Záhada hlavolamu (1993)

Oproti stařičkému seriálu velké zklamání. Pokud se na film bude dívat někdo, kdo nikdy ani nepřičichl k Rychlým šípům a nic o nich neví, tak se s takovouto filmovou "partou" ani nemůže ztotožnit.

Ryba jménem Wanda (1988)

Teprve druhá půlka filmu stojí za to, tu první polovinu jsem se nějak nechytal - zasmál jsem se jen jednou, ten anglický suchý humor mě poněkud míjel. Pak se to ale rozjede naplno.

Ďábelské líbánky (1970)

Zaujal mne Václav Neckář zpívající v ději písně. Odteď už budu navždy vědět, že Láska má je původně píseň z filmu :-)

Hraběnka z Hongkongu (1967)

I přes pár vtipných situací a dialogů celkově film, který už značně ohlodal zub času.

Bohatství slečny Kronkiové (1997) (TV film)

Proč máte snad u všech filmů uvedený jiný rok vzniku než je v titulcích? Co je na titulcích, to platí! Rok výroby je podle závěrečných titulků 1997!!!

Jestřábí moudrost (1989)

Tak jsem díky CS filmu viděl konečně i tuto nijak často vysílanou pohádku (kdy naposledy byla k vidění na neplacené tv?). Nevím, proč se tolik nelíbí. Já naopak oceňuji příběhy s ponurým dějem, kdy ne vždy končí všechno dobře. Viz třeba pohádky bratří Grimmů. Ty taky nemají ti, co zde hodnotí nízko, rádi?

Johanka z Arku (2003) (divadelní záznam)

Asi nejméně povedený český muzikál nové doby. Hudba nezapamatovatelná, nemelodická, nelíbila se mi výprava, vůbec všechny ty divadelní novoty. Jedna hvězda jen za pěvecké výkony. České rádobymuzikály jsou vůbec specifická věc, málokterý je povedený. Ovšem v 90. letech a v prvním desetiletí tohoto století jich bylo jako hub po dešti, a přiznejme si, kolik jich nám utkvělo v paměti? Kde je ona melodičnost A. L. Webera? Z Jesus Christ Superstar si člověk pamatuje skoro vše, Weber stvořil aspoň jednu zapamatovatelnou píseň i v takové ptákovině jako Cats, i jeho Fantom opery a dokonce Aspects of Love mají něco pěkného. Ale tohle? Je to nezpěvné, obdivuju, že to ti herci vůbec uzpívali. Soukup tvoří k filmům pěknou hudbu, ale muzikály neumí.

Agatha Christie's Poirot - Tragédie o třech jednáních (2010) (epizoda)

Jestli jsem kdysi jiný díl Poirota označil za nejhorší, pak tenhle "celovečerák" ho ještě trumfnul. Špatný scénář, špatná kamera, děsná režie, hudba, která nevhodně podkreslovala dialogy (!), hned ze začátku jsem se ztrácel v postavách (naštěstí většina z nich nebyla důležitá), prostě vše. Závěr byl sice brilantní, ale kvůli 20 minutám přetrpět předchozích 70? Napodruhé už ne!

Balada pro banditu (2012) (divadelní záznam)

Hudba z 90% nádherná, no inscenace nádherná jen ze zbylých deseti :D Holt, opět výsledek toho, když se moderní divadlo snaží moderně dělat (skoro)klasiku...

Vrásky z lásky (2012)

Jediné, co mi více vadilo, byla scéna, kdy sebevrah skočil pod MOTORÁČEK. Jel někdy scénárista motoráčkem? Nedovedu si představit, že by se někomu podařilo nechat se přejet takovýmto vláčkem. Leda by byl na takovém místě, kde ho strojvedoucí uvidí, až už je pozdě. Ale i to je přitažené za vlasy. Ale pro některé nesmírně vtipné situace hodnotím i tak vysoko.