Raijin

homepage
Instagram: niko.rai

<< předchozí 1 2
    • 10.10.2020  14:44
    The Boys - Season 2 (série) (2020)

Takto sa robi show. Takto sa pisu postavy, a takto, sa robi woman power, aby bola cool a davala hlavne zmysel.

• 13.6.2020  00:08
    Dorohedoro (TV seriál) (2020)

Je to ine, je to cerstve, je to super. Ma to svoje neduhy. Vsetci su tam na hubach, ale funguje to skvelo. Pozrete naraz. 9/10

• 3.1.2020  11:58
    Togo (2019)

Nebudem klamat, 5 hviezd si to nezasluzi, ale v priebehu filmu sa vo mne vynorilo niekolko roznych emocii. A to je dovod preco filmy pozeram, aby som an nich mal zazitok. Navyse film Togo pouziva dokonalo filmovu rec, dokaze zdelit aka to Alijaska je, bez toho aby to bolo povedane. Je krasna, ale je drsna. Leto, ci zima. Timelapsy hybajucej sa, ale zaroven stojacej krajiny ukazuju krasu. Ale chladne leto, kedy sa musia opravit strechy na barakoch, aby ste prezili zimu, zase ukazuju, aky tazky zivot tu ludia vedu. Do toho ich este zastihne choroba, a jedini kto ich moze zachranit su oni sami, ti co vyrastli na Aljaske. Narativ zacina v pritomnosti, na vyprave za vakcinou, a nudne celozasnezene pasaze potom vyplna flashbackom. Vytvara sa puto medzi clovekom a psom, ktory psy nikdy nevidel nic ine ako nastroj. Fandim psovi, fandim mestecku, fandim vyprave. Fantasticky zivotopisny pribeh, ktory ma dojal.

• 7.10.2019  23:55
    Joker (2019)

Kinematicke veledielo. Precízne vybudovaný masterpiece s ohľadom na detaily a stavania situácie. Dokonalosť.

• 26.7.2019  08:40

Začiatok trochu utahany, filmári sa snažia navodiť tu ponurost a jednotlivý psychologický stav po udalostiach z prvej časti. Ale potom sa to rozbehne, veci sa začnú hýbať a meniť. A wou, to treba vidieť. Dokázali postaviť všetky postavy na šachovnicu tak, aby sme boli spokojní. Iba ten feministky wtf moment bol na mňa moc.

• 18.12.2018  22:30

Aj po 20 rokoch stale aktualny film. Hraje si s divakom bez toho, aby to vedel, zatial co naraza na bohuzial stale aktualne problemy. Vnara sa do ludskej psychologie a stvarnuje ju na perfektnu.

• 18.12.2018  22:17
    One Piece (TV seriál) (1999)

Prebojujte sa cez starsiu animaciu a pomalsi rozjazd. Caka vas tam jeden z najprepletenejsich a najkomplexnejsich pribehov vobec. Ktory sa dostatocne doplna vtipom a i smutnymi pribehmi. Riesia sa spolocenske otazky ako otroctvo, homosexualita, manipulacia vladou, zatajovanie jedovatych latok v spotrebnom tovare a ovela viac. Nesetri sa s nicim. Bomba.

• 12.1.2021  21:59
    Lupin (TV seriál) (2021)

Damn, uz dlho ma nic nepohltilo tak velmi. Hned na uvod seros oslovi silnoi kinematografiou. Blokovo a kompozicne to je na urovni obrovskych filmov, ale tocenych skor starsim stylom. Skvelo to zapada do tematiky Lupina. Dejovo je to take, ze sa tomu musi verit, inak to nema ani zmysel pozerat. Tak ci tak, hlavny protagonista a detektivny pribeh, ktory sa nonstop rozuzluji su absolutne navykove ako som uz uviedol na zaciatku.

• 10.5.2020  20:54
    Království zombie (TV seriál) (2019)

Jedina vec, ktora tomu naozaj ublizuje je nekonzistentnost a obcasna nelogika s klise. Inak by som nikdy nepovedal, ze to netocila Amerika. Postavy funguju tak ako by som si predstavoval v danej ere a vedia prelvapit.

• 4.11.2019  23:02

Namotalo dostatocne. Skvele vykony a spravna stavba svetu a settingu. Tesim sa z tohto.

• 7.10.2019  23:52
    Temný krystal: Věk vzdoru (TV seriál) (2019)

Fascinujúce. Risk ut to dnes s lúkami sa vyplatilo. Seriál sa vyvinul z rozprávky do pomerne temného fantasy, kde to nevyzerá na žili šťastné až do smrti. Šikovne sa vyhýbajú klise a ďalším už dnes zazitym procesom v kinematografii. Ďakujem za tento risk.

