• Fantasy

Duna (2021)

Ujde. Videl v kine trikrat.

Banda - Série 2 (2020) (série)

Takto sa robi show. Takto sa pisu postavy, a takto, sa robi woman power, aby bola cool a davala hlavne zmysel.

Dorohedoro (2020) (seriál)

Je to ine, je to cerstve, je to super. Ma to svoje neduhy. Vsetci su tam na hubach, ale funguje to skvelo. Pozrete naraz. 9/10

Togo (2019)

Nebudem klamat, 5 hviezd si to nezasluzi, ale v priebehu filmu sa vo mne vynorilo niekolko roznych emocii. A to je dovod preco filmy pozeram, aby som an nich mal zazitok. Navyse film Togo pouziva dokonalo filmovu rec, dokaze zdelit aka to Alijaska je, bez toho aby to bolo povedane. Je krasna, ale je drsna. Leto, ci zima. Timelapsy hybajucej sa, ale zaroven stojacej krajiny ukazuju krasu. Ale chladne leto, kedy sa musia opravit strechy na barakoch, aby ste prezili zimu, zase ukazuju, aky tazky zivot tu ludia vedu. Do toho ich este zastihne choroba, a jedini kto ich moze zachranit su oni sami, ti co vyrastli na Aljaske. Narativ zacina v pritomnosti, na vyprave za vakcinou, a nudne celozasnezene pasaze potom vyplna flashbackom. Vytvara sa puto medzi clovekom a psom, ktory psy nikdy nevidel nic ine ako nastroj. Fandim psovi, fandim mestecku, fandim vyprave. Fantasticky zivotopisny pribeh, ktory ma dojal.

Joker (2019)

Kinematicke veledielo. Precízne vybudovaný masterpiece s ohľadom na detaily a stavania situácie. Dokonalosť.

Avengers: Endgame (2019)

Začiatok trochu utahany, filmári sa snažia navodiť tu ponurost a jednotlivý psychologický stav po udalostiach z prvej časti. Ale potom sa to rozbehne, veci sa začnú hýbať a meniť. A wou, to treba vidieť. Dokázali postaviť všetky postavy na šachovnicu tak, aby sme boli spokojní. Iba ten feministky wtf moment bol na mňa moc.

Klub rváčů (1999)

Aj po 20 rokoch stale aktualny film. Hraje si s divakom bez toho, aby to vedel, zatial co naraza na bohuzial stale aktualne problemy. Vnara sa do ludskej psychologie a stvarnuje ju na perfektnu.

One Piece (1999) (seriál)

Prebojujte sa cez starsiu animaciu a pomalsi rozjazd. Caka vas tam jeden z najprepletenejsich a najkomplexnejsich pribehov vobec. Ktory sa dostatocne doplna vtipom a i smutnymi pribehmi. Riesia sa spolocenske otazky ako otroctvo, homosexualita, manipulacia vladou, zatajovanie jedovatych latok v spotrebnom tovare a ovela viac. Nesetri sa s nicim. Bomba.

Království zombie (2019) (seriál)

Jedina vec, ktora tomu naozaj ublizuje je nekonzistentnost a obcasna nelogika s klise. Inak by som nikdy nepovedal, ze to netocila Amerika. Postavy funguju tak ako by som si predstavoval v danej ere a vedia prelvapit.