rasttea

okres okres Praha

<< předchozí 1 2 3
    • 3.1.2019  19:22
    21 gramů (2003)

Alejandro jde vždycky syrově na dřeň věci, scénář je pěkná skládačka, která do sebe postupně zapadá, všechny herecké výkony jsou famózní, člověka zcela pohltí. Jeden z těch příběhů, který si ještě dlouho přebíráte v hlavě a který má tendence delší dobu odeznívat.

• 23.4.2019  19:17

No jo, my jsme měli Harlekýnky, další generace mají Annu Todd ;o) Je to něco mezi Twilight ságou a 50 shades. U tohodle jsem si obzvlášť nejprve chtěla přečíst první díl, než uvidím film. A opět se mi potvrdilo, že to byl dobrý nápad. Kvůli stopáži se ne všechno podařilo dostat na plátno. U pár věcí se scénáristka rozhodla apriori o změnu. Nejenom že pozměnila určitou časovou dějovou linku, z Tristana udělala "Tristanu", aby se do děje dostal pár stejného pohlaví pro "vyváženost". S tím vším se srovnám. Na všechny představitele se dívá dobře, Innana Sarkis by z fleku mohla dělat dublerku Mile Kunis (neskonalá podoba). Rozhodně nehrozí, že by se dohadovali zastánci a odpůrci obsazených protagonistů tak, jako u 50 shades. Josephine mi v roli Tessy nevadila, působila po zkušené Selmě Blair na svůj věk herecky vyspělá a uvěřitelná. Hero jako Hardin byl uhrančivý, ovšem bohužel mu jeho trauma nevěřím (ale nutno přiznat, že v tom mu ani moc nepomohl scénář a střih). musela bych ho vidět v dalším díle a třeba s časovým odstupem, abych viděla, jestli Hero neměl možnost se projevit nebo to prostě herecky nedává, popřípadě, jestli herecky roste a zlepšuje se. Mně pardoxně nejvíc vadilo, že mu chyběly piercingy a měl mít potetované celé břicho a záda čisté, ale jakoby MUA neměli při přípravách už čas a prostě to jakože nějak nalíčí, a tak vybrali pár tetování a rozprskli je po trupu... No na rozdíl od 50 shades film vidět znova nemusím, ale další díly si ze zvědavosti přečtu ;o)

• 31.12.2018  18:51
    Alfa (2018)

Děj zasazen do Evropy před 20 000 lety. Do dob, kdy lidé měli před přírodou respekt, lovili pro přežití a spoléhali se jen a jen na sebe, svůj um, ruční schopnosti jak rozdělat oheň atd atp. Příběh o přežití, důvěře, zákonu přírody, silné vůli, silných kořenech a přátelství na život a na smrt, v tomto případě na životů 7 (jen se podívejte na film ;o) ).

• 28.12.2018  19:02
    Anthropoid (2016)

Je velmi dobře, že se tento hrdinský příběh dostal do celosvětového povědomí. Napětí mě udrželo na židli po celou dobu, krásně rozpracovaný scénář. Je vidět, že Sean na tom pracoval spoustu let - od první myšlenky k realizaci trvalo dlouhých 15 let. Výběr herců - naprosto chápu, že byli obsazeni zahraniční herci. Apriori mi ani Cillian ani Jamie nevadil, jelikož mě styl obou baví. A Jamie svou rolí psychopatického sériového vraha ve skvělém seriálu The Fall prokázal, že to není pouze "ten z odstínů". Naopak jsem byla v očekávání, jak se zhostí role. Nemusíme se stydět, příběh má úroveň, stylizaci anglického jazyka taktéž chápu, i když po pravdě mně by jako překladatelce ani nevadilo, že zahraniční herci třeba mluví anglicky a čeští česky protože vím, jak je těžké stylizovat různé jazyky do daných reálií. Zažít reálně zavřenou Resslovu ulici a reálné střílení na kostel byl jeden z mých nejsilnějších zážitků. Jinak ale - Aňa Geislerová - jako vážně? To opravdu nemáme jiné herečky? Nedaří se mi odprostit od pocitu, který jsem měla na place a i z plátna, kdy chemie mezi Cillianem a Aňou vůbec nefungovala a nutno podotknout, že Cillian za to nemohl. Čistě z praktického hlediska jsem se za Aňu musela stydět. Cillian procházel do svého green roomu přes naše zázemí a byl naprosto fajnový, příjemný a jako člověk velmi skromný a viditelně pokorně přijal roli Jozefa Gabčíka. A tématicky si k psaní komentáře pouštím Cilliana jako DJe na britském rádiu, jak ten hoch válí a vzpomínám na natáčení a myslím na naše hochy hrdinský.....

