Všichni moji cizinci (2023)

Tady jsem neměla obavy a i když jsem netušila, co čekat, věděla jsem, že je to sázka na jistotu a že mě film nezklame. Konečně vysoce kvalitní film, herecká symfonie, skvěle padnoucí soundtrack, inteligentní scénář, který výborně přechází mezi linkami čtyř hlavních protagonistů. Emoční náboj od začátku do konce, aby na konci zažil divák závěrečný emočně-sopečný výbuch. Tleskám a děkuji konečně po dlouhé době za kvalitní filmový zážitek.

Medvěd - Ruce (2022) (epizoda)

Furt tomu ještě dávám šanci. Sleduju to jen kvůli J.A.W.... na to, že seriál sklízí ceny horem dolem celkem zklamání..... na to, že to má být i komediální seriál tu humor hledat jako jehlu v kupce sena. A že se seriál jmenuje Medvěd---- zatím divák nemá ponětí, proč, teda kromě první pár-sekundové sekvence. A tak nějak nevím, jestli mám jako divák ochotu sledovat tři série, abych ten důvod zjistila. A když tak nad tím přemýšlím, zda-li to ví vůbec tvůrci.

Medvěd - Systém (2022) (epizoda)

Tak abych teda zjistila, proč je kolem medvěda takový hype, zkoušela jsem se na to dívat už dřív. Poprvý jsem to vzdala po 15ti minutách.  Teď jsem tomu dala znova šanci, ale nějak si myslím, že nejsem cílová skupina. Ten chaos v kuchyni jsem očekávala, ale ne tak koncentrovaně vyspeedovanej. Naštěstí mají díly půl hodinku.

Agent Hamilton - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Ou..... tohle bolí. Tak jsem se těšila. S Jakobem jsem osobně pracovala už na pěti projektech a vím, že je to dříč, hraje skvěle, ale tohle se asi mine účinkem. Hlavně to přisuzuji tomu, že všichni už mají takových témat plné zuby, denně jsme tím krmeni, denně se takové věci stávají reálně po celém světě. A už nějak na to nemám žaludek ani v té artformě. Je mi to líto už kvůli Jakobovi.

Wild Cards - The Infinity Thief (2024) (epizoda)

Většinou jsem u prvního dílu při hodnocení skeptičtější, ale tady to napálím do plných. Ano, je to cheesy, ale ta kombinace hate to love funguje 100%. Stejně jako u Dempsey & Makepeace, Castle & Kate, Moonligting. Vtipné = check, svižné = check (zatím, a jelikož to vypadá, že v každém díle se řeší jeden případ, přičemž jedna linka se vine naskrz, tak to tak snad i zůstane), překvapivé zvraty = check, takže odpustím, že hlavní hrdinka po noci strávené ve vězení má další den opět skvěle upravené vlasy a bezchybný make-up... A navíc tam hraje čtyřnohá kočka a (dvounohý) Jason Priestley ;o)

Princ Mamánek (2022)

*za odvahu jít s kůží na trh jako scénárista, autor hudby, režisér, producent, herec, zpěvák a to v jednom velkém balíčku *za originalitu & humor pro vyspělejší a náročnější diváky *za nečekaně hororové prvky *za použití vážné hudby

Zimní prázdniny (2023)

Neskutečně fell-good movie na konec roku. Nicméně i přes skvělé herecké výkony a skvělé jemné režisérské vedení se nemůžu zbavit dojmu, že s ambicí být dalším Společnost mrtvých básníků (1989) nebo přinejmenším sociální sondou jako v Nebezpečné myšlenky (1995)  se kýžený výsledek nedostavil. Ovšem nádherných myšlenek, vtipných glos a autentických hereckých výkonů si divák užije dost a dost.  "If you trully want to understand the present or yourself, you must begin in the past. History isn´t simply the study of the past, it is explanation of the present."