Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Krimi
  • Akční

Výjimeční (2019)

Pokud si někdo pustí film proto, že se chce zasmát při další z  francouzských komedií, bude s největší pravděpodobností zklamán. Diváka čeká drsná realita ze života lidí, pečujících o malé, velké i věčné děti s vážným psychickým postižením. To, co měl film sdělit, tedy objasnit problematiku, svízele a těžkosti, s jakými se rodiče a organizace při každodenní práci s těžce hendikepovanými potýkají, se povedlo velmi dobře. S kritikou vůči nechápající společnosti a s laskavým nadhledem ke klientům pečující neziskovky. Všichni herci hrají jako o život a Vincent Cassel tady předvádí zřejmě jeden ze svých nejlepších výkonu. Ta role mu ohromně sedla.

Králové videa (2020)

Nejzábavnější na sledování filmu o fanoušcích amatérsky zkopírovaných videokazet s rychlodabingem mi přišly právě ty pasáže o dabování. Jak tomu dabující občas více či méně nerozuměli a vytvářeli tak svým pohotovým vymýšlením vlastní obsah. A hlavně jak Ondřej Neff vyprávěl, že u jakési britské akční komedie nerozuměl vůbec nářečnímu dialektu a celý ten dabing si vlastně vymyslel. Docela ráda bych se zrovna na toto vylepšené dílko podívala.

Deník strojvůdce (2016)

Srbové mají zvláštní smysl pro humor. Nutno dodat, že zároveň velmi povedený. Když jsem si před filmem četla obsah, říkala jsem si, že něčemu takovému se přece smát nebudu, to už je trochu moc. Zasmála jsem se od srdce a taky si libovala v té hrabalovské poetice, která si linula celým filmem. No a ta umíněnost starého dobrého Iliji byla dobře odkoukaná ze života.

Dangal (2016)

Ani by mě nenapadlo, že někdy budu se zájmem sledovat zápasení a to ještě mezi ženami. Tvůrcům filmu se podařilo natočit wrestlingové zápolení tak strhujícím způsobem, že jsem ani nemohla odtrhnout oči od obrazovky a Geetě fandila skoro nahlas. Jedna z věcí, která mě předem od sledování odrazovala, byla i délka filmu. Ale nakonec mi to celé ulitlo bleskovou rychlostí, nenašla jsem v příběhu žádná hluchá místa, všechno do sebe dobře zapadalo a skvěle gradovalo až k závěrečnému finále. A holky to zahrály senzačně.

Sviňa (2020)

Herecky velmi povedené a téma propojení politiky a mafiánských struktur podáno přesvědčivě. Závěr mi přišel trochu až zkratkovitý, ale tomu, co následovalo po likvidaci zlobivého žurnalisty, včetně ostře sledovaného soudního procesu, bude možná věnován zase nějaký další film. Určitě si ho nenechám ujít.

The Singing Nun (1966)

Velmi příjemná záležitost. Dominika jsem měla chuť si pobrukovat ještě dlouho po skončení filmu a ostatní písničky se taky dobře poslouchaly. Debbie Reynolds byla jako zpívající jeptiška sympaticky roztomilá, ctnost jí slušela a hřích by jí slušel jistě taky.

plakát

Alexandre le bienheureux (1967)

Začátek s dominantní ženou sliboval větší zábavu, střední část s líně se povalujícím Alexandrem se mi dost táhla, poté, co přišla na scénu Jobertové Agatha,to zase začalo mít nějakou šťávu, ale ne na dlouho. Začínajícího Piierra Richarda jsem vnímala jako příjemné osvěžení.

Les Copains (1964)

Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem těm sedmi kumpánům přišla na chuť. Úvodní piatika mě vůbec nebavila, později ale začali být kamarádi čím dál tím vynalézavější ve vymýšlení originálních ptákovin a některé z nich jsem si dost užila.

Hořící Mississippi (1988)

Jako by se člověk ocitl v pekle. Věčný oheň a temnota. Takový pocit jsem měla, když jsem sledovala řádění Kukluxklaňáků, jak ve svých strašidelných kápích, za nocí, terorizují černošské obyvatelstvo a zapalují jejich obydlí. Ve dne ta temnota pokračovala v podobě bezmoci postižených domoci se nějaké spravedlnosti. Jestli se podaří dvojici vyšetřovatelů šlápnout agresorům na kuří oko, vypátrat a potrestat viníky zločinů nejvážnějších, na to jsem byla hodně zvědavá a příliš šancí jsem ji nedávala.

Kriminálníci (1960)

V této spíše černé komedii mě potěšil tradičně roztomilý Bernard Blier v roli komisaře. Měla jsem obavy, že tam bude mít jenom nějaký malý štěk, naštěstí ale dostal celkem dost prostoru. Ostatní herci, zvláště ty dvě dvojice mladých Italů působili tak nějak moc amatérsky a právě díky nim se mi zdálo, že zábava občas trochu drhne a že s jinými představiteli by se z tak nápaditého scénáře dalo vytěžit více.