• 27.12.2018  23:56

Film bude ještě dlouho vibrovat. Ano - téma drog je možná prvoplánové, film je vyloženě cílen jako agitka, ale Steve Carell v seriózní roli mi od Život podle Dana potvrdil, že vážné polohy zvládá a jdou mu. Timothée.... ah.... co říci, talent jeho kalibru se rodí jednou za generaci, a v té naší byl jen Leonardo di Caprio. Co se týče délky, film byl pravda trošku delší, ale i na první pohled zdlouhavé scény měly svůj smysl. Scénář mě několikrát překvapil. Tam, kde bych čekala typickou "hollywoodštinu", jsem byla vyvedena z omylu a vše přišlo až v jiné, nečekané chvíli. No a konec - zde je to věc nevděčná. Aniž bych spoilerovala - vše bude špatně - buď to bude moc hollywoodské, nebo naopak málo hollywoodské. Myslím, že scénář se s tím vypořádal jak nejlépe to šlo. Kdo vybíral soundtrack byl Bůh. Scény to umocňovalo. Jediná věc mě zarážela - holky na drogách byly maskérsky upravené dokonale, ale Timothée měl stále svou krásnou alabastrovou pleť :-D Ale co už, hoch nás rozhodně ještě překvapí!

• 27.12.2018  16:09

Nepodlehnout davovému šílenství. Pamatovala jsem si celkem dobrý dojem z originálního Blade Runnera. Tady jsem nucena dát 3 hvězdičky, přestože mám oba hlavní herce, jak Harrisona, tak Ryana, v jejich rolích moc ráda. Odcházení od obrazovky je první znamení, že se mi něco nelíbí. Příběh či rádoby zápletka nedokáže celkové trvání 164 minut unést. Už existují lepší filmy jak po scénáristické, kamerové, hudební, tak i vizuální stránce.

• 4.1.2019  22:32

Chtě nechtě bez Bourna Bournovo cokoliv nemá tu šťávu nebo dokonce smysl. Skvělý cast, dobře natočená akční podívaná u mě zachraňuje od tří hvězdiček. První díl, točený mimo jiné u nás, žádný další díl nepředčí, ale alespoň neztrácí na kvalitě.

• 27.12.2018  16:09

První film/dokument, na který jsem šla při mém pobytu v USA do kina. Drsný pohled pod pokličku americké kultury. M. Moore tepe do žhavého, nedělá si servítky, hodně emoční, člověku se honí myšlenky v hlavě ještě dlouho po shlédnutí díla. A závěrečný potlesk v kině je něco, co si v Čechách ani nedovedu představit....

• 8.1.2020  23:57
    Cats (2019)

Jedna věc na začátek - jsem kočičí máma, tanečnice a herečka, takže pro mě mělo zfilmování muzikálu tři hvězdy minimálně na rozjezd. Druhá věc - viděla jsem originál Cats na londýnském West Endu, takže jsem měla kritickou laťku posazenou setsakra vysoko! No a opět se mi potvrdilo, že takové množství špatné kritiky + očekávané zklamání = skvělý zážitek!!! Pravda, James Corden a Rebel Wilson v přiléhavém CGI trikotu není nic sexy, ovšem ono to sexy ani nemělo být. A oba dva skvělí komici se do ztvárnění pěkně opřeli, což chtělo opravdu várku odvahy. Ne každý si dovede ze sebe sama udělat srandu a nebrat se zas tak vážně a ze svých nedostatků udělat přednosti! Cast - skvělé typové obsazení herecky, tanečně a pěvecky Choreografie - skvělý! Hudba - A.L. Webber je Bůh muzikálů, takže tady o tom žádná - a lehce moderní úpravy mě vůbec nerušily a Memories je jedna z písní, které ořvu vždycky ;o) Musím ještě vypíchnout překlad, skvěle vypořádáno se zapeklitými jmény, sice jsem českou verzi muzikálu neviděla, tudíž nemůžu porovnat, ale pohrát si s tak zapeklitými jmény musí být sen překladatelů ;o) Jediné, co bylo dost jiné oproti živému vystoupení (když nepočítám zcela odlišné herectví a dramaturgii na divadelních prknech) je viditelné CGI. Na divadelním prkně se herci musí pohybovat opravdu jako kočky, a doslova se ve verzi, kterou jsem viděla, vyžívali v klasických kočičích praktikách např. mytí oušek (rozuměj nejprve olíznutím packy). Na závěr jen - kdo nemá rád kočky, na to zřejmě z principu nepůjde. Kdo je otevřen tomu to aspoň zkusit, doufám, že si užije aspoň hudbu a pěvecké výkony. A koho to přesvědčí, že kočky přeci jen nejsou takové zákeřné skety, jak se o nich traduje - tím líp. Nicméně rozhodně platí, že kdo nemá rád zvířata - tomu já rozhodně nevěřím. A že kočky jsou své ? To si pište, že jsou. Jak se zpívá - "....A CAT IS NOT A DOG!...." ;o) PS: ještě jeden menší návod, jak se ke kočkám chovat, jež je velmi trefně obsažen v závěrečné skladbě : https://www.youtube.com/watch?v=StzcfdCMJtQ MŇAUCTA :)