• 18.8.2019  00:26

Radšej by som to hodnotil iba ústne a nie hviezdičkami, mam pocit, ze sa to uplne nedá hodnotiť stupnicovo. Film sa musí do pozeraní nechať rozlezat a nerobiť si hneď závery. Co sa tyka cinematickej stránky, je to fantastický natocene a poskladané do seba. Ú postáv si tam výborne vysvetlene ich životné situácie a trable. Bavilo ma to, až na Margot, ta tam hádam bola iba kvôli pekným nohám. Hrala svoju linku správne, nie ze nie, ale jej sekvencia bola pre mňa najnudnesia a vždy som dufal, aby už skončila. Inak Brad Pitt dostal vdacnejsiu rolu, rolu, ktorá mu padne a chcel by som s nim spinoff, strasny badass. Inak poskladané do seba jedinečným spôsobom, a je to proste Tarantinovske, ibaže nie pre každého. Často sa budete pýtať, aký presne mala zmysel táto scéna, preco tam bola, ako to dotvarnuje. Odpoveďou bude často, že zbytocne. Ale je to proste netradičný film, skúste to, a ak vás to po prvých 10 minut nebude baviť, tak vedzte, ze ďalších 90 percent bude presne taká a bez jasne vyznačené ho cieľu. Co avšak nemusí vadiť.

• 26.5.2019  20:43
    Aladin (2019)

Rozpravka :) ale pekna rozpravka, netreba v tom nasilu hladat chyby a pozera sa na to pekne, aj slovensky dabing sa dal pocuvat, hoci nechcene. Akorat to posobilo trosku neplynulo a kostrbate.

• 21.5.2019  18:10
    John Wick 3 (2019)

75 perfekt filmu bol masaker. Ale že totalny, nevedel som sa rozmysliet, ktora sekvencia bola najlepsia. Osvetlene to bolo takym sposobom, ze som nechapal a nechapem ako je mozne to takto spravit. John ide cez mrtvoly a snazi sa zo svojho pruseru dostat. A je to peckovne. Pomale otvaranie dveri do jeho sveta a postupne prenikanie informacii z neho, rovnako ako v predoslych dieloch, funguje perfektne. Dokonca aj postavil novu latku. V prvom dielu sa rozprava o ceruzke, v druhom sa ukaze, a v tretom, no tu John zabije cloveka za pouziti knihy, KNIHY! Kazdopadne ta posledna hviezdicka mi chyba. A to kvoli finalu tretej kapitoly. Stracal som pozornost, nepriatelia uz boli nezaujimavi ba az trapnucki. Postupne ma to prestavalo bavit a dufal som, ze uz bude koniec, ktory neprichadzal. Hlavny zaporak bol fajn, ale vsetky tie veci okolo, rokonca aj choreografia klesala a boli vidno triky, zacinalo to byt prehnano prehnane a nestavnate, bez kreativity, ktorou John ovplyva a bez smrncu, ktorym v akcnych scrlenach vladne. Nehovoriac o grand finale, ktore ma sklamalo. 4. Kapitola musi vsetko uviest do roviny, pretoze inak 3kovy koniec nebol zvladnuty. Rozhodne ale zatial jeden z najlepsich show tohto roku.

• 16.4.2019  19:09
    V pasti (2018)

Posobive budovanie, divak hned na zaciatku vie s kym sa pocas filmu rozluci a len caka akym sposobom, pekne pojatie vyrozpravania deju. Skoda len, ze to posobi ako prvy diel, akoby tomu chybali kapitoly, co dalej, co s niektorymi postavami, ako kde a tak... Skoda

• 14.4.2019  17:44
    Umbrella Academy (TV seriál) (2019)

Najs. Tak toto sa podarilo. Skvely vyber hudby do serialu. Dobre napisane postavy, ktore sa navzajom kontruju a zaroven doplnaju, prechadzaju zmenami a snazia sa vyvinut, doplnene o obycajne neobycajne schopnosti. Pekme rozvity scenar plny tajomstiev, ktore su dobre nacasovane pri odhalovani. Joj, a uzasne cliffhangry to ma. Jedina skoda, ze miestami to stracalo na sile a parkrat som stratil pozornost. Epizody su vzdy najsilnejsie na konci, neprisli mi uplne vyrovnane a neudrzali vzdy napatie. Inak doporucujem.

