Ruiny (2008)

Vcelku príjemné prekvapenie. Čakal som nejaký klasický tupý teenage horror ako partia mladíkov prebudí nejaké tisícročné zlo ala démon, duch, mrtvola, zviera...atd. Ale to čo nastalo som fakt nečakal. Kvalitná atmoška, krvy dá sa povedať že vcelku decentne. Suma sumárum fakt príjemné prekvapko - 80 %

Bunkr smrti (2008)

Pre mňa vcelku príjemné prekvapenie z UK. Nacistické experimenty sú vďačná téma a keď sa k tomu pridá istá dávka UK - surovosti, podobnej z Wilderness, vznikne z toho zaujímavý počin vhodný na upršanú polnoc :) 75 %

Rovnice smrti (2007)

Film ktorí svojou snahou o akúsi zvrátenú morálku hlavného zabijaka pripomína sériu SAW. Musím skonštatovať, že WAZ je lepší ako posledný Saw 4. Napriek tomu sa tento film nevyhol chybám a v istých momentoch nudným pasážam. Stačilo by film zostrihať o nejakých 10 minút, a máme tu kvalitný snímok ktorého ale ajtak ťahá dole priam nulová originalita a od polovice predvídateľné konanie hlavných postáv. 55 %

Deník mrtvých (2007)

Tento film striedal skvelé momenty s momentami zlými. Bol som zvedavý ako Romero napasuje svoju zombie líniu do nového šatu, ale úprimne povedané moc ma nepresvedčil, že táto nová vlna ručných kamier mu sedí. Na autentickosti uberá hudba, priemyselné kamery, komentár a strih. Forma pozerať film vo filme mi pripadala zvláštna. Dobrým aspektom bolo to, čo som od Romera aj očakával. Zombíci neboli killovaný všetci rovnako - v scénach s kyselinou, lukom, mečom...som uvítal istý odklon od klasického strieľania do hlavy. Filozofická rovina ktorú romero tomuto filmu dal ma príjemne prekvapila. Tento film neťaží zo zombie, ani z gore scén alebo nejakej akčnej naháňačky/barikádovačky. Zobrazuje informačný chaos ktorí okamžite nastal. Nezobrazuje ho ale z neutrálneho hľadiska, ale z hľadiska jedného z možných zdrojov, a preto sa naskytá otázka, či môžeme tomuto filmu vo filme vôbec veriť. Filmu dávam 65 % keďže v niektorích aspektoch sklamal a v niektorích príjemne potešil :)

Katakomby (2007)

Nudné, všetko dobré žmíkané a používané stále dokola, takže sa to minulo účinku a vytvoril sa z toho neprehľadný, predvídateľný, chaotický a nudný blábol. Dobrý bol jedine soundtrack, ale aj to je dosť subjektívne vnímaná veličina, ktorá film určite nezachráni. Film mal jednoznačne potenciál, ale nevyužil ho. 25%

Pátek třináctého 5 (1985)

Prekvapivo dobré a zaujímavé pokračovanie, ktoré v sérii určite nieje top, ale patrí k tomu lepšiemu. Pre fanúšikov, detailistov, zápletka nieje určite prekvapujúca ale ajtak je zaujímavá. Vraždy sú vcelku originálne, a film ako celok hodnotím pozitívne. 65%

Hory mají oči (2006)

Takto by sa mali robiť remaky. Aja sa do toho pustil pekne z ostra a ani na chvíľku nepustil nohu z plynu. Našlapané, nemilosrdné a krvavé. Presne také, ako som po skvelom Haute Tension od mäsiara Aju čakal. 90 %

Saw: Hra o přežití (2004)

"Kazateľ" Jigsaw mal svojim spôsobom riadnu dávku charizmy a jeho hlas na magnetofónovej páske bol naozaj mrazivý. Oceňujem originalitu a najme brutálny spôsob akým nám je prezentovaná polemika o tom, kto si svoj život zaslúži a kto nie. Záver je naozaj uzemňujúci a napriek tomu, že film má zopár chýb najmä čo sa týka prezentovanej Jigsawovej "politiky" /Čím sa previnila doktorova dcéra a manželka a prečo o svoje životy nemohli „hrať“ aj oni?/hodnotím ho vysoko. 85%

Vinnetou (1963)

Spolu s pokladom na striebornom jazere je séria o náčelníkovy apačov asi najjasnejšia nostalgická spomienka na detstvo. Prvý diel osobitne preto, lebo sa v ňom sformovala nerozlučná dvojica Vinnetou a Old Shatterhand. Toto spojenie dvoch svetov je ústrednou myšlienkou filmu a samozrejme aj to, čo sme na tomto príbehu asi najviac oceňovali. Skvelý zloduch Santer je len čerešničkou na torte. 100%

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Najklasickejšia klasika, ktorá ide asi u každého diváka ruka v ruke s obrovskou dávkou nostalgie. Odmalička ma fascinovali príbehy Vinnetua a Old Shatterhanda a obdiv, aj keď už v trošku inej forme vo mne zostal doteraz. Nedávno sa mi podarilo navštíviť aj miesta v ktorých sa táto Mayovka natáčala, čo mi len upevnilo môj silný vzťah k tomuto filmu. 100%

Časové pásmo bylo změněno