• 27.12.2018  17:21
    Ceny Paměti národa 2018 (TV pořad) (2018)

Pořad, co měl úroveň a který je tak v dnešní době potřeba. Zkušený M. Veselovský provedl všemi příběhy a hosty s grácií a profesionalitou. Sledovat příběhy dalo člověku zamyslet se jak bylo a jak by stále, jak je vidno, mohlo být, když tomu dopustíme. Jak se říká - když se národ nepoučí, je nucen si minulost zopakovat.... Každý jednotlivý hudební host byl neotřelý, kombinace nečekané, o to víc jsem na to doslova koukala s otevřenými ústy a doma jsem si to opět musela pustit znovu. Ano, znovu, měla jsem tu čest se večera účastnit v naší zlaté kapličce osobně a věřím, že na obrazovky či do rozhlasových přijímačů se přenesla oslavná, pokorná a obdivná nálada, která byla i v sále. Děkujeme!!!

• 2.2.2019  22:46

My si prostě jakékoliv sváteční udílení, ohodnocení, ocenění neumíme užít. Všichni jsou na místě jakoby za trest a z donucení. Nebudu komentovat vítěze - to by bylo na román. Pozitivně vnímám opět zajímavý nápad propojit předávající. Neustálé zmiňování časového harmonogramu, zapomínání podat dotaz (několikrát)..... Taky moderuji, samozřejmě chyby se stanou, podruhé si na to člověk dá pozor a tato dvojice, pokud se nepletu, uvádí ceny již potřetí???? I mean - COME ON. "Vtípky" ať už ze scénáře, či na místě vyrobené nebyly vůbec vtipné, zajímavé, k věci, ani sál se nesmál.... V hloubi duše doufám, že Marek Eben tajně vychovává své následovníky, protože je to zatraceně třeba. Pan Sedláček v mikině tomu opět dal korunu se svou jednou reakcí na obrazovku "no ty vole"..... A tohle to asi vypovídá o všem.

• 31.12.2019  18:30

Co naplat, Norové prostě umí udělat pohádku. Vkusnou, milou, přirozenou, a že si k tomu vyberou i české lokace, je přidaná hodnota. Už prvnímu dílu jsem dala krásné 4 hvězdy. Příběh si i ve druhém díle drží laťku, a já pevně doufám, že pan režisér má v plánu se ujmout i třetího příběhu a přinést jej do našich končin :) Jedna poznámka pod čarou - vtipné bylo, že cestou na projekci jsme v metru narazili na skupinku klasických a rozpoznatelných Norů. Jeden dokonce velmi silně připomínal představitele Espena :) Líbí se mi totiž, že Norové zůstávají i v příběhu Norové, a že tvůrci do příběhu neměli potřebu tahat politickou korektnost a vše ještě není vzhůru nohama. Děkuji a můžu jen vřele doporučit pohodový pohádkově-fantazijní příběh pro děti i dospěláky :)

• 2.2.2019  22:33
    Chytilová versus Forman (TV film) (1981)

Zajímavé pojetí zdokumentování setkání dvou velkých filmařů. Trošku se mi kroutily oči z kamery, trochu si paní Chytilová nevěděla rady s jazykovými mutacemi, respektive si nevěděla rady, jakou řeč použít. To, že do svého kolegy ryje chápu, jednak už z pozice toho, jaká paní Chytilová byla, ale taky při takových pichlavých otázkách na tělo přiměje protistranu otevřít se, případně sdílet své poznatky, zkušenosti. Bylo krásně vidět, v jakém rozpoložení se oba protagonisté setkali podle tónu otázek a odpovědí. Je krásné vidět ze záběrů "behind the scenes", jak se situace, věty, problémy, se kterými kameramani, asistenti režie, komparzisté, herci bojují dennodeně na place nemění, nemění se ani slavné hlášky, příkazy, a ostatně ani jídlo ;-D Ale možná to připadne zajímavé jen nám od filmu ;o) Mě tento pohled jak Miloš Forman pracuje, myslí, bavil. A moc mě mrzí, že příležitost spolupracovat s panem Formanem už nikdy nenastane.