• 15.3.2019  17:48

Po dlhom case som videl nieco, co zburalo moje ocakavanie. Bez traileru a popisku som sa rovno vrhol na Netflixu rovno do akcie. Ocakaval som uz zabehnutu sablenu s pozbieranim drsnakov, vytvorenim premysleneho planu a naslednym prevedenim a honickou ci subojom. Miesto toho scenar toto uplne odignoruje, odignoruje uplne aj radoby zaporaka a zameriava sa na strastiplnu cestu nasich hrdinov za slobodou. Cestou sa neutkavaju s nepriatelmi, ale so situaciami a sebou. Peniaze ich zneroznuji, stresuju a aj menia. Musia sa dokazat vratit spat k svojmu pravemu ja a preniest sa cez utrapy. Je to super drama vo vlastnych radach bez zaporaka. Trosku mi iba vadi vo vyraznejsich skokoch v lokaciach. Su tam preto, aby upozornili na posun v case, ale prechodovo nie su zvladnute. Az moc na silu a je ich vyrazne citit a vidiet, co je skoda.

• 20.2.2019  08:37
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

Druha serka sa vratika k predchodziemu zaporaku, ale aby to nebolo suche a v kolotoci primotala sa druha linka. V zasade kopiruje predchodziu. Opat mame niekoho, kto tuzi po moci, a preto mu nevadi ist cez mrtvoly. Avsak druhy zaporak bol o to zaujimavejsi, na zaciatku ho nenavidite a nechapete. Na konci pochopite a navyse mi ho bolo luto. Ostatne postavy, ktore sa tam motaju ma bavia. Akcia zase strop, len skoda, ze niektori toho zvladli viac ako je mozne, ale tak stale, je to komiks. Skoda, ze to bola posledna serka. Bavilo viac ako ostatne marvelovky na netflixu.

• 15.2.2019  10:05

Som milo prekvapeny. Ocakavania boli vseliake. Najviac vsak potesila viditelna znalost predlohy. Hoci bolo viacero veci zmenenych pre dobro scenaru a lepsieho tempa vo filme, nemal som s tym problem. Vizualne je to krasne spracovane a akcne sceny su drave a prehlade. Rovnako aj hudobny podmaz, ktory uz sam dokaze rozvirit emocie. Najvacsi problem som mal so samotnymi postavami, ktore mi uz tak velmi neprisli realne. Respektive, same o sebe funguju dobre, ich interakcia s ostatnymi uz nie. Posobia privelmi plytko a blahovo. Strasne ciernobielo a vonkoncu tam nie je mindfuck alebo udrernejsie vyvrcholenie . Je to dobre porozpravany pribeh, avsak bez zivsej gradacie.

• 19.12.2018  20:23

Z filmu sici lowbudget na kazdom kroku a zaroven na kazdom kroku je citit, ze bol vyucity na maximum. Dokonalo ukocirovane sceny a charizmaticke postavy dodavaju spravny drive nie len pre pohyb vlaku, ale i divakovi. Zaverecny rozhovor s tak dlho schovavanym strojvodcom mindblowing. Nebyt niekolko pribehovych nezmyslov a finalovej klise a nezmyselnej sceny v inak celkom originalnom filme by zasluzilo aj 5 hviezd.

• 18.12.2018  22:26
    Čára (2017)

Som rad, ze aj nasa kinematografia sa hybe dopredu. Mastalir perfektne stvarnuje obchodnika a aj otca rodiny. Film sa rozklada prave na tieto dve casti a obe sa stihaju dostatocne casto a vyvazene preplietat. Skoda viacerych nudnych a mozno aj zbytocnych scen. Inak sa s filmom paradne vyhrali.

• 18.12.2018  22:14
    Death Note - Zápisník smrti (TV seriál) (2006)

Vyborny scenar preneseny do anime uz z dnes kultovnej mangy. Suboj dvoch mozgov, detektivi vacsi ako Sherlock, jeden krok vedla znamena prehru. Po smrti jednej z hlavnych postav uz to ale nebolo ono. Ale aj tak, must see!

• 17.12.2018  19:25

Paradne akčne, komedialne a detektivne vyvazeny film. Sympaticke postavy s pozadim a vlastnymi motivmi.Super kreativne vyuzitie jednej lokacie a dodaniu drivu k celemu filmu. Škoda iba otravnych sestier, ale vďaka nim sme mohli vidieť pozadie Hemswortha. Slabší a trochu zmätený rozbeh a potom prirýchle odlinkovanie niektorých postáv. Skvelý klimax a finále.

