V zajetí démonů (2013)

Konečně horor, který mě po 30ti letech všech možných lekaček,příjemně překvapil. Dobře jsem měl mráz a husinu. Takže zde to funguje. Za mne z kategorie hororů 90%

Cruella (2021)

Velmi povedené, nic jsem o tohoto nečekal o to víc jsem si film užil. Skoro po dvou letech braků, které chodí do kin je toto příjemná oddechovka, která je hezky zpracováná, protkaná vtipem a příjemnou energií. Film se nikak netáhne. Ema v roli Cruelly sedí. Sountrack ohrané pecky, což vidím jako malé mínus. Tyto songy byly použity v nespočetně filmech, a proto by to chtělo originálnější hudební doprovod. Celkový dojem hodnotím na 80%

Mortal Kombat (2021)

Podle mě, by se tvůrci filmu založeným na hře, neměli bez herní fanouškouvské základny, vůbec do takových projektů pouštět. Pak z toho vycházejí slátaniny, jak film Assassin’s creed. V tomto případě, ačkoliv toto považuji za veliký pokrok oproti Mortalu z 1995, pořád to působí jako karikatura na epický příběh protkaný unikatními bojovými styly postav s kladením důrazu na jejich fatality, ale bohužel.. Je mi to líto a byť se tento film herní předloze přibližuje nejvíce, tak i tak dvakrát se na něj nepodívám.

See (2019) (seriál)

Jako myšlenka zajímavá, ale je to vykrádačka minimálně z planety opic, akorát místo opic tu máme slepé lidi. Navíc seriál je hodně vleklý a pokud nevydržíte dokoukat aspoň pátý díl, což je skoro konec série, nic zase tak zajímavého se tam neděje. Navíc jasný tahák pro tento kus má být herec Momoa, kterému role za mne hodně sedí, ale jeho potenciál, díky handikepu absence zraku, není až tak velký a upřímně kdyby tam nehrál, asi se na první sérii nedokoukám. Věřím, že si to své diváky najde a možná se druhá série více rozjede a bude mít toho více co nabídnout, ale za mne zatím 60%.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Konečně to má šťávu a koule. Koukal jsem se na úplně nový film, i když se jedná o přepracování původní ligy. Jelikož v původní lize bylo prostříháno 2 hodiny záběrů, které zde nechybí, tak je to pecka. Za mne 85%

Jmenuju se Dolemite (2019)

Tak co čekat od filmu natočeným komikem Murphym o dalším černým komiku ze 70. let..? No prostě se uvolněte a nechejte film působit, nakonec vás i pobaví.

Dálniční hlídka (2019)

V rámci příběhu hezky zpracované. Costner a Harrelson dřou hlavní role se ctí. Bohužel film je táhlý, nikterak nešokuje a nepřekvapuje. Finální scéna končí rychleji, než by si zasloužila. Film hodnotím na 65%, ale rozhodně od něj neodrazuji, jen to chce mít správnou náladu na shlédnutí.

Díra (2019)

Celkem dobrej nápad, zase něco jiného a nového. Bohužel závěr filmu, kde teda čekáte na zodpovězení spousty otázek, které máte, nepřijde. Asi to byl záměr, v divákovi probudit jakousi zvídavost a vlastní fantasii, ale v tomto případě, závěr je až příliš nesrozumitelný na to, aby z toho šli vyvodit jakékoliv smysluplné konce. Tyto styly otevřených konců, mne osobně velmi štvou. Jinak určitě velmi pěkný pohled na to, co z člověka dělá člověka. Tedy to, že tzv. humanismus si mohou dovolit hlásit jen ti, kteří nikdy nepoznali hlad nebo prázdnou kapsu.