Tanec s vlky (1990)

Americké úmorné pokánie nad vyhubením nie až tak mierumilovných indiánov.

Klér (2018)

Filmovo takmer dokonalé avšak kriticky prehnané a až príliš zaujaté, veľmi chýba pozitívnejšia postava.

Dokonalé repliky (2018)

Začína to ako nejaký diel Krajných medzí a končí ako nechcená tragikomédia.

Železná srdce (2014)

Brad Pitt a Shia LaBeouf sa pár minút pretekajú v citovaní z Biblie zatiaľčo okolo ich tanku pobehuje 300 SSákov s pancerfaustami a granátmi, niekoľko protitankových diel netrafí tanky idúce oproti nim na voľnom priestranstve na vzdialenosť pár sto metrov a vrchol je keď protitankové delo netrafí tank z asi 20 m, proste človek nevie či sa má smiať alebo plakať. Taktiež som nepochopil ako môže niekto vo filme, ktorý sa tvári ako realistický len tak zastreliť vojnového zajatca. Jedna hviezdička za perfektné zvukové a vizuálne efekty a jedna za súboj s tigrom, ktorý je v kontraste so zbytkom filmu realistický a jedná sa asi o najlepší filmový tankový súboj.

Toman (2018)

Dobre natočený a zahratý životopis takého Kočnera 50-tych rokov.

Howlův kráčející hrad (2004)

Total bizár. Možno po piatom pozretí by začali dávať všetky tie odkazy a náznaky zmysel, ale ja som mal pocit, že sa každých 10 minút pozerám na iný film, prípadne že som videl dvojhodinový zostrih z desať dielneho seriálu. Inak vizuálne a formálne pecka, ale to je u Mijazakiho samozrejmosť.

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

Po Animatrixe ďalší animovaný sci-fi mílnik a popri Black Mirrore to najlepšie seriálové sci-fi poslednej doby. Minimum slabých častí, obrovská myšlienková a animačná bohatosť.