• Fantasy

Zlý časy v El Royale (2018)

Paradne akčne, komedialne a detektivne vyvazeny film. Sympaticke postavy s pozadim a vlastnymi motivmi.Super kreativne vyuzitie jednej lokacie a dodaniu drivu k celemu filmu. Škoda iba otravnych sestier, ale vďaka nim sme mohli vidieť pozadie Hemswortha. Slabší a trochu zmätený rozbeh a potom prirýchle odlinkovanie niektorých postáv. Skvelý klimax a finále.

Halloween (2018)

Prvy Halloween, a asi aj posledny. Nie je to natočené zle. Iba predvídateľne a neoriginálne. Svojich fanúšikov, ktorí tomu dajú 5 hviezd si to nájde, tomu verím. Ale pre mňa je to veľmi pomalé a ani to nie je napínavé. Stopu to nezanechalo, vlastne áno, ale iba tú krvavú :)

Coco (2017)

Na to, že to je film, ktorý sa zaoberá hudbou a všade je hudobná tématika. V rodine, v kultúre, v minulosti, tak hudba je z tohto filmu úplne nezapamätatelná. Nevadí, je to hádam jediné mínus, keď pominiem rodinné finále. Coco rozplače, Coco zasmeje, Coco prekvapí. Vyvolá všetky emócie, ktoré chcem, aby film vyvolal. Užil som si peknú a kreatívnu jazdu. Posmrtný svet funguje, nie je neobmedzený a aj v ňom môžete umrieť. Netreba sa preto báť, že postavy nemajú čo riskovať a tak ide o veľa - o druhý život. Pekná farebná a pocitami nabitá jazda, na ktorú ešte dlho nezabudnem.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Ach jo... Ono, vlastne tri hviezdy nie je ach jo, ale zamotanie sa do jednej a tej samej šablóny už ach jo je. Fallout ponúka všetko, čo si môže fanúšik akčnej špionážky pre dospelých priať. Naháňačky na motorke, v aute, vrtúlniku, na budovách, iba vo vesmíre chýbajú. Bitky tiež akčné s veľa strihmi a vyžitým prostredím. Tom a spol. tiež výkonovo nesklamali, hoc Henry si to kradne pre seba. Ale... ale ten príbeh.. Už toľko rokov to Tom robí a to ho stále nenapadlo zmeniť príbeh. Veď je to stále to isté dookola. Štát zradí Hunta a ten robí všetko preto, aby dopadol pravého podliaka. Avšak hneď od začiatku je je jasné, že zrada pochádza z vlastných kruhov, pretože sme to už len predsa videli, pred tým, niekoľkokrát. Natočené to je dobre, zostrihané tiež, má to grády, má to šmrnc, ale iba pre oči. Ak chcete plnohodnotný príbeh, treba ísť už niekam inam. Na šťastie to v ostatnom nesklame, a preto aspoň tri hviezdy.

Bright (2017)

Will Smitha mám rád, ako herec, či komediant ma ešte nesklamal. Nesklamal ma ani v Brightu od Netflixu. Čo ma sklamalo bolo však to, že kývol na scenár. Na prvý pohľad pestrý svet, kde fantasy bytosti žijú v "harmónii" s nami. Pôsobí komplexne, pretože sú v ňom vytvorené dôveryhodné sociálne bariéry a divák sa chce o ňom dozvedieť viac. Škoda je iba toho zbesilo rýchleho predstavenia. Keby to je seriál, tak by to fungovalo. Avšak natlačiť do jedného filmu všetky rasy, všetky rozdiely medzi nimi, a potom tam ešte pridať mágiu, ktorá nie je vysvetlená a vyzerá ako z prstu vycucan iba ubližuje. Herci si to podali správne, akurát to pôsobí veľmi roztrhané a nesúvislé. Rozdeliť to aspoň na dva diely, trochu spomaliť a dať záporákom o niečo viac dôvodov na ich konanie by nehorázne pomohlo. Takto bohužiaľ Smithov Bright nejde z môjho pohľadu doporučiť.

Aquaman (2018)

Od Muža z ocele hádam prvý film, ktorý má z DC univerza neodradil po pár scénach kvôli chabému príbehu. Trochu som sa bál o digi bordel vzhľadom na dej odohrávajúci sa najmä v podmorskom svete. Na koniec však navyše strávený čas v postprodukcii sa vyplatil. Behom filmu sa predstavuje hneď niekoľko nových podmorských svetov v príjemnom tempe a v správnom fázovaní príbehu. James Wan navyše na začiatku ukazuje, že má režisérske kvality, a tak pri pomerne zbrklom presúvaní lokácii a timeskipoch, som mal možnosť sledovať kreatívne tranzície za použitia maskovania. Wan zároveň aj bezpečne rozkladá priestor pre jednotlivé postavy, a tak hoc je Momoa hlavnou postavou, dostáva toľko priestoru, koľko film maximálne potrebuje a netreba ho tak púšťať do väčších hereckých výkonov. Hoci je sympaťák, od Atlantisu sa jeho herecké výkony nepozdvihli dostatočne, takže sa hrá na istotu. Súboje sú vyšperkované a podmorský svet využitý na plno, a hlavne, film narúša pár očakávaných klišé, a vďaka tomu, aj príjemne prekvapuje.

Smrtelné stroje (2018)

Film so zaujímavou základnou premisou, motorové mestá behajú po Európe a silnejší vyhráva. Avšak, film naráža na katastrofálny story telling, v ktorom vlastne z miest (a názvu filmu) dostaneme iba prvú akčnú scénu - mimochodom premrhanú aj v traileru, a potom už iba nedôveryhodné postavy. Zrovna na postavách to tu najviac umiera. Sú neuveriteľné naivné a veria si už od prvého stretnutia, hoci samé hovoria, že sa nedá nikomu veriť. Interakcia medzi nimi je blesková a teen láska vzniká bez jediného racionálneho podkladu. A najväčší problém je, že niektoré z nich sú tam iba na výplň dier v scenári, a po nadobudnutí zmyslu sa ich hneď zbavia, a teda časť filmu sledujeme naháňačku, ktorá vytkvie v to, že nemá absolútne žiaden dopad na postavy a dej. Akože cool postavy sú mierené skôr na tínedžerov a zaujmú možno mladé diváčky. Nezachraňuje to ani Hugo Weaving, ktorý je čoby záporák úplne bez motívu.