30: Príbeh ligy (2023)

Ako jednohubka vcelku fajn, ale dalo sa z toho vytrieskať podstatne viac. Pokojne by som si pozrel aj minisériu s oveľa hlbším spracovaním, lebo verím, že materiálu by bolo. Dokument chcel ale zjavne len pozitívne oslavovať, akoby naša liga nezažila žiadne pády a kauzy. 60% Voyo

Čas (2021)

V istých momentoch sa s tým dalo pracovať o niečo viac ale hlavná myšlienka a spracovanie ma zaujalo. Pár scén by som pokojne označil za viac ako nepríjemné, takže celkovo spokojnosť. Aj keď istá pachuť nevyužitej príležitosti tu stále ostáva. 70% Netflix

Na nože (2019)

Fantastické herecké obsadenie, úžasný humor a spletitý prípad, ktorého zápletka funguje od začiatku až do konca. Možno by som ubral pár minút, keďže niektoré pasáže trochu strácali dynamiku, ale celkovo spokojnosť. 80% Netflix

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Po fantastickom Roque Nation mi Fallout aj napriek nesporným kvalitám prišiel v istých momentoch trošku preplácaný. Ale aj napriek tomu je to kvalitné akčné remeslo, kde okrem klasickej hereckej zostavy skvele fungoval aj Henry Cavill. 80% SkyShowtime

Ztracený král (2022)

Veľmi príjemný a citlivý film o jednotlivcovi, ktorého zápal prepíše dejiny. Nekonajú sa síce žiadne dramatické zvraty, ale aj vďaka dvojici Sally Hawkins a Harry Lloyd dianie sála strašne pozitívnu energiu. Naozaj pekný film. 80% HBO MAX

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

V tomto momente najlepší diel série. To že Tom Cruise je neskutočný borec asi rozoberať netreba, ale neuveriteľne ma bavil aj Simon Pegg. Bol vtipný, ale nie trápnym spôsobom. Akcia bola originálna, nekompromisná a plná nápadov. Minimalistické finále bolo prekvapujúce, ale možno práve preto tak úderné. No a aby som nezabudol, Rebecca Ferguson bola magická. 90% SkyShowtime

Matka roku (2023)

Oceňujem, že sa to nebralo príšliš vážne. Najmä rôzne tragikomické postavičky poľského podsvetia dianie skvele odľahčovali. Akcia bola zaujímavá a hlavná hrdinka vcelku uveriteľná. Príbeh sa trochu drhol a záver nebol úplne strhujúci, ale ako pozerateľná jednohubka poľský Taken fungoval. 60% Netflix

Avatar: The Way of Water (2022)

Vizuálne je to nádhera a ani po technickej stránke nie je filmu čo vytknúť, ale príbeh ostal trochu na druhej koľaji. Na to, že film prekonáva hranicu troch hodín je dianie až priveľmi triviálne, predvídateľné a bez prekvapivého momentu. A to je škoda, lebo potom sa minimálne tretina filmu dá označiť za vizuálnu vatu. 80% Disney plus

Krev a zlato (2023)

Veľmi príjemné prekvapenie z Nemecka. Teatrálny zlosyn, nesmrteľný hrdina, šialené a komické prvky, divoká akcia, dobré vedľajšie postavy, nekompromisná brutalita - skrátka krvavý špagety western zasadený do Nemecka pred koncom druhej svetovej vojny. Bavil som sa náramne. 70% Netflix

Zaklínač - Rodina (2021) (epizoda)

Konečne sa to ako tak rozbehlo a divák sa konečne dočkal aj vcelku úderných scén ale celkový dojem z finále je rozpačitý. Úprimne, fakt neviem... 70% Netflix