Luís Figo: Přestup století (2022)

Ako veľmi som ja tohto hráča neznášal! Hovorí sa, že ak budete riešiť jeden problém s piatimi právnikmi, získate minimálne šesť právnych názorov. V tomto dokumente je to podobné. Všetky zúčastnené strany majú svoju verziu a je takmer isté, že úplne všetci klamú. Nie je to látka pre všetkých, ale futbaloví fanúšikovia, ktorých zaujíma aj zákulisie futbalu túto story určite ocenia. 80% Netflix

Mike - Zloděj (2022) (epizoda)

Úvod seriálu si ma získal. Som rád, že to nie je ďalšia fádna športová biografia, ale mix stand-upu a flashbackov z rôznych období kariéry, ktoré spolu nejakým spôsobom súviseli. Má to dobrý hudobný podmaz a často je to svojsky vtipné. 80% Disney plus

Ms. Marvel (2022) (seriál)

Pohodová teenage jednohubka, ktorej podkopáva nohy nevyrovnaný scenár. Sú pasáže, kedy sa skoro nič nedeje a neskôr príbeh postupuje ako z rýchlika. Ms. Marvel má ale množstvo vizuálnych a hudobných nápadov a vôbec mi nevadilo, že sa jej schopnosti odklonili od komiksu. Seriál si svoju cieľovku našiel. A to je asi najdôležitejšie. Disney plus

Ms. Marvel - Nic není normální (2022) (epizoda)

Finále už bolo opäť o Kamale a jej partii. Ako celok úplne v pohode, len ma trochu vyrušovalo to "dvojité" finále. Plus "vybavenie" hlavného záporáka bolo strašne easy. 70% Disney plus

Ms. Marvel - Tehdy a teď (2022) (epizoda)

Na konci minulej epizódy som sa trochu zľakol, ale nakoniec ma táto historická vsuvka vcelku bavila. Dokonca mi napravila chuť po minulej epizóde. 70% Disney plus

Světlonoc (2022)

Tento film obsahuje všetko, čo drží našu spoločnosť pozadu - povery, domáce násilie, predsudky, alkoholizmus, pretvárku, glorifikované "tradície". Svetlonoc je zmes žánrov, keďže je chvíľu rodinnou drámou, následne sa prepne na mysteriózny film a na chvíľu zabrdne aj do hororu. Je to výnimočný film a dúfam, že ho na Slovensku uvidí čo najviac ľudí. 100% Kino film Europe

Ms. Marvel - Dýky z Karáčí (2022) (epizoda)

Akcia, superhrdinské záležitosti a veci medzi dimenziou a dimenziou sú super, ale scenár, ktorý to má prepájať písal asi niekto, kto nechodí moc medzi ľudí. Karáčí má 15 miliónov obyvateľov, ale nie je problém sa tam stretnúť vždy s tým, koho je nutné stretnúť. Raz, dvakrát, trikrát - vždy keď je scenárista lenivý. A záver? No neviem kedy sa dokopem k ďalšej epizóde. 50% Disney plus

Love, Death & Robots - 1. svazek (2019) (série)

Ťažko napísať nejaký ultimátny komentár na všetky epizódy. Množstvo tém, prístupov a aj kvalitatívnych rozdielov. Projekt je to ale bez pochyby úžasný.

Love, Death & Robots - Noc ryb (2019) (epizoda)

Čo ak majú duchov aj ryby? Vizuálne opojné pre diváka asi podobne, ako pre syna hlavného hrdinu. 70% Netflix

Love, Death & Robots - Měňavci (2019) (epizoda)

Absolútny top! Jedna z troch najlepších epizód celej série. Vizuál bol skvelý, akcia tiež bavila a tupota americkej armády bola demonštrovaná tiež dostatočne. Pokojne by som si dal aj dlhší príbeh s touto témou. 100% Netflix