• 29.12.2018  18:22
    Cindy (1984)

Tak jsem se po cca 30 letech (šmarjáááááá) podívala na film znova. Příběh Popelky může být zpracován tisíci způsoby, tohle bude ale zaručeně nejvyčnívající. Hudba stejně chytlavá, jako tehdy. Dokonce i ten dabing si pamatuju :) Je to takové italsky třaskavé, ale ne tak uječené jako Troškovy pohádky. Tehdy mi to tak nepřišlo, v dnešní době #meetoo si nedovedu představit životnost tohoto zpracování. Manžel se chystá vrhnout na manželku a začne ji v náznaku hádky "škrtit", když je Popelka drzá, tak jí klidně princátko Mizio vrazí facku a ona se mu ji nebojí před svědky na plese vrátit, když zjistí, že ji lhal .... unbelievable :-D No, ráda jsem se vrátila do dětství, a že bych z toho měla traumata, nebo mě to snad poznamenalo, to rozhodně teda ne ;o) Když si teď googlím Pierra Cossa, ten chlapec nám vyrostl do krásy ;o)

• 28.12.2018  00:06

Film mám zařazen do tzv. "feel-good" movies. Rozkrývání postupně sílící spalující vášně mezi dvěma muži na pozadí letní atmosféry až kýčovitě krásného italského maloměstečka se režisérovi podařilo skvěle vykreslit. A aby ne, když se v oblasti narodil. Krásné dialogy, kamera, skvělá hudba dokreslující náladu, skvělé výkony Armieho a Timothéea, byť oba jsou heterosexuály. Příběh má rozjezd, zápletku, sílící napětí a vyvrcholení - vše co má dobrý příběh a scénář mít. A závěrečný pětiminutový záběr na Timothéeův obličej a v něm se zrcadlící emoce zůstane navždy jednou z těch chvil, kdy při sledování příběhu zapomenu dýchat. A už jen poznámka k české mutaci distribučního názvu: jako překladatelce mi naskakují osypky....

• 29.12.2018  15:45
    Dva bratři (2004)

Vizuálně nádherný a citlivý příběh, který čím dál tím víc získává na nutnosti a adekvátnosti. Protože jen chvíli a budeme se na zvířata dívat pouze na obrázcích či "pohyblivých obrázcích"....Je zde názorně ukázána hnusota lovení zvěře pro obchod a vlastnění zvířat cirkusy pro nechutné pobavení mrzkých lidí. Příběh se zaměřuje na to, jak se dvě bytosti stejné krve dostanou do různých prostředí. Avšak přestože jsou vychovávány zcela jinak a mají zdánlivě jiný osud, to by nebyl život, aby si neudělal, to, co chce, a zkřížil těmto bytostem cestu. Ano, přiznávám, čím víc zažívám chování lidí a jak se chovají k přírodě, jak se do ní snaží zasahovat, tím víc mám raději zvířata.

• 18.6.2019  10:59
    Dárce (2014)

Myšlenka hodně dobrá, zlehounka mi to připomíná Equilibrium z roku 2002, hraní si s barevnými, respektive černobílými filtry hodně působivé. Rozhodovala jsem se mezi 3 nebo 4 hvězdami. Jeff Bridges, Meryl Streep, Alexander Skarsgård, Katie Holmes u mě získávají po jedné hvězdě, Taylor Swift jsem si ani nevšimla. Jelikož jsem se ale na film dívala v divném rozpoložení, chci se na něj podívat ještě někdy v budoucnu a pak uvidím, jestli ty prozatímní 4 hvězdy nechám, nebo změním ;o)

• 4.4.2019  23:32
    Edmond (2018)

Edmond mě velice mile překvapil, nenašla jsem hluchá místa a to mi věřte - po 10 letech u filmu, to se nejde zbavit kritického oka. Co se herců týče, byl to herecký koncert. Krásný pohled na lokace, kostýmově velmi pestré, barevný nádech lokaci i exteriérů v průběhu celého filmu příjemný. Kostýmy historicky bohaté. Dialogy, situace, pohledy, to vše bylo skvěle načasované, mnohdy tomu napomohla i skvělá kamera. Záběry byly příjemné na pohled a sestříhané tak, aby nebylo nic dlouhé, anebo naopak krátké. Už dlouho jsem se u filmu tak nepobavila.

