v ní se dají velmi snadno odhadnout. Jsem spokojen.

Útěk z L.A. (1996)

Nemám co bych dodal, ale přesto se mi chce napsat komentář, abych vyjádřil jak moc je Útěk z L.A. super... zkrátka srandy kopec. Velký kopec. Hotová K2. Můžu vidět kdykoli znova a opět se královsky pobavím.

Velké nesnáze v Malé Číně (1986)

Pouliční klany, jejichž jména si nikdo nepamatuje; špinavý budižkničemu sypající z rukávu jednu přituplou hlášku za druhou v hlavní roli s ještě špinavějším náklaďákem; černá čínská magie; sada nejrůznějších zbraní (nechybí ani sekáček na maso); světla všech barev; bojové umění; staré legendy; záporáci, kteří chtějí ovládnout celý vesmír; černá krev Země (ropa?); spousta cool čínských keců; zlí démoni; strašlivé příšery; obchod s bílým masem; unesené hlavní hrdinky; chlápci s trochu nepraktickými slamáky; zelené oči;hazardní hry; nádherné rekvizity a přesně padnoucí efekty. To vše a mnohem více v jediném filmu, zabaleno do ultraakčního hávu pod vedením jednoho z největších mistrů filmové zábavy. Kde to jsme, je tohle můj ráj? Je. Jeden z nejvymazlenějších filmů všech dob.