Český žurnál - Matrix AB (2015) (epizoda)

Film o povrchním člověku bez osobnosti, který nepřijímá kritiku a obklopuje se pouze lidmi, které si koupil.

Spectre (2015)

Vypjaté psychologické drama. Fakt skvěle natočené (i když trochu únavné), ale položme si otázku. Chceme od Jamese Bonda zrovna tohle?

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Naháněčka mezi padouchem a vyšetřovatelem je zpracovaná Spielbergem na pozadí jeho oblíbeného tématu, vztahu mezi synem a otcem. Skvěle vyprávěný příběh o jednom z největších podvodníků všech dob a taky výborná zábava. Hodnocení někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami.

Hříšníci (2011) (seriál)

Prostě Showtime. Doporučuji každému, kdo má rád Californication nebo Trávu.

Osm hrozných (2015)

Typický Tarantino, vzdálený mainstreamovému Djangovi. Neskutečně ukecaný film, který spoustu lidí otráví. Na druhou stranu fakt chytrá a propracovaná westernová detektivní story s dobře vyprávěným příběhem. Mě to bavilo.

Yes Man (2008)

Yes, Man je hrozně problematický z hlediska nějaké pointy, kolem které se celou dobu motá. Na začátku je špatně, že hrdina nežije spontánně, takže potom začne dělat úplně všechno, z čeho má strach a co se nabízí, aby na konci došel k závěru, že má dělat jen to, co chce. Jenže přesně to dělal na začátku! Carrey a Deschanel zachraňují, co se dá, ale ten film je vlastně strašná blbost.

Znovu 17 (2009)

Neoriginální PG-13, jinak asi ok. Znova už to ale vidět nepotřebuji.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Místy je to solidně přeplácané a Lucas se začíná až přehnaně podbízet širokým masám. Přesto se jedná o povedené zakončení celé série s epickým finále. Luke Skywalker se vrací ve velkém jako rytíř Jedi a dobrá zábava diváka nemine.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Vrchol série o hvězdných válkách, kde Luke Skywalker poznává umění skoro vymýceného řádu rytířů Jedi. Definice blockbusteru, utváření kultu, skvělé dobrodružství a splněný dětský sen.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Historicky první epizoda Star Wars. Vynikající zálěžitost a velká filmová revoluce, která ovlivnila globální popkulturu.