• 17.12.2018  18:43
    Coco (2017)

Na to, že to je film, ktorý sa zaoberá hudbou a všade je hudobná tématika. V rodine, v kultúre, v minulosti, tak hudba je z tohto filmu úplne nezapamätatelná. Nevadí, je to hádam jediné mínus, keď pominiem rodinné finále. Coco rozplače, Coco zasmeje, Coco prekvapí. Vyvolá všetky emócie, ktoré chcem, aby film vyvolal. Užil som si peknú a kreatívnu jazdu. Posmrtný svet funguje, nie je neobmedzený a aj v ňom môžete umrieť. Netreba sa preto báť, že postavy nemajú čo riskovať a tak ide o veľa - o druhý život. Pekná farebná a pocitami nabitá jazda, na ktorú ešte dlho nezabudnem.

• 17.12.2018  18:42
    Aquaman (2018)

Od Muža z ocele hádam prvý film, ktorý má z DC univerza neodradil po pár scénach kvôli chabému príbehu. Trochu som sa bál o digi bordel vzhľadom na dej odohrávajúci sa najmä v podmorskom svete. Na koniec však navyše strávený čas v postprodukcii sa vyplatil. Behom filmu sa predstavuje hneď niekoľko nových podmorských svetov v príjemnom tempe a v správnom fázovaní príbehu. James Wan navyše na začiatku ukazuje, že má režisérske kvality, a tak pri pomerne zbrklom presúvaní lokácii a timeskipoch, som mal možnosť sledovať kreatívne tranzície za použitia maskovania. Wan zároveň aj bezpečne rozkladá priestor pre jednotlivé postavy, a tak hoc je Momoa hlavnou postavou, dostáva toľko priestoru, koľko film maximálne potrebuje a netreba ho tak púšťať do väčších hereckých výkonov. Hoci je sympaťák, od Atlantisu sa jeho herecké výkony nepozdvihli dostatočne, takže sa hrá na istotu. Súboje sú vyšperkované a podmorský svet využitý na plno, a hlavne, film narúša pár očakávaných klišé, a vďaka tomu, aj príjemne prekvapuje.

• 1.11.2020  23:06
    Diova krev (TV seriál) (2020)

Prekvapivo dobre. Animacia slabsia, ale palety su krasne. Super ost. Pribeh silno predvidatelny. Cenim vsak originalitu pribehu a nekazenie mytov a povesti.

• 10.5.2020  20:55

Je to stare, je to citit. Posobi to ako nejaky roztahany vecernicek. Ale je to prijemne, treba vypnut, dat u toho dobru vecer a ist spat po filme. Prijemny zazitok.

• 4.3.2020  14:00
    Zámek a klíč (TV seriál) (2020)

Dokaze zaujat dostatocne aby divak zapol dalsi diel. Seriál skor pre tinedzerov, ktori budu shipoovat postavy. Tie su inak casto neskutocne stupidne a im rozhodnutiam nerozumiem. Postradaju logiku a sedliacke uvazovanie. Nepomaha tomu ani to, ze kamera nie je nicim povabna a casto to posobi ako homemade video. Vseobecne za to to ma krasne prostredie a myslienku. Dobre vytvoreny setting a rozvrhnute postavy. Zvlada robit aj prekvapenia. Vseobecne by som to doporucil, ale viac kvoli napadu a predlohe, menej uz vdaka samotnemu prevedeniu.

• 3.1.2020  11:49

Pozeram prave znovu povodne diely. Tiez je vo zvyku skakat z miesta na miesto a aj skipovat cas. Avsak, na rozdiek od tejto novotiny, je to vzdy skok v rovnakej dejovej linke. Tu sa skaze z linky do linky, tam a spat. Je to salat, nepracuje to akoby som chcel. Navyse tym, ze to je aj novotina, malo by to stratit z naivnosti a klise, ale nestraca, je to predvidatelne. Ale nejakym sposobom to plynie, funguje chemia medzi postavami a ma to krasny vizual. Takze nadpriemer si to stale ukoristi.

• 10.7.2019  09:24

Je to pre decka. Vývoj postáv je až tak moc okaty až to je smiešne. Ale mam pocit, ze si to autori uvedomujú. Nesnažia sa to dako schovať do príbehu a prirodzeného vývoju. U humoru sa tiez často tlaci až za hranu, kde by sa mi to páčilo. Herecké výkony tiež bieda. Ale pozerať pred spaním sa to dá. Občas to trafí do čierneho aj keď to zo sveta moc neukáže a je to predvidatelne. Snaha sa však cení. Z nejakeho dovodu som to ale nevypol, mozno to ma dake srdiečko vnútri.

<< předchozí 1 2