• Fantasy

Království zombie (2019) (seriál)

Jedina vec, ktora tomu naozaj ublizuje je nekonzistentnost a obcasna nelogika s klise. Inak by som nikdy nepovedal, ze to netocila Amerika. Postavy funguju tak ako by som si predstavoval v danej ere a vedia prelvapit.

Zámek a klíč (2020) (seriál)

Dokaze zaujat dostatocne aby divak zapol dalsi diel. Seriál skor pre tinedzerov, ktori budu shipoovat postavy. Tie su inak casto neskutocne stupidne a im rozhodnutiam nerozumiem. Postradaju logiku a sedliacke uvazovanie. Nepomaha tomu ani to, ze kamera nie je nicim povabna a casto to posobi ako homemade video. Vseobecne za to to ma krasne prostredie a myslienku. Dobre vytvoreny setting a rozvrhnute postavy. Zvlada robit aj prekvapenia. Vseobecne by som to doporucil, ale viac kvoli napadu a predlohe, menej uz vdaka samotnemu prevedeniu.

Togo (2019)

Nebudem klamat, 5 hviezd si to nezasluzi, ale v priebehu filmu sa vo mne vynorilo niekolko roznych emocii. A to je dovod preco filmy pozeram, aby som an nich mal zazitok. Navyse film Togo pouziva dokonalo filmovu rec, dokaze zdelit aka to Alijaska je, bez toho aby to bolo povedane. Je krasna, ale je drsna. Leto, ci zima. Timelapsy hybajucej sa, ale zaroven stojacej krajiny ukazuju krasu. Ale chladne leto, kedy sa musia opravit strechy na barakoch, aby ste prezili zimu, zase ukazuju, aky tazky zivot tu ludia vedu. Do toho ich este zastihne choroba, a jedini kto ich moze zachranit su oni sami, ti co vyrastli na Aljaske. Narativ zacina v pritomnosti, na vyprave za vakcinou, a nudne celozasnezene pasaze potom vyplna flashbackom. Vytvara sa puto medzi clovekom a psom, ktory psy nikdy nevidel nic ine ako nastroj. Fandim psovi, fandim mestecku, fandim vyprave. Fantasticky zivotopisny pribeh, ktory ma dojal.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Pozeram prave znovu povodne diely. Tiez je vo zvyku skakat z miesta na miesto a aj skipovat cas. Avsak, na rozdiek od tejto novotiny, je to vzdy skok v rovnakej dejovej linke. Tu sa skaze z linky do linky, tam a spat. Je to salat, nepracuje to akoby som chcel. Navyse tym, ze to je aj novotina, malo by to stratit z naivnosti a klise, ale nestraca, je to predvidatelne. Ale nejakym sposobom to plynie, funguje chemia medzi postavami a ma to krasny vizual. Takze nadpriemer si to stale ukoristi.

Joker (2019)

Kinematicke veledielo. Precízne vybudovaný masterpiece s ohľadom na detaily a stavania situácie. Dokonalosť.

Temný krystal: Věk vzdoru (2019) (seriál)

Fascinujúce. Risk ut to dnes s lúkami sa vyplatilo. Seriál sa vyvinul z rozprávky do pomerne temného fantasy, kde to nevyzerá na žili šťastné až do smrti. Šikovne sa vyhýbajú klise a ďalším už dnes zazitym procesom v kinematografii. Ďakujem za tento risk.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Radšej by som to hodnotil iba ústne a nie hviezdičkami, mam pocit, ze sa to uplne nedá hodnotiť stupnicovo. Film sa musí do pozeraní nechať rozlezat a nerobiť si hneď závery. Co sa tyka cinematickej stránky, je to fantastický natocene a poskladané do seba. Ú postáv si tam výborne vysvetlene ich životné situácie a trable. Bavilo ma to, až na Margot, ta tam hádam bola iba kvôli pekným nohám. Hrala svoju linku správne, nie ze nie, ale jej sekvencia bola pre mňa najnudnesia a vždy som dufal, aby už skončila. Inak Brad Pitt dostal vdacnejsiu rolu, rolu, ktorá mu padne a chcel by som s nim spinoff, strasny badass. Inak poskladané do seba jedinečným spôsobom, a je to proste Tarantinovske, ibaže nie pre každého. Často sa budete pýtať, aký presne mala zmysel táto scéna, preco tam bola, ako to dotvarnuje. Odpoveďou bude často, že zbytocne. Ale je to proste netradičný film, skúste to, a ak vás to po prvých 10 minut nebude baviť, tak vedzte, ze ďalších 90 percent bude presne taká a bez jasne vyznačené ho cieľu. Co avšak nemusí vadiť.