• 26.1.2019  20:50
    Ibiza (2018)

Richard sám si zaslouží 3 hvězdy :) Film udržel mou pozornost, vše drželo hezky pohromadě: ostatní herecké výkony velmi přirozené, hudba, lokality, kamera, střih, scénář, to vše dá čtvrtou hvězdu. Come on, kdo někdy nezatoužil udělat něco nezodpovědného.... Kdo píše o nezodpovědnosti s despektem - to jen poukazuje na čirou závist, a že toho sami nejsou schopni, i když jsou třeba zacyklení a zamrzlí na jednom životním bodě. Tady se to holkám podařilo, ona samozřejmě tady ta nezodpovědnost má pointu (akce/reakce), krásně poukazuje na to, jak se skupinka dokáže podržet, a ještě to má třešničku na dortu, ale to nebudu prozrazovat ;o)

• 8.11.2019  21:28

Přiznám se, po zkušenosti se Zlatým kompasem jsem u celé série byla skeptická. Jako nadšená čtenářka Philipa Pulmanna mám laťku hozenou hodně vysoko. Ale už první díl mě uklidnil. Scénář, jak se zatím zdá, se drží předlohy. Vypadá to dokonce, že jsem si při četní představovala děj před očima na 99,9% identicky. Kulisy skvělé, CGI skvělé, hudba skvělá, herecké výkony výbordelné! Těším se na další díly!

• 7.7.2019  22:08

Max Minghella nás svou režií a scénářem nechal nahlédnout do zákulisí talentových soutěží. Těšila jsem se na tradičně dobrou Elle Fanning (holky Fanningovy jsou zárukou kvality) a na její zpěv, který už podle traileru nezklamal. A hlavně teda mě zajímal první režijní počin Maxe, ano, toho Nicka z Příběhu služebnice :) Líbily se mi vizuálně klipově povedené záběry, které k hudebním číslům patřily, Elle zvládla pěkně polštinu. Film připomněl, jak je důležité mít v životě lidi, kteří Tě, když začínáš lítat v oblacích, dostanou zpátky na zem, jak je důležité nezapomínat na ty, kdo Ti na cestě životem pomohli a hlavně jak je důležité nikdy se nevzdávat svých snů. Za mě naprosto perfektní pohodový kvalitní film se skvělým soundtrackem. Osobně se mi líbí oko, kterým/jak se Max skrze kameramanku dívá ;o)

• 27.12.2018  17:43
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Dávám své první jednohvězdičkové hodnocení a přemýšlím, proč vlastně byť jen tu jednu hvězdičku. Asi jen proto, že jsme tehdy program nepřepnuli a nevěřícně koukali, jestli to bude tak strašné i dál. A bylo. Úplně nejvíc největší iritace nastala pokaždé, když se ozval po mávnutí proutku TEN zvuk.... a musela jsem letět k počítači, jestli je vše v pořádku... Nezaujalo nic - příběh (kde by přitom bývala byla potencionální nová tématická linka), hudba, zvuk, herecké výkony. Ale správně, jak říká v komentáři Rejže - nějak se musí být schopno z chyb poučit, tak vzhůru do toho, znova a lépe ;o)

• 1.1.2020  11:57

Normálně bych se na takovou komedii nedívala, ale jako kočičí máma jsem do toho ze zvědavosti šla. Ano, kočička, byť je to to, oč v celém filmu na první dobrou běží, se tam objevuje minimálně, ale stojí to za to. Za normálních okolnosti, pokud bych se na film tedy dívala, bych dala hezké tři hvězdy. Kvůli kočičce a tomu, že jsem se na film dívala, dodívala se na něj a ještě mě scénář na konci dokázal překvapit, nemůžu jinak než dát hvězdy 4 :)

• 31.12.2018  21:05
    La La Land (2016)

Režijní počin velmi mladého režiséra. Už jeho Whiplash mě rozsekal. Zde kvituji kvalitní scénář, kameru, hudbu, choreografie, kostýmy i výběr ústřední dvojice. Ryana už jsem zažila hrát na klavír, zpívat i tančit, tak jsem tušila, že muzikál zvládne, osobně jsem byla spíš zvědavá na Emmu. Schází mi hvězdiček více a to už bych dala jen mým deseti nej na profilu ;o) A jemně vložený motivační prvek - když se Ti zavřou jedny dveře, otevři jiné ;o) Paráda a ne jen na jedno shlédnutí.

• 8.2.2020  20:44
    Melancholia (2011)

Začnu tím, že každého jednotlivého herce miluju. Už spoustu let jsem se chystala na to, že se na film podívám. Kdysi jsem zachytila jen asi párminutovou scénu (rešeršovala jsem Alexandra), a když jsem se na to teď regulerně chtěla teď podívat - od prvních sekund jsem měla pocit, že se mi brzy zvedne žaludek. Kameramana (respektive toho, kdo měl nápad takto to snímat) bych profackovala. Ani po 15ti minutách mě bohužel scénář nenadchl a vůbec mě nemrzí, že film nedokončím. A ty hvězdy dávám jen za to, že se Larsovi podařilo dát dohromady takto luxusní cast. Sorry jako....

• 20.5.2019  20:34

Dechberoucí příběh, díky za to, že se poukazuje na "zvěrstva", která je člověk pro peníze schopen dělat. Nádherná práce herců, zvířecích koordinátorů, lvů a ostatních divokých zvířat. V celém filmu je vidět soudržnost, poctivost a srdce.

• 1.1.2019  16:44

Slabší 4 hvězdy, ale na 3 hvězdy se mi to líbilo až moc. Odeya byla vyrovnaným sparingpartnerem zkušenějším hercům. Sam zahraje cokoliv. Zápletka dobrá, knihu jsem nečetla, takže nemůžu porovnat. Ale vydržela jsem se dívat, nic nerozptylovalo a nevadilo natolik, abych to zmínila, takže za mě dobrý oddychový akčňáček.

• 11.5.2019  23:17
    Motýlek (2017)

Narozdíl od remaku Intouchables, což byl tak skvostný fllm, že dělat remake po šesti letech je tak neskonalý průser, jsem si tento remake Motýlka užila. Nejen pro kameru, střih, hudební doprovod, lokace, ale hlavně skvostný herecký výkon Ramiho a Charlieho mě přikoval k obrazovce. I přes delší stopáž film utekl velmi rychle. Pokud dělat remake, tak takovýmto způsobem.

• 11.5.2019  23:10

Intouchables zůstávají tím z filmů, u něhož není radno dělat remake. A dlouho jsem se přemlouvala, abych to zhlédla z profesních důvodů. Zvládla jsem to do půlky a to jsem, myslím, odvážná. Všichni tři klíčoví herci hrají dobře, o tom žádná, ale ztrácí to na inovaci, tvůrci si nedali ani tu práci a okopírovali z původního filmu úvodní střih v dějové lince. Prostě další z producenty zbytečně vyhozených peněz.

• 31.12.2018  22:21

Když jsem film viděla poprvé, vůbec nic jsem od toho nečekala, neslyšela/nečetla jsem o něm nic, o to větší měl na mě dopad a já na to zjevení zírala s otevřenou pusou. A od té doby jsem film viděla už nespočetně krát se stejným pocitem. Bezchybný scénář, zajímavě zakomponovaný začátek/konec filmu. Herecké výkony skvělé, skvělá hudba, která někdy jen doplňuje na pozadí scény, někdy je součástí scén jako sparingpartner hlavních herců. První film, zařazený mezi mé nej v profilu. V roce 2017 vytvořili Američané americkou verzi příběhu a nemám vůbec srdce se na to podívat. To jsem udělala u Muži co nenávidějí ženy a znova to udělat nemusím. I když nikdy netvrdím nikdy a je možné, že ve slabé chvilce se na americkou verzi ze studijních důvodů podívám. Příběh má tu gradaci, moment překvapení a ten vývoj postav, ve který u příběhu vždycky tak doufám. V jedné větě bromance, kdy se hlavní představitelé zachrání sami navzájem. Nezapomenutelné scény holení, oslav narozenin, Omarova snaha balit zaměstnankyni hlavního herce, jeho tanec a hlavně smích v divadle. Když už jsem u Omarova smíchu - pro jeho hlas a právě smích doporučuji se na film podívat v originálním znění, přestože český dabing není vůbec zlý, ale přeci jen ... prostě doporučuji originál ;o)

<< předchozí 